در گذشته امکان شخصی سازی و تنظیم صفحه اصلی گوشی آیفون وجود نداشت. اما به لطف ابزارک های صفحه اصلی، اکنون تقریباً می توانید هر چیزی را روی صفحه اصلی گوشی خود قرار دهید. در این مقاله نحوه ایجاد ابزارک های سفارشی در گوشی آیفون توضیح داده شده است.

iOS 14 و نسخه های بالاتر از آن، به شما این امکان را می دهند تا ابزارک ها را روی صفحه اصلی گوشی آیفون خود قرار دهید و به لطف برنامه های شخص ثالث، در واقع می توانید ابزارک های دلخواه خود را ایجاد کنید. با استفاده از این ویژگی، نه تنها عملکرد جدیدی را به صفحه اصلی گوشی اضافه می کنید، بلکه می توانید آن را به سبک منحصر به فردی ایجاد نمایید.

مرتبط: نحوه ایجاد یک دسته از ابزارک ها در صفحه اصلی آیفون

با استفاده از ابزارک ها می توانید یادآوری ها، تقویم، عکس ها، باتری و موارد دیگر را به صفحه اصلی گوشی خود اضافه کنید. در این راهنما، دو برنامه اینچنینی را مورد بررسی قرار می دهیم.

برنامه Widgetsmith تعدادی الگو در اختیار شما قرار می دهد که می توانید این الگوها را مطابق سلیقه خود شخصی سازی کنید. استفاده از این برنامه آسان است. اگر به دنبال برنامه پیچیده تری هستید که در آن بتوانید طرح بندی های مختلفی را در یک ابزارک ایجاد کنید، برنامه Widgeridoo که بلوک محور (block-based) است را امتحان کنید.

مرتبط : نحوه ایجاد تصاویر پس زمینه آیفون و آیپد با استفاده از میانبرها

با استفاده از برنامه Widgetsmith، در گوشی آیفون خود، ابزارک های سفارشی ایجاد کنید

برنامه Widgetsmith به شما این امکان را می دهد تا ابزارک هایی را برای نمایش زمان، تاریخ، تقویم، یادآوری ها، آب و هوا، وضعیت سلامتی، جزر و مد، نجوم و عکس ها ایجاد کنید. هر کدام از این ابزارک ها را می توان در اندازه های کوچک، متوسط ​​و بزرگ سفارشی کرد. بخش آب و هوا و جزر و مد، بخشی از اشتراک ماهانه ای است که ۱.۹۹ دلار در ماه هزینه دارد.

روند سفارشی سازی ابزارک ها به صورت یکسان صورت می گیرد، بنابراین برای مثال، در اینجا می خواهیم ابزارکی برای تاریخ و زمان همراه با فونت و رنگ های سفارشی، ایجاد کنیم.

برای شروع، برنامه Widgetsmith را باز کنید و به مسیر Settings > Permissions  بروید. در این قسمت، اجازه دسترسی به ویژگی هایی که می خواهید از آن ها استفاده کنید (برنامه Reminders ، Calendar  یا برنامهPhotos ) را به برنامه بدهید.

ایجاد ابزارک های سفارشی

حالا به برگه “My Widgets” بروید و روی گزینه “Add (Size) Widget” برای تنظیم اندازه ابزارک مورد نظر، ضربه بزنید. در این مثال، ابزارکی با اندازه Medium (متوسط) ایجاد می نماییم. پس از ایجاد آن، روی این ابزارک ضربه بزنید.

ایجاد ابزارک های سفارشی

حالا روی پیش نمایش ابزارک ضربه بزنید.

ایجاد ابزارک های سفارشی

در زبانه “Style”، تمام سبک های مختلف موجود برای ابزارک های تاریخ مشاهده می شود. از این قسمت سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید. در اینجا گزینه “Day & Date” را انتخاب می کنیم.

ایجاد ابزارک های سفارشی

حالا روی گزینه “Font” ضربه بزنید. ما در اینجا فوت “SF Mono” را انتخاب می کنیم تا به این ابزارک ظاهر retro بدهیم.

ایجاد ابزارک های سفارشی

در مرحله بعدی، به بخش “Tint Color” بروید و رنگ مورد نظر را انتخاب کنید. در اینجا رنگ “قرمز” را انتخاب می کنیم، اما شما می توانید گزینه مورد پسند خود را انتخاب نمایید.

ایجاد ابزارک های سفارشی

در آخر، به بخش “Background Color” بروید. در اینجا، گزینه پیش فرض رنگ سیاه است. اگر از گوشی آیفون  OLEDای با پس زمینه رنگ سیاه استفاده می کنید، می توانید همین گزینه پیش فرض را انتخاب کنید. این امر منجر می شود که ابزارک شما روی صفحه شناور به نظر برسد. برای این مثال، ما گزینه ۹۰ درصد را انتخاب می کنیم.

ایجاد ابزارک های سفارشی

همچنین می توانید به سمت پایین پیمایش کرده و حاشیه مورد نظر را نیز انتخاب کنید. فعلاً از این قسمت عبور می کنیم.

دکمهBack  را بزنید و نام ابزارک را تغییر دهید تا با یک نام اختصاصی راحت تر شناسایی شود. در اینجا عنوان ساده “Red Date” را در نظر می گیریم. برای ذخیره نام، روی دکمه “Save” ضربه بزنید و یک بار دیگر روی گزینه “Save”، به منظور ذخیره کردن خود ابزارک کلیک کنید. حال ابزارک مورد نظر شما ایجاد شده است.

ایجاد ابزارک های سفارشی

برای اضافه کردن این ابزارک، به صفحه اصلی گوشی آیفون خود بروید و انگشت خود را روی یک قسمت خالی صفحه فشار داده و نگه دارید تا وارد حالت لرزش آیکون ها (ویرایش) شوید. در اینجا، روی دکمه “+” در گوشه بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

ایجاد ابزارک های سفارشی

برنامه Widgetsmith را از لیست ابزارک ها انتخاب کنید.

اکنون پیمایش کرده تا به ابزارک Medium برسید و روی دکمه “Add Widget” ضربه بزنید.

از آنجا که این مورد جدیدترین ابزارک ایجاد شده است، ابزارک Red Date را در اینجا مشاهده می کنید. در غیر اینصورت، روی گزینه ابزارک برای مشاهده سایر گزینه ها ضربه بزنید.

در این قسمت، گزینه “Widget” را انتخاب نمایید.

از این لیست، ابزارک سفارشی ای را که به تازگی ایجاد کرده اید، انتخاب نمایید.

حالا از نوار Home، انگشت خود را به سمت بالا بکشید یا دکمه Home را فشار دهید تا از نمای ویرایش صفحه اصلی خارج شوید.

و این مراحل تمام می شود. حال ابزارکی با ظاهری عالی در صفحه اصلی آیفون خود ایجاد و اضافه کرده اید. برای ایجاد ابزارک های بیشتر می توانید به برنامه Widgetsmith باز گردید.

با استفاده از برنامه Widgeridoo، در گوشی آیفون خود، ابزارک های سفارشی ایجاد کنید

در حالی که برنامه Watchsmith برای ایجاد ابزارک های سفارشی ساده، گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود، می توانید کارهای بسیار پیچیده تری را با استفاده از برنامه Widgeridoo انجام دهید. بهترین نکته در مورد برنامه Widgeridoo این است که به شما این امکان را می دهد تا چندین نوع داده مختلف را در یک ابزارک واحد وارد نمایید. درست مانند ساخت Lego، با استفاده از بلوک های مختلف ابزارک مورد نظر خود را درست می کنید.

نسخه رایگان Widgeridoo به شما این امکان را می دهد تا پیش نمایش ابزارک ها را مشاهده کنید. اما برای شخصی سازی و افزودن ابزارک به صفحه اصلی گوشی خود، باید اشتراک خود را به طرح حرفه ای ۳.۹۹ دلار (این مبلغ را فقط یک بار پرداخت می کنید) ارتقا دهید.

به عنوان مثال، می توانید ابزارکی ایجاد کنید که تاریخ، تعداد قدم های روزانه شما، قرارهای ملاقات پیش رو و عمر باتری گوشی آیفون را (همه در یک ابزارک واحد) نشان دهد. بعلاوه، برنامه Widgeridoo از URL های JSON پشتیبانی می کند، به همین دلیل امکان نمایش فیدهای خبری در ابزارک ها نیز وجود دارد.

پس از باز کردن برنامه Widgeridoo، مجموعه ای از ابزارک های از پیش ساخته شده را مشاهده می کنید. همین طور که کار خود را با این برنامه شروع می کنید، توصیه می کنیم که در ابتدا ابزارک ” Today ” را سفارشی کنید. برای انتخاب این ابزارک، روی “Today” ضربه بزنید.

امکان پیش نمایش این ابزارک در اندازه های کوچک، متوسط ​​یا بزرگ وجود دارد. فعلاً اندازه متوسط ​​را انتخاب می کنیم. برای شخصی سازی ابزارک، روی دکمه “Edit” ضربه بزنید.

وقتی وارد حالت ویرایش می شوید، می بینید که ابزارک شما به اندازه بزرگ تغییر سایز یافته است. بلوک های خالی را با آیکون های “+” مشاهده می کنید. بسته به نوع نگاه شما، این قسمت بهترین بخش یا گیج کننده ترین قسمت برنامه Widgeridoo است.

این ویژگی طرح بندی، به شما آزادی عمل خیلی زیادی می دهد. در اینجا می توانید مجموعه ای از داده ها را به هر یک از سطرها یا ستون ها اضافه کنید. می توانید ردیف / ستون های بیشتری ایجاد نمایید. اما برنامه Widgeridoo، به طور خودکار طرح بندی را با توجه به اندازه های مختلف، تطابق می دهد. سپس برای مشاهده پیش نمایش ابزارک مورد نظر روی دکمه “Done” ضربه بزنید.

برای دیدن تمام مجموعه داده ها، روی دکمه “+” ضربه بزنید.

یک نوع داده را برای اضافه شدن به این بلوک، انتخاب کنید. در این مثال، ما نوع “Distance Today” را انتخاب می کنیم.

پس از انتخاب مورد دلخواه، پیش نمایش آن را در خود ابزارک مشاهده می نمایید. با فشار دادن انگشت بر روی یک بلوک و نگه داشتن آن، می توانید این بلوک را به جای دیگری بکشید.

برای دیدن گزینه های سفارشی سازی، روی یک بلوک ضربه بزنید.

از این قسمت می توانید تراز بندی، فونت، رنگ پس زمینه و رنگ پیش زمینه را تغییر دهید.

برای مشاهده گزینه ها، روی یک بلوک ضربه بزنید و انگشت خود را روی آن نگه دارید. از این قسمت می توانید این بلوک را حذف کنید یا اینکه این بلوک را با چیز دیگری جایگزین نمایید.

پس از سفارشی کردن ابزارک، روی دکمه “Done” ضربه بزنید.

حالا که ابزارک شما آماده شده است، وقت آن رسیده است که آن را به صفحه اصلی گوشی خود اضافه کنید. در صفحه اصلی گوشی خود، روی یک قسمت خالی ضربه بزنید و انگشت خود را نگه دارید تا وارد حالت لرزش آیکون ها (ویرایش) شوید. سپس روی دکمه “+” در گوشه بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

به پایین بروید و برنامه “Widgeridoo” را انتخاب کنید.

اندازه متوسط ​​(یا اندازه ابزارکی که ایجاد کرده اید) را انتخاب کنید و روی دکمه “Add Widget” ضربه بزنید.

پس از افزودن ابزارک Widgeridoo به صفحه اصلی، روی آن ضربه بزنید.

از قسمت Selected Widget، روی دکمه “Choose” ضربه بزنید.

ایجاد ابزارک های سفارشی

در اینجا، ابزارک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ایجاد ابزارک های سفارشی

اکنون این ابزارک سفارشی در صفحه اصلی گوشی شما ظاهر می شود. برای خارج شدن از حالت ویرایش، از قسمت نوار Home، انگشت خود را به سمت بالا بکشید یا دکمه Home را فشار دهید.

ایجاد ابزارک های سفارشی

حال می توانید به عقب برگردید و یکی دیگر از الگوها را سفارشی کنید.

اکنون که با نحوه سفارشی سازی ابزارک ها آشنا شده اید، چند ابزارک مختلف ایجاد کنید و سپس این ابزارک ها را روی هم قرار دهید!

مرتبط : آموزش یافتن و نصب میانبرهای شخص ثالث روی آیفون و آیپد

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید