بیرون زدگی ابتدای پاراگراف (که غالباً به آن دندانه منفی می گویند)، خط اول پاراگراف را به اندازه یک مقدار از پیش تعیین شده، در پشت جملات بعدی قرار می دهد. در این مقاله نحوه ایجاد یا حذف بیرون زدگی ابتدای پاراگراف در برنامه Microsoft PowerPoint آورده شده است.

در ابتدای یک پاراگراف، بیرون زدگی ایجاد کنید

برای ایجاد یک بیرون زدگی در ابتدای پاراگراف، ابتدا فایل ارائه پاورپوینت خود را باز کرده و باکس متنی حاوی پاراگراف مورد نظر که قصد اعمال بیرون زدگی به ابتدای آن را دارید، انتخاب کنید.

بیرون زدگی ابتدای پاراگراف

شایان ذکر است که در صورت وجود چندین پاراگراف در این باکس متنی، در ابتدای تمام پاراگراف های موجود در آن باکس، بیرون زدگی ایجاد می شود. اگر فقط قصد ایجاد بیرون زدگی در ابتدای یک پاراگراف خاص را دارید، به جای انتخاب کل باکس متنی، همان پاراگراف مشخص را انتخاب نمایید.

پس از انتخاب متن مورد نظر، از زبانه “Home” به گروه “Paragraph” بروید. در اینجا، نماد “Dialog Box Launcher” را که در گوشه پایین گروه قرار دارد، انتخاب کنید.

پنجره “Paragraph” ظاهر می شود. در گروه “Indentation”، فاصله گذاری “Before Text” را برای مقدار بیرون زدگی مورد نظر خود، تنظیم کنید. به طور کلی، مقدار بیرون زدگی روی عدد ۰.۵ اینچ تنظیم می شود. اکنون علامت پیکان کنار آن را انتخاب کنید تا منوی کشویی کنار “Special” نشان داده شود و سپس از این قسمت گزینه “Hanging” را انتخاب نمایید. در آخر، دکمه “OK” را انتخاب کنید.

بیرون زدگی ابتدای پاراگراف

در حال حاضر شاخه بیرون زدگی به پاراگراف موجود در باکس متنی انتخاب شده، اعمال می شود.

بیرون زدگی ابتدای پاراگراف

بیرون زدگی خط اول پاراگراف را حذف کنید

برای حذف بیرون زدگی خط اول یک پاراگراف، باکس متنی پاراگرافی را که بیرون زدگی روی آن اعمال شده است را انتخاب نمایید (یا اینکه این پاراگراف را هایلایت کنید).

پس از انتخاب پاراگراف مربوطه، بر روی “Dialog Box Launcher”، که در گوشه سمت راست و پایین “Paragraph” در زبانه “Home” واقع شده است، کلیک نمایید.

بیرون زدگی ابتدای پاراگراف

پنجره “Paragraph” ظاهر می شود. در اینجا مقدار فاصله گزینه بیرون زدگی “Before Text” را به مقدار “۰” کاهش داده و در گزینه “Special”، مورد “None” را انتخاب نمایید. اکنون روی دکمه “OK” کلیک کنید.

بیرون زدگی ابتدای پاراگراف

هم اکنون بیرون زدگی خط اول پاراگراف هایلایت شده یا کل باکس متنی انتخاب شده، حذف می شود.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید