دقیقاً مانند برنامه WhatsApp، می توانید برای Apple iMessage خود یک پروفایل ایجاد کنید. این ویژگی به شما امکان کنترل نام و عکس نمایش داده شده در مکالمات iMessage را می دهد. در این مقاله نحوه ایجاد یک پروفایل برای برنامه iMessage در گوشی آیفون و تبلت آیپد بیان شده است.

قابلیت ایجاد پروفایل iMessage برای کاربران آیفون و آیپد که از نسخهiOS 13  برای گوشی آیفون،iPadOS 13  برای تبلت آیپد و نسخه های بالاتر استفاده می کنند، وجود دارد. با تنظیم یک پروفایل شخصی، می توانید از یک عکس،Memoji ، Animoji و موارد دیگر به عنوان تصویر نمایشی استفاده کنید.

مرتبط: نحوه غیرفعال کردن اعلان های منشن در iMessage آیفون و آیپد

همچنین امکان کنترل کامل بر اینکه چه کسی می تواند نام و عکس شما را ببیند نیز وجود دارد. فقط می توانید به مخاطبین خود اجازه مشاهده این اطلاعات را بدهید (بنابراین هرزنامه ها و تبلیغات کنندگانی که شماره تلفن شما را گرفته اند، قادر به مشاهده پروفایل شما نخواهند بود)، یا می توانید این اطلاعات را در یک مکالمه به اشتراک بگذارید.

برای ایجاد پروفایل iMessage سفارشی، برنامه “Settings” را در گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود باز کنید و سپس به بخش “Messages” بروید.

مرتبط : آموزش تغییر عکس گروه در برنامه Messages آیفون و آیپد

ایجاد پروفایل برنامه iMessage

در اینجا، روی گزینه “Share Name And Photo” ضربه بزنید.

ایجاد پروفایل برنامه iMessage

صفحه تنظیمات پروفایل iMessage مشاهده می گردد. دکمه “Choose Name And Photo” را انتخاب کنید.

ایجاد پروفایل برنامه iMessage

برای تنظیم تصویر نمایش داده شده به عنوان پروفایل Apple iMessage خود، چند گزینه مختلف را خواهید دید. اگر از قبل برای پروفایل iCloud تصویری انتخاب کرده باشید یا یک Memoji ساخته باشید، این گزینه ها را در این قسمت مشاهده خواهید کرد. برای ایجاد یک تصویر نمایشی جدید، بر روی دکمه منوی سه نقطه ضربه بزنید.

ایجاد پروفایل برنامه iMessage

همه گزینه های موجود برای ایجاد عکس پروفایل را مشاهده خواهید کرد. این روش مشابه فرآیند ایجاد عکس گروهی برای یک مکالمه iMessage است. امکان انتخاب یک عکس از کتابخانه گوشی شما، انتخاب یک ایموجی، متن، Memoji و Animoji وجود دارد.

برای تنظیم یک عکس به عنوان تصویر نمایشی، روی دکمه Photos ضربه بزنید.

ایجاد پروفایل برنامه iMessage

در اینجا برای یافتن عکس مورد نظر جستجو کنید. پس از انتخاب، روی عکس مورد نظر ضربه بزنید.

ایجاد پروفایل برنامه iMessage

از صفحه بعدی می توانید عکس را حرکت داده و مقیاس بندی کنید تا کاملاً در قسمت دایره ای قرار بگیرد. روی دکمه “Choose” ضربه بزنید.

در صورت تمایل می توانید فیلتری را بر روی عکس اعمال کنید. برای ادامه روی دکمه “Done” ضربه بزنید.

اکنون عکس انتخاب شده را در حالت پیش نمایش در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. برای ذخیره عکس روی دکمه “Done” ضربه بزنید.

اکنون، دکمه “Continue” را انتخاب کنید.

اگر می خواهید از این عکس برای Apple ID خود نیز استفاده کنید، از پیام ظاهر شده گزینه “Use” را انتخاب کنید.

ایجاد پروفایل برنامه iMessage

حالا وقت آن رسیده است که نام خود و گزینه های مرتبط با اشتراک گذاری عکس را تنظیم کنید. از بالای صفحه، نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.

ایجاد پروفایل برنامه iMessage

در بخش “Share Automatically”، می توانید گزینه “Contacts Only” یا “Always Ask” را انتخاب کنید.

گزینه “Always Ask” از برنامهMessages  می خواهد تا از شما بپرسد که آیا می خواهید نام و عکس خود را با شخصی که با او مکالمه می کنید به اشتراک بگذارید یا خیر. گزینه “Contacts Only” به طور خودکار نام و عکس به روز شده شما را با افراد موجود در لیست مخاطبین Apple شما به اشتراک می گذارد. گزینه مورد نظر را انتخاب کنید و روی دکمه “Done” ضربه بزنید.

ایجاد پروفایل برنامه iMessage

و در اینجا تنظیم عکس پروفایل به پایان می رسد، پروفایل iMessage شما کامل شده است.

اگر گزینه “Always Ask” را انتخاب کنید، در بالای هر مکالمه iMessage بنری مشاهده می شود که از شما می پرسد که مایل به اشتراک گذاری نام و عکس خود هستید یا خیر. اگر می خواهید پروفایل خود را به اشتراک بگذارید، روی دکمه “Share” ضربه بزنید. اما اگر می خواهید اطلاعات خود را به اشتراک نگذارید، روی دکمه “X” برای بستن بنر ضربه بزنید.

ایجاد پروفایل برنامه iMessage

می خواهید پیام خاصی از مکالمات iMessage خود را پیدا کنید؟ در اینجا نحوه جستجو در پیام های متنی موجود در گوشی آیفون و تبلت آیپد ذکر شده است.

مرتبط: نحوه غیرفعال کردن اعلان های منشن برخی افراد در گروه های iMessage آیفون و آیپد

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید