گاهی اوقات ایمیلی برای شما ارسال می شود که بهترین روش برای پاسخ به این ایمیل، برگزاری یک جلسه یا Meeting با فرد ارسال کننده است. در این مقاله نحوه ایجاد یک جلسه از طریق ایمیل به صورت مستقیم در نسخهclient  دسک تاپ ماکروسافت Outlook  یا برنامه وب Outlook توضیح داده شده است.

مرتبط : بهترین روش ویرایش ایمیل های دریافت شده در Microsoft Outlook

همه افراد ترجیح می دهند که محتوای ایمیل قبلی را کپی نکنند و مجددا در درخواست جلیه جایگذاری ننمایند و همچنین علاقه ای به تایپ دستی نام تمام افراد شرکت کننده در جلسه نیز ندارند. ایجاد یک جلسه به صورت مستقیم از طریق ایمیل – چه به صورت یک جلسه فیزیکی یا جلسه ای در Microsoft Teams – از کارهای خسته کننده تکراری جلوگیری می کند.

ایجاد یک جلسه در Outlook Client

برای ایجاد یک جلسه به صورت مستقیم از طریق ایمیل در سرویس client دسک تاپ Microsoft Outlook، دو روش مختلف وجود دارد.

روش اول انتخاب ایمیل و کلیک بر روی Home > Meeting  از قسمت نوار ابزار برنامه است.

 ایجاد جلسه از طریق ایمیل

در غیر این صورت، بر روی ایمیل مورد نظر دوبار کلیک کنید تا باز شود و سپس در نوار ایمیل روی گزینه Message > Meeting کلیک نمایید.

 ایجاد جلسه از طریق ایمیل

هر کدام از این روش ها را که انتخاب بنمایید، یک درخواست جلسه جدید ایجاد می شود که محتوای همین ایمیل در متن درخواست آن قرار گرفته است و گیرندگان ایمیل نیز به عنوان شرکت کنندگان در جلسه، لحاظ شده اند. هر کسی که در قسمت “To” ایمیل اصلی قرار دارد، یکی از شرکت کنندگان الزامی این جلسه است و هر کسی در قسمت “CC” قرار گرفته است، جز شرکت کنندگان اختیاری می باشد.

اگر می خواهید این جلسه را به یک جلسه تیمی (Teams Meeting) تبدیل کنید، روی دکمه “Teams Meeting” در درخواست جلسه کلیک نمایید.

 ایجاد جلسه از طریق ایمیل

ایجاد یک جلسه در برنامه وب Outlook

برای ایجاد یک جلسه مستقیم از طریق ایمیل در برنامه وب Outlook روی ایمیل مربوطه کلیک کنید تا در پنجره پیش نمایش باز شود یا اینکه روی این ایمیل دوبار کلیک کنید تا به طور کاملاً باز گردد. روی آیکون منوی سه نقطه ای در سمت راست، بالای ایمیل کلیک کنید و Other Reply Actions > Reply All By Meeting را انتخاب کنید.

یک درخواست جلسه جدید ایجاد می شود که محتوای ایمیل قبلی در متن درخواست نوشته شده است و گیرندگان این ایمیل به عنوان شرکت کنندگان در جلسه می باشند. هر کسی که در قسمت “To” ایمیل اصلی قرار دارد، شرکت کننده الزامی این جلسه است و هر کسی که در قسمت “CC” ذکر شده است، شرکت کننده اختیاری این جلسه محسوب می شود.

اگر می خواهید این جلسه را به یک جلسه تیمی (Teams meeting) تبدیل کنید، گزینه “Teams Meeting” را در درخواست جلسه روشن کنید.

مرتبط : نحوه ارسال ایمیل با آدرس متفاوت در Outlook

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید