آیا ترجیح می دهید به صورت دست نویس یادداشت نویسی کنید؟ و می خواهید این متن های دست نویس را به متن تایپی برای گزارشات خود یا به اشتراک گذاری با دیگران تبدیل کنید؟ با استفاده از آیپد خود می توانید تبدیل این متن را انجام دهید. در این مقاله نحوه کپی و جایگذاری متن دست نویس از برنامه Notes به صورت متن تایپ شده در آیپد بیان شده است.

ویژگی نوشتن یادداشت ها به صورت دست نویس روی آیپد، مدت هاست که در دسترس قرار گرفته است. اما سرانجام با انتشار نسخه iPadOS 14، این دستگاه آنقدر هوشمند شد که یادداشت های دست نویس را به متن تایپ شده تبدیل می کند. نه تنها آیپد شما می تواند این کار را انجام دهد (امکان نوشتن در تمام کادرهای متنی با استفاده از قلم اپل وجود دارد)، بلکه امکان انتخاب و تبدیل تمام  یادداشت دستی از برنامه Notes نیز فراهم است (حتی یادداشت هایی که قبل از به روزرسانی های iPadOS 14 نوشته اید).

مرتبط: ویژگی‌های جدید حریم خصوصی آیفون در iOS 14

این ویژگی با تمام آیپدها و آیپد  Proهایی که از قلم اپل (تمام نسل های قلم اپل) پشتیبانی می کنند، کار می کند. برای شروع، برنامه “Notes” را در آیپد خود باز کنید.

اگر تا به حال هیچ یادداشتی را با دست خط خود ننوشته اید، به آسانی می توانید این کار را انجام دهید. در یک یادداشت جدید، از نوار ابزار بالا صفحه روی آیکون “Pencil” ضربه بزنید تا گزینه های “Pencil” باز شود.

از این قسمت، گزینه “Pen” را انتخاب کنید.

حالا می توانید شروع به نوشتن بر روی صفحه آیپد خود کنید. هر قدر که بخواهید می توانید به این صورت به نوشتن ادامه دهید. همچنین می توانید با استفاده از انگشت خود به قسمت های پایینی صفحه پیمایش کنید.

پس از اینکه نوشتن متن به پایان رسید، برای انتخاب متن دست نویس، باید به جای قلم اپل از انگشتان خود استفاده کنید.

برای انتخاب سریع یک کلمه، کافیست روی آن کلمه دو بار ضربه بزنید.

با این کار کلمه دست نویس هایلایت می شود و نقاط انتخاب در اطراف کلمه هایلایت شده قرار می گیرد. به سادگی این نقاط را به طرفین بکشید تا متن بیشتری انتخاب شود.

متن تایپ شده در آیپد

به طور جایگزین، اگر تمام متن نوشته شده در این یادداشت به صورت دست نویس است و می خواهید همه متن را انتخاب کنید، در قسمت خالی این یادداشت ضربه بزنید و انگشت خود را نگه دارید، سپس گزینه “Select All” را انتخاب نمایید.

متن تایپ شده در آیپد

اکنون روی متن انتخاب شده ضربه بزنید تا گزینه های بیشتر نمایش داده شود.

از این قسمت، گزینه “Copy As Text” را انتخاب کنید.

متن تایپ شده در آیپد

اکنون آیپد شما متن دست نویس را به متن تایپ شده تبدیل می کند و متن تبدیل شده به کلیپ بورد آیپد شما اضافه می شود.

حال می توانید به هر برنامه یا قسمت متنی­ای بروید تا این متن را در جای مورد نظر قرار دهید. وقتی در قسمت متنی قرار گرفتید، در یک فضای خالی دو ضربه سریع بزنید و گزینه “Paste” را انتخاب کنید.

اکنون می بینید که متن دست نویس شما به صورت یک متن تایپ شده جایگذاری می شود.

متن تایپ شده در آیپد

 

از قلم اپل نسل دوم استفاده می کنید؟ نحوه شخصی سازی و استفاده از حرکت دو ضربه ای را به منظور سرعت بخشیدن به روند یادداشت برداری بیاموزید.

مرتبط: نحوه نگارش در کادرهای متنی دستگاه آیپد با استفاده از قلم اپل

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید