Home مقالات آموزشی آی او اس نحوه سفارشی کردن ظاهر واچ فیس در اپل واچ

نحوه سفارشی کردن ظاهر واچ فیس در اپل واچ

0
598

به جرات می توان گفت که تقریبا بی نهایت واچ فیس مختلف تا به حال ساخته شده است، مخصوصاً واچ فیس هایی مانند تایپوگرافی که به لحاظ بصری خیلی شگفت انگیز هستند. در مقاله پیش رو چگونگی تغییر رنگ و استایل با استفاده از سفارشی سازی ظاهر فیس واچ در دستگاه اپل واچ آورده شده است.

هر واچ فیسی دارای پارامترهای سفارشی سازی متفاوتی است. بیشتر واچ فیس ها به شما این امکان را می دهند تا رنگ قسمت شماره گیری، کامپلیکیشن ها یا پس زمینه را تغییر دهید. بعضی از این واچ فیس ها، مانند واچ فیسCalifornia  و Typography، حتی به شما امکان می دهند تا نمادها و استایل واچ فیس را نیز تغییر دهید و آن واچ فیس را به چیز کاملاً زیبایی تبدیل کنید.

 

اگر می خواهید واچ فیس دستگاه شما کمی سرگرم کننده نیز باشد، می توانید از یک واچ فیس متحرک Memoji استفاده کنید. می توانید واچ فیس را از خود ساعت یا از طریق گوشی آیفون خود سفارشی کنید. در زیر به هر دو روش می پردازیم.

واچ فیس ها را در اپل واچ خود سفارشی کنید

برای سفارشی کردن واچ فیس دستگاه اپل واچ خود، به واچ فیس مورد نظر بروید. همچنین می توانید انگشت خود را به سمت چپ یا راست بر روی صفحه نمایش اپل واچ بکشید تا واچ فیس ساعت شما تغییر کند.

هر واچ فیسی دارای گزینه های مختلفی برای سفارشی سازی است. در مثالی که ما در اینجا آورده ایم، از واچ فیسTypography  موجود در watchOS 7 و نسخه های بالاتر استفاده خواهیم کرد.

در واچ فیس مورد نظری که قصد سفارشی کردن آن را دارید، تنها کافی است صفحه را فشار داده و نگه دارید و سپس روی گزینه “Edit” ضربه بزنید.

در بخش “شماره گیری (Dial)” نمای سفارشی سازی واچ فیس، می توانید بین دو حالت موجود جابجا شوید. حالت پیش فرض فقط چهار نشانگر بزرگ ساعت را نشان می دهد. برای چرخیدن در میان گزینه های موجود می توانید از Digital Crown یا تاج دیجیتالی استفاده کنید.

گزینه دوم، تمام نشانگرهای ۱۲ ساعته ساعت را نمایش می دهد. برای رفتن به نمای بعدی می توانید انگشت خود را به سمت چپ بکشید.

در بخش “Style” نیز می توانید استایل فونت نشانگرهای ساعت را تغییر دهید.

سپس برای دسترسی به بخش “Symbols”، انگشت خود را به سمت چپ بکشید. می توانید اعداد رومی، عربی یا دواناگاری (Devanagari) را انتخاب کنید.

برای سفارشی کردن بخش “Color” دوباره انگشت خود را به سمت چپ بکشید. شما می توانید با استفاده از تاج دیجیتالی در تمام گزینه های مربوط به رنگ زمینه و نشانگر ساعت بچرخید.

وقتی سفارشی کردن واچ فیس به پایان رسید، تاج دیجیتالی را فشار دهید تا تغییرات ایجاد شده ذخیره شود و سپس دوباره آن فشار دهید تا به این واچ فیس باز گردید.

اکنون واچ فیس سفارشی شده خود را مشاهده می کنید. در تصویر زیر می توانید واچ فیس پیش فرض Typography و نسخه سفارشی شده ما را مشاهده کنید.

صفحه نمایش پیش فرضTypography  (سمت چپ) و نسخه سفارشی شده (راست).

واچ فیس های دستگاه اپل واچ را از طریق گوشی آیفون سفارشی کنید

آیا نمی خواهید از صفحه نمایش کوچک اپل واچ برای سفارشی کردن واچ فیس خود استفاده کنید؟ همچنین می توانید واچ فیس ساعت خود را از طریق گوشی آیفون سفارشی کنید. در اینجا هم گزینه های سفارشی سازی برای در هر واچ فیسی متفاوت است. در این مثال، از واچ فیس کالیفرنیایی موجود در watchOS 7 و نسخه بالاتر استفاده می کنیم.

برای شروع، برنامه “Watch” را در گوشی آیفون خود باز کرده و روی گزینه “My Watch” ضربه بزنید.

در بخش “My Faces”، واچ فیسی که می خواهید سفارشی کنید را انتخاب نمایید.

در بخش “Color”، برای کاوش در بین همه گزینه ها، انگشت خود را به صورت افقی بکشید و سپس روی یک رنگ ضربه بزنید تا به آن رنگ تغییر پیدا کند.

سپس برای تغییر استایل اعداد، در قسمت “Symbols” انگشت خود را به چپ و راست بکشید. می توانید از استایل هایPills ،Roman ، California،Arabic ، Arabic Indic یاDevanagari  را انتخاب کنید.

در آخر، در بخش “Dial” نیز می توانید در بین اشکال “مستطیل” و “دایره” مورد دلخواه را انتخاب کنید.

وقتی از ظاهر فیس واچ خود راضی شدید، به سمت پایین بروید و روی ” Set as Current Watch Face ” ضربه بزنید.

ساعت خود را بالا بیاورید تا واچ فیس سفارشی سازی شده را بر روی اپل واچ خود مشاهده کنید.

اکنون که ظاهر ساعت خود را سفارشی کرده اید، وقت آن است که با کامپلیکیشن های آن را نیز اختصاصی کنید.

howtogeek

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here