اگر چه اپل واچ یک ساعت هوشمند بی نظیر و عالی محسوب می شود، اما در نشان دادن زمان بهترین عملکرد را ندارد. در حالی که اپل ابزارک های اساسی نشان دهنده تاریخ و زمان را روی دستگاه هوشمند اپل واچ قرار داده است، اما باز هم لازم است که کامپلیکیشن (complication) مورد پسند خود را بسازید تا به خوبی با تنظیمات مورد نظر شما همراه باشد.

مرتبط : نحوه غیر فعال کردن فیدبک لمسی تاج دیجیتالی اپل واچ

به عنوان مثال، برای ساعت خود واچ فیس اینفوگرافیک را انتخاب کنید. به احتمال زیاد این فیس واچ، بهترین واچ فیس (Apple Watch face) ارائه شده توسط اپل است، زیرا این امکان را به شما می دهد تا به طور همزمان از هشت کامپلیکیشن مختلف استفاده کنید و زمان را نیز به صورت آنالوگ نشان می دهد. اما اگر می خواهید زمان بر روی اپل واچ شما به صورت دیجیتالی نمایش داده شود، فقط می توانید زمان را در یک قسمت از صفحه اپل واچ خود قرار دهید و در این شرایط، ثانیه شمار نیز نشان داده می شود (که این ویژگی ثانیه شمار، علاوه بر مزایایی که دارد، حواس شما را نیز پرت می کند).

مرتبط : جلوگیری از روشن شدن خودکار صفحه اپل واچ

ایجاد یک کامپلیکیشن در گوشی آیفون با استفاده از برنامه Watchsmith

با استفاده از برنامه رایگان Watchsmith به راحتی می توانید کاپلیکیشن ساعت دیجیتالی خود را ایجاد کنید. در زیر می توانید تفاوت بین کاپلیکیشن پیش فرض زمان (سمت چپ) و کاپلیکیشنی که با استفاده از برنامه Watchsmith ایجاد خواهیم کرد (سمت راست) را مشاهده کنید.

کامپلیکیشن تاریخ و زمان

همانطور که احتمالا متوجه شده اید، کاپلیکیشن پیش فرض Time در پشت عقربه های ساعت آنالوگ پنهان است. کاپلیکیشن سفارشی به طور خودکار تنظیم می شود.

Watchsmith یک برنامه ایجاد کننده کامپلیکیشن سفارشی برای دستگاه اپل واچ است. این برنامه توسط Widgetsmith توسعه داده شده است که برنامه Widgetsmith برای ایجاد ابزارک های سفارشی صفحه اصلی گوشی آیفون مورد استفاده قرار می گیرد.

مرتبط: چگونه اپل واچ می‌تواند به فعال ماندن شما کمک کند

در ابتدا برنامه Watchsmith را در گوشی آیفون بارگیری کرده و باز کنید. سپس مطمئن شوید که گزینه “All Watch Faces” از قسمت بالا انتخاب شده باشد. اکنون می توانید تمام گزینه های موجود برای کاپلیکیشن را بررسی کنید.

کامپلیکیشن تاریخ و زمان

در این مثال، ما برای ایجاد یک کامپلیکیشن واحد که هم تاریخ و هم زمان را نشان می دهد، از کاپلیکیشن “Infograph Top” استفاده خواهیم کرد. در صورت تمایل می توانید از کامپلیکیشن دیگری نیز استفاده کنید.

مرتبط : ۲۰ نکته و ترفند برای اپل واچ (Apple Watch)

روی دکمه “Add Complication” ضربه بزنید. اکنون روی آیکون کامپلیکیشن “Circle” ضربه بزنید.

کامپلیکیشن تاریخ و زمان

از صفحه بعدی، روی دکمه “Default” ضربه بزنید.

کامپلیکیشن تاریخ و زمان

در اینجا به پایین پیمایش کرده و از بخش “Time” گزینه “Hour & Minute” را انتخاب کنید.

با استفاده از بخش های بعدی می توانید به ترتیب فونت، رنگ قسمت بالایی، رنگ قسمت پایینی و رنگ پس زمینه را تنظیم کنید. ما در این مثال از رنگ قرمز برای قسمت بالایی، فونت “Decimal”، رنگ سفید برای قسمت پایینی و رنگ سیاه برای پس زمینه استفاده می کنیم.

پس از انجام تمام مراحل سفارشی کردن، روی دکمه “Back” ضربه بزنید.

کامپلیکیشن تاریخ و زمان

از بالا روی دکمه “Save” ضربه بزنید.

کامپلیکیشن تاریخ و زمان

اکنون روی گزینه “Bezel Text” ضربه بزنید.

برای شخصی سازی متن قرار گرفته در حاشیه صفحه، روی دکمه “Default ” ضربه بزنید.

از بخش “Style”، گزینه “Day & Date” را انتخاب کنید، سپس روی دکمه “Back” ضربه بزنید.

اکنون از بالا روی دکمه “Save” ضربه بزنید.

کامپلیکیشن شما اکنون آماده است.

یک کامپلیکیشن سفارشی به فیس واچ خود اضافه کنید

اکنون وقت آن است که به اپل واچ خود برگردید. فیس واچ ساعت خود را به فیس واچ Infograph تغییر داده یا اینکه این فیس واچ را به ساعت خود اضافه کنید و صفحه اپل واچ خود را لمس کرده و نگه دارید. در اینجا، دکمه “Edit” را برای ورود به صفحه سفارشی سازی فیس واچ انتخاب کنید.

صفحه را به سمت چپ بکشید تا وارد بخش “Complications” شوید و سپس بر روی کامپلیکیشن ” Infographic Top” ضربه بزنید.

در اینجا با استفاده از Digital Crown (تاج دیجیتالی اپل واچ) به بخش برنامه “Watchsmith” بروید و کامپلیکیشنی را که در ابتدای این متن ایجاد کردیم، انتخاب نمایید.

کامپلیکیشن تاریخ و زمان

حالا این کامپلیکیشن را در صفحه ویرایش مشاهده می نمایید. برای ذخیره کردن این فیس واچ، فقط کافیست تاج دیجیتالی ساعت خود را فشار دهید.

کامپلیکیشن تاریخ و زمان

اکنون کامپلیکیشن شما آماده شده است. هر بار که مچ دست خود را بالا بیاورید، تاریخ و ساعت را در بالای واچ فیس اینفوگراف خود مشاهده خواهید کرد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، کامپلیکیشن Widgetsmith به طور خودکار جای ارقام دیجیتالی را جابجا می کند، بنابراین زمانی که عقربه ساعت یا دقیقه روی اعداد دیجیتالی قرار گرفته است، باز هم قادر به خواندن ساعت دیجیتالی هستید. (همانطور که در عکس های زیر می بینید).

کامپلیکیشن تاریخ و زمان

مرتبط: ۲۰ نکته و ترفند در رابطه با اپل واچ که لازم است بدانید

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید