اگر شما دارای یک گروه عمومی در واتس اپ باشید، به خوبی می دانید که اضافه کردن هر عضو جدید چقدر می تواند خسته کننده باشد. خوشبختانه، در این شرایط یک جایگزین مناسب به جای افزودن دستی افراد مختلف وجود دارد. برنامه واتس اپ به شما این امکان را می دهد تا یک پیوند قابل اشتراک گذاری ایجاد کنید که افرادی که علاقه مند به حضور در این گروه هستند، تنها با یک کلیک بر روی این لینک، بلافاصله به گروه شما افزوده شوند. در این مقاله نحوه استفاده و ایجاد لینک عمومی برای گروه در پیام رسان واتس اپ آورده شده است.

مرتبط : چگونه به کسی که ما را در واتس اپ بلاک کرده، پیام بدهیم؟

توجه: برای دسترسی به لینک یک گروه، باید از امتیازات مدیریت گروه برخوردار باشید.

برنامه WhatsApp را در گوشی آیفون یا دستگاه اندرویدی خود باز کنید و چت گروهی مورد نظر را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی، برای بازدید از صفحه پروفایل این گروه، روی نام گروه در بالای صفحه ضربه بزنید.

به سمت پایین صفحه بروید و گزینه “Invite Via Link” را انتخاب کنید.

لینک مربوط به این گروه را در این صفحه پیدا خواهید کرد.

لینک عمومی برای گروه

می توانید با ضربه زدن روی دکمه “Copy Link” این لینک را کپی کنید یا می توانید آن را مستقیماً با استفاده از گزینه “Share Link” به اشتراک بگذارید. هنگامی که گزینه دوم یا “Send Link Via WhatsApp” را انتخاب می کنید، واتس اپ به طور خودکار متن استاندارد دعوت نامه را قبل از این لینک اضافه می کند.

مرتبط : نحوه قرار دادن تصاویر پس زمینه مختلف برای برنامه واتس اپ

لینک عمومی برای گروه

لینک گروه شما عمومی است، به این معنی که حتی می توانید برای دعوت کردن از افراد غریبه، این لینک را در وب سایت یا فیدهای اجتماعی خود نیز قرار دهید. وقتی کسی روی این لینک کلیک نماید، می تواند بدون هر گونه تأییدی از طرف شما به این گروه بپیوندد.

مرتبط : نحوه انتقال تمام پیام های واتس اپ به یک تلفن همراه جدید

همچنین گزینه ای برای تولید کد QR برای گروه شما نیز وجود دارد. وقتی این کد را به اشتراک می گذارید، هرکسی می تواند با اسکن این کد در گروه شما عضو شود.

لینک عمومی برای گروه

در آینده درصورتی که ظرفیت گروه شما از حد مجاز بیشتر شود یا احساس کنید که لینک عمومی گروه شما به یک هرزنامه تبدیل شده است، می توانید از همین منو از طریق دکمه ” Reset Link” این لینک را مجددا تنظیم کنید.

لینک عمومی برای گروه

لینک گروه واتس اپ شما به طوری تنظیم شده است که تا زمان نامحدودی فعال باقی بماند و فقط در صورتی که به صورت دستی مجددا این لینک را تنظیم کنید، منقضی شود.

مرتبط : آموزش متوقف کردن ذخیره سازی خودکار تصاویر واتس اپ در تلفن همراه

همچنین واتس اپ از قابلیت نوشتن این لینک بر روی تگ NFC نیز برخوردار است. برای انجام این کار، روی آیکون منوی سه نقطه ای در گوشه بالا سمت راست صفحه ” Invite Link” ضربه بزنید و  گزینه ” Write NFC tag” را انتخاب کنید. تلفن خود را روی یک تگ NFC نگه دارید تا مراحل این کار آغاز شود.

لینک عمومی برای گروه

همچنین اگر گروه واتس اپ مورد نظر که شما مدیریت آن را بر عهده دارید، یک گروه پرجمعیت باشد، لازم است که با استفاده از ابزارهای مدیریتی مطمئن شوید که اعضا گروه نمی توانند جزئیات این گروه (مانند نام و توضیحات) را تغییر داده و ویرایش کنند.

مرتبط :‌ نحوه غیرفعال کردن اعلان های منشن برخی افراد در گروه های iMessage آیفون و آیپد

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید