Home مقالات آموزشی آی او اس نحوه کنترل هشدارها و نوتیفیکیشن های اپل واچ

نحوه کنترل هشدارها و نوتیفیکیشن های اپل واچ

0
1424
نوتیفیکیشن های اپل واچ

دستگاه اپل واچ نوتیفیکیشن های گوشی آیفون شما را به مچ دستتان می فرستد. با استفاده از اپل واچ، می توانید نوتیفیکیشن های مهم خود را بدون نیاز به نگاه کردن به گوشی آیفون خود دریافت کنید. البته نوتیفیکیشن های بی اهمیت را نیز از طریق اپل واچ دریافت می کنید. در این مقاله نحوه کنترل هشدارهای اپل واچ آورده شده است.

مرتبط : نحوه غیر فعال کردن فیدبک لمسی تاج دیجیتالی اپل واچ

اگرچه می توانید برخی از این تنظیمات را با استفاده از اپل واچ خود پیکربندی کنید، اما این کار تقریبا سخت و پیچیده می باشد. بهترین روش این است که از برنامه Watch در گوشی آیفون خود برای انجام این تنظیمات استفاده کنید. این مورد همان روشی است که ما در این راهنما توضیح خواهیم داد.

فقط برنامه های لازم را نصب کنید

همه چیز با برنامه هایی که روی دستگاه خود نصب کرده اید شروع می شود. اگر ساعت شما شلوغ و درهم است یا از برنامه هایی که مدت هاست از آن ها استفاده نکرده اید، نوتیفیکیشن دریافت می کنید، بهتر است که از شر این برنامه ها خلاص شوید و ریشه اصلی مشکل را پاک کنید.

برای حذف یک برنامه فقط از روی اپل واچ، بدون نیاز به حذف این برنامه از گوشی آیفون، در ابتدا باید برنامه “Watch” را باز کنید و به سمت پایین رفته تا لیست برنامه های نصب شده در اپل واچ (Installed on Apple Watch) را ببینید.

برنامه مورد نظر که قصد حذف آن را دارید، انتخاب کرده و گزینه “Show on Apple Watch” را غیر فعال کنید. از الان به بعد دیگر نوتیفیکیشنی از این برنامه بر روی اپل واچ شما نمایش داده نمی شود.

مرتبط : جلوگیری از روشن شدن خودکار صفحه اپل واچ

اگر می خواهید برنامه ای را هم از اپل واچ و هم از گوشی آیفون خود حذف کنید، تنها کافیست که این برنامه را از گوشی آیفون خود حذف نمایید.

مرتبط : چگونه اپل واچ می‌تواند به فعال ماندن شما کمک کند

خاموش کردن ویژگی دریافت نوتیفیکیشن از برنامه های غیر ضروری

برخی از نوتیفیکیشن ها غیر ضروری هستند و دریافت آن ها فقط بر روی گوشی آیفون، کافی می باشد و نیازی به مشاهده بلافاصله آن ها بر روی اپل واچ خود ندارید. حتی اگر این برنامه را روی Watch خود نصب نکرده باشید، باز هم ممکن است نوتیفیکیشن های این برنامه روی ساعت شما نمایش داده شوند.

در برنامه Watch به قسمت “Notifications” رفته و در پایین به بخش ” Mirror iPhone Alerts From ” بروید. در اینجا لیستی از تمام برنامه هایی که در گوشی آیفون خود نصب کرده اید را می بینید. همه برنامه هایی که نمی خواهید از آن ها نوتیفیکیشنی به اپل واچ شما ارسال شود را خاموش کنید.

مرتبط :‌ ۲۰ نکته و ترفند برای اپل واچ (Apple Watch)

متأسفانه، کنترل های نوتیفیکیشن موجود در اپل واچ خیلی کامل و دقیق نیستند. در حال حاضر این امکان وجود وجود ندارد که برنامه ها، تنها نوع خاصی از نوتیفیکیشن های دریافتی از طرف افراد خاصی را بر روی اپل واچ شما نشان دهند. بالاخص اگر خود برنامه این قابلیت را نداشته باشد، به هیچ عنوان نمی توان همچین ویژگی ای را فعال نمود. بنابراین؛ نوتیفیکیشن هایی که در گوشی آیفون شما ظاهر می شوند در اپل واچ نیز نشان داده می شوند.

نحوه نمایش نوتیفیکیشن ها را سفارشی سازی کنید

برای نوتیفیکیشن هایی که روی اپل واچ شما نمایش داده می شوند، می توانید چگونگی و مکان ظاهر شدن آن ها را سفارشی کنید.

در برنامه Watch، به قسمت “Notifications” بروید. درست در زیر بخش “Notification Privacy”، لیستی از همه برنامه هایی را که می توانید پیکربندی کنید، مشاهده می نمایید.

برنامه های داخلی اپل از چند گزینه دیگر نیز برخوردارند. اما برای اکثر برنامه ها می توانید ” Mirror My iPhone ” را انتخاب کنید و نوتیفیکیشن ها را همانطور که در گوشی آیفون شما نشان داده می شوند، دریافت کنید یا اینکه از گزینه “سفارشی (Custom)” استفاده نمایید.

نوتیفیکیشن های اپل واچ

اگر گزینه “Custom” را انتخاب کنید،  گزینه “Allow Notifications” و ” Send to Notification Center ” را در اختیار خواهید داشت و می توانید گزینه “Notifications Off” را فعال کنید.

گزینه “Allow Notifications” به این معنی است که دفعه بعد که نگاهی به اپل واچ خود می اندازید، ساعت شما نوتیفیکیشن را نشان می دهد. امکان روشن یا خاموش کردن “صدا” برای دریافت نوتیفیکیشن نیز وجود دارد.

گزینه “Send to Notification Center (ارسال به مرکز اطلاع رسانی)” به این معنی است که نوتیفیکیشن ها در “مرکز نوتیفیکیشن ها” قابل مشاهده هستند، اما در این صورت بر روی اپل واچ شما ظاهر نمی شوند. در این حالت نیز می توانید “صدا” را روشن یا خاموش کنید.

در آخر، گزینه “Notifications Off” همه نوتیفیکیشن های یک برنامه را خاموش می کند.

مقدار صدای زنگ هشدار و قدرت لمسی را تنظیم کنید

نوتیفیکیشن های اپل واچ

نوتیفیکیشن های اپل واچ

اگر تا اینجا همه مراحل را انجام داده باشید، حالا فقط از برنامه هایی که خودتان می خواهید، نوتیفیکیشن دریافت می کنید. مرحله بعد، تعیین میزان صدای زنگ ساعت (البته فقط در زمانی که شما می خواهید صدای زنگ هشدار و نوتیفیکیشن را دریافت کنید) و شدت لرزش آن است.

در برنامه Watch، به بخش “Sounds & Haptics” بروید. برای تنظیم بلندی صدای هشدارها از نوار لغزنده “Alert Volume” استفاده کنید. در بخش “Haptics” نیز می توانید تعیین کنید که ساعت شما با دریافت هر نوتیفیکیشنی با چه شدتی ویبره برود (بلرزد). توصیه ما استفاده از گزینه “Prominent” است.

در صورت لزوم از حالت های مختلف استفاده کنید

در حالی که در اکثر اوقات استفاده از برخی از پیش فرض ها کار ما را راه می اندازد، اما باید با تمام حالت های مختلف موجود نیز آشنا باشید. به خصوص:

  • حالت “مزاحم نشوید (Do Not Disturb Mode)”: همه نوتیفیکیشن ها به غیر از هشدارها و تایمرها کاملا بی صدا و حتی بدون لرزش دریافت می شوند. تماس های تلفنی از مخاطبین خاص را می توان به صورتی تنظیم کرد که در موارد اضطراری زنگ بخورد.
  • حالت بی صدا (Silent Mode): همه نوتیفیکیشن ها بی صدا هستند، حتی زنگ هشدارها و تایمرها نیز به صورت بی صدا می باشند، اما در این شرایط در حین دریافت این موارد ساعت شما ویبره می رود و میلرزد.

نوتیفیکیشن های اپل واچ

برای روشن کردن هر یک از این حالت ها، انگشت خود را بر روی صفحه اپل واچ به سمت بالا بکشید و روی آیکون زنگ ضربه بزنید تا به حالت “Silent” در بیاید و برای تنظیم بر روی حالت ” Do Not Disturb “، روی آیکون ماه ضربه بزنید. با استفاده از این دو گزینه، می توانید مطمئن باشید که ساعت شما فقط در صورتی که مایل باشید دریافت نوتیفیکیشن ها را به شما اطلاع می دهد.

مرتبط:نحوه ایجاد کامپلیکیشن تاریخ و زمان در دستگاه اپل واچ

howtogeek

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here