اگر شما ترجیح می‌دهید از صفحه‌کلید کلاسیک قدیمی مانند مدل IBM MIBM Model M استفاده کنید که کلید ویندوز فیزیکی ندارد، با استفاده از ویندوز۱۰، براحتی می‌توانید آن کلید را اضافه کنید و یک کلید که اغلب از آن استفاده نمی‌کنید را برای این کار قرض بگیرید. برای دانستن روش ایجاد کلید ویندوز ادامه مطلب را بخوانید.

با استفاده از برنامه مفید PowerToys مایکروسافت، می‌توانید به راحتی هر کلید را به کار گیرید تا مانند کلید دیگر عمل کند (یا حتی عملکرد جدیدی مانند بی صدا کردن موسیقی را داشته باشد). برای کلید Windows، یک کلید را خودتان انتخاب کنید.

(به طور پیش فرض، کلید Command در صفحه کلید Mac البته اگر به سیستم ویندوز ۱۰ متصل باشد به عنوان کلید Windows عمل می‌کند. هنگام استفاده از صفحه کلید Mac با Windows نیازی به استفاده از این ترفند نیست؛ فقط از کلید “Command” به عنوان کلید Windows استفاده کنید.)

ابتدا، اگر PowerToys برای Windows 10 را ندارید، آن را رایگان از وب سایت مایکروسافت دانلود کنید. پس از آن، PowerToys را اجرا کنید و بر گزینه ” Keyboard Manager” در نوار کناری کلیک کنید. در عناوین “Keyboard Manager”، روی “Remap A Key” کلیک کنید.

وقتی پنجره ” Remap Keyboard” نمایان شد، روی علامت اضافه (+) کلیک کرده تا یک نگاشت کلیدی به آن اضافه شود.

حالا شما باید تصمیم بگیرید که کدام کلید را می‌خواهید به عنوان کلید ویندوز در نظر بگیرید. ما متوجه شده‌ایم که کلید Alt سمت راست بسیار مناسب است (البته در صورت داشتن این کلید)، زیرا استفاده از آن برای میانبرهای ویندوز آسان است و بیشتر افراد مکررا از کلید Alt  سمت چپ استفاده می‌کنند. همچنین می‌توانید به جای آن از کلید ساده‌ای مانند اسکرول لاک یا Ctrl راست استفاده کنید. کاملا به خود شما بستگی دارد.

هنگام تعریف نگاشت در PowerToys، از منوی کشویی زیر ” Key” استفاده کنید. به سمت چپ حرکت کنید تا کلیدی که می‌خواهید به عنوان کلید ویندوز استفاده شود را انتخاب کنید. در این مثال ما از ” Alt (راست) استفاده می‌کنیم.

در بخش “Mapped To” در سمت راست، “Win” (که نشان دهنده کلید Windows است) را از فهرست کشویی انتخاب کنید.

ایجاد کلید ویندوز

روی ” OK” کلیک کنید. احتمالا ویندوز به شما هشدار می‌دهد کلیدی که در حال بازسازی آن هستید قابل استفاده نخواهد بود زیرا آن را به عملکرد دیگری اختصاص داده‌اید. در این صورت ، روی ” Continue Anyway” کلیک کنید.

ایجاد کلید ویندوز

پس از آن، نگاشت کلید ویندوز جدید باید فعال باشد و آن را امتحان کنید. اگر روی کلیدی که به ویندوز اختصاص داده‌اید ضربه بزنید، منوی استارت آپ‌تان باید ظاهر شود. بعد از آن، باید بتوانید برای راه‌اندازی میانبرهای مفید، مانند Windows + I برای باز کردن تنظیمات از آن استفاده کنید.

وقتی این کارها را انجام دادید، PowerToys را ببندید و می‌توانید طبق معمول از کامپیوتر خود استفاده کنید. نیازی به خروج یا راه اندازی مجدد کامپیوتر نخواهد بود، تغییر شما بلافاصله اعمال می‌شود.

چگونه نگاشت کلید جدید ویندوز را حذف کنیم

اگر نظرتان تغییر کرد و می‌خواهید کلید دیگری را به ویندوز اختصاص دهید یا عملکرد کلیدی که بازسازی کرده‌اید را بازیابی کنید، PowerToys را اجرا کرده و به Keyboard Manager  و بعد Remap A Key بروید. نگاشتی که قبلا تعریف کرده‌اید را پیدا کرده و روی سطل آشغال کلیک کنید تا حذف شود. سپس روی “OK” کلیک کنید تا پنجره بسته شود. پس از آن، می‌توانید یک نگاشت جدید ایجاد کنید یا به کارتان پایان داده و به سادگی Power Toys را ببندید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید