در حال حاضر این امکان در Google Docs وجود دارد که با استفاده از بخش تاریخچه (history) اسناد متوجه شوید یک فایل چه تغییراتی کرده است. حالا شما می‌ توانید این کار را با دو سند جداگانه انجام دهید. در ادامه ما به شما نحوه مقایسه اسناد و فایل ها در Google Docs را آموزش می دهیم.

۱

در مرورگر وب صفحه اصلی Google Docs را باز کرده و سند موردنظرتان که می خواهید مقایسه شود را باز کنید. زمانی که سند بارگذاری می‌ شود، گزینه “ابزار (Tools)” و سپس “مقایسه فایل ها (Compare Documents)” تا ابزار مقایسه را راه‌اندازی کنید.

۲

با این کار یک کادر کوچک ظاهر شده و به شما این امکان را می دهد تا یک فایل دیگر را برای مقایسه کردن با فایل اول انتخاب کنید. روی گزینه “درایو من (My Drive)” کلیک کرده و یک فایل را انتخاب کنید.

۳

روی آن کلیک کرده و سپس برای انتخاب فایل گزینه “باز کردن (Open)” را انتخاب کنید.

۴

نامی که در قسمت ” Attribute Differences To” وارد می کنید به عنوان شخصی که تغییرات فایل نهایی را انجام داده است ظاهر می شود. نام خود را وارد کرده و روی گزینه “مقایسه (Compare)” کلیک کنید تا گوگل ابزار جادویی خود را فعال کند.

۵

وقتی کار ابزار تمام شد، روی گزینه “باز کردن (Open)” کلیک کنید تا فایل مقایسه باز شود.

۶

فایل مقایسه در نهایت با یکسری پیشنهادات بسیار عالی و اسم شخص مقایسه کننده در سمت راست نشان داده می شود. علاوه بر این می توانید ببینید چه تغییراتی در چه زمانی ایجاد شده است.

۷

هر ویرایش به عنوان پیشنهادی ظاهر می شود که می خواهید آن را بپذیرید یا رد کنید. برای پذیرش پیشنهاد های نشان داده شده روی علامت تیک و برای رد کردن هر کدام روی علامت ” X” کلیک کنید.

۸

اگر روی این نظر کلیک کنید، می توانید به این پیشنهاد پاسخ داده و درباره این که چرا تغییر ایجاد شده است نظر دهید. وقتی فایل را با دیگران به اشتراک می گذارید، هرکسی که به فایل دسترسی داشته باشد می تواند پاسخ ها را مشاهده کند.

۹

پس از پیگیری و بررسی همه تغییرات ایجاد شده در فایل Google Docs، دیگر نیازی به انجام کار دیگری نیست. این فایل به طور خودکار در پوشه اصلی (root) درایو با عنوان

” مقایسه <فایل ۱> و <فایل ۲> ( Comparison Of <File 1> & <File 2>)” ذخیره می شود. <File 1>  و <File 2> نام فایل های شما هستند.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید