حذف ایمیل های اضافه تنها یکی از مراحل اولیه برای حفظ نظم صندوق ورودی Gmail است، اما با این کار، ممکن است به صورت اتفاقی یک ایمیل مهم را حذف کنید. ما اینجا هستیم تا به شما نشان دهیم چگونه هم می توانید ایمیل های اضافی را حذف کنید و هم با کمی خوش شانسی، ایمیل هایی که به صورت اشتباهی حذف کرده اید را در Gmail خود بازیابی کنید.

مرتبط : نحوه ارسال ایمیل به صورت پیوست با استفاده از برنامه Gmail

نحوه حذف ایمیل ها در Gmail

حذف ایمیل ها لزوما کار دشواری نیست، اما اگر ایمیل های بسیار زیادی در صندوق ورودی شما باشد، مطمئناً این کار یک کار دست و پا گیر می شود. با این حال حتی در شرایطی که تعداد ایمیل های صندوق ورودی شما خیلی زیاد است، باز هم باید حذف ایمیل های اضافه را انجام دهید. Gmail راهی را برای شما فراهم می کند تا ایمیل های خود را مستقیماً از طریق یک مرورگر وب یا از برنامه Gmail موجود در تلفن هوشمند یا تبلت خود حذف کنید.

مرتبط : چگونه مخاطبین Gmail جدید را پیدا کنیم

حذف ایمیل های  Gmail از طریق یک مرورگر وب

یکی از مزایای اصلی حذف ایمیل ها از طریق یک مرورگر وب، امکان انتخاب و حذف همه پیام های نمایش داده شده در یک دسته مشخص است که این ویژگی در برنامه تلفن همراهGmail  غیرقابل دسترس است.

در ابتدا در رایانه خود، یک مرورگر وب باز کرده و وارد حساب Gmail خود شوید. پس از ورود به سیستم کاربری خود، با کلیک روی کادر کنار ایمیل مورد نظر، ایمیل هایی را که می خواهید حذف کنید، انتخاب نمایید. اگر علامت تایید در کادر کنار ایمیل ظاهر شود و ایمیل مربوطه با رنگ آبی نشان داده شود، با موفقیت ایمیل مورد نظر را انتخاب کردید.

حذف و بازیابی ایمیل

تمام ایمیل هایی را که می خواهید حذف کنید، انتخاب نمایید. یا اگر می خواهید همه ایمیل های ظاهر شده در این صفحه را به صورت یک جا حذف کنید، می توانید همه آنها را با کلیک کردن روی کادر انتخاب بالای ایمیل ها انتخاب نمایید.

حذف و بازیابی ایمیل

نکته: می توانید تعداد ایمیل های نشان داده شده در یک صفحه را از طریق تنظیمات عمومی Gmail تنظیم کنید (نماد چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست > مشاهده همه تنظیمات > General  > Maximum page size). حداکثر تعداد ایمیل هایی که در هر صفحه نشان داده می شود، ۱۰۰ ایمیل است.

سپس، آیکون سطل آشغال (Trash Can) را در بالای پنجره ایمیل پیدا کنید. اگر نشانگر ماوس را روی این آیکون قرار بدهید، راهنمای این ابزار، کلمه “Delete” را نشان می دهد. اجازه ندهید این راهنما شما را فریب دهد – با کلیک بر روی این نماد در واقع ایمیل ها به طور کلی حذف نمی شوند. ایمیل های حذف شده در پوشه “Trash” قرار می گیرند که از این پوشه می توانید این ایمیل ها را به طور دائمی حذف کنید و یا اجازه دهید ایمیل ها به مدت ۳۰ روز در این پوشه باقی بمانند تا به طور خودکار حذف شوند.

برای ارسال ایمیل ها به پوشه Trash ، روی آیکون “Trash Can” کلیک کنید.

مرتبط : چگونه قابلیت Out of office سرویس Gmail را فعال کنیم؟

حذف و بازیابی ایمیل

اعلانی ظاهر می شود و به شما اجازه می دهد تا پیام (های) انتخاب شده را به سطل زباله منتقل کنید. اگر ایمیلی را به صورت اشتباهی حذف کرده باشید، چند ثانیه فرصت دارید تا دکمه “Undo” را فشار دهید تا حذف این ایمیل لغو شود. اگر نتوانستید به موقع روی این گزینه کلیک کنید، نگران نباشید. بعداً می توانید ایمیل حذف شده را بازیابی نمایید.

مرتبط : بهترین روش اضافه کردن امضای الکترونیکی به Gmail

حذف و بازیابی ایمیل

برای حذف دائمی ایمیل ها، در قسمت سمت چپ به پوشه “Trash” بروید.

حذف و بازیابی ایمیل

با کلیک روی کادر کنار ایمیل (یا با کلیک روی کادر بالای صفحه ایمیل برای انتخاب همه ایمیل ها) ایمیل هایی را که می خواهید برای همیشه حذف کنید، انتخاب نمایید. پس از هایلایت شدن ایمیل ها، روی “Delete Forever” کلیک کنید.

حذف و بازیابی ایمیل

حواس خود را جمع کنید: هنگامی که روی دکمه “Delete Forever” کلیک کردید، ایمیل های انتخاب شده برای همیشه حذف می شوند. ایمیل ها به طور کامل حذف می شوند. هیچ پیام تأیید ” Are you sure ” نمایش داده نمی شود و هیچ دکمه “Undo” ای در اعلان ظاهر شده وجود ندارد.

حذف و بازیابی ایمیل

بازیابی ایمیل های حذف شده بسیار دشوار است. بازیابی این ایمیل ها غیرممکن نیست، اما بسیار دشوار است. قبل از کلیک بر روی دکمه مربوطه، مطمئن شوید که می خواهید این ایمیل ها را حذف کنید.

مرتبط : چگونه می‌توان در Gmail ارسال‌کنندگان خاصی را مسدود کرد

با استفاده از برنامه موبایل Gmail ایمیل های خود را حذف کنید

همچنین می توانید با استفاده از برنامه تلفن همراه برای آیفون، آیپد و اندروید، ایمیل ها را در برنامه Gmail حذف کنید. برای انجام این کار، برنامه را باز کنید و روی نماد دایره ای شکل در سمت چپ ایمیل ضربه بزنید. علامت تأیید نشان داده می شود.

حذف و بازیابی ایمیل

سپس، روی آیکون “Trash Can” ضربه بزنید تا ایمیل مربوطه به سطل زباله ارسال شود.

حذف و بازیابی ایمیل

پیامی ظاهر می شود که به شما اجازه می دهد تا این ایمیل را به سطل زباله منتقل کنید. همچنین دکمه “Undo” نیز وجود دارد که می توانید برای لغو حذف ایمیل روی آن ضربه بزنید. این پیام پس از چند ثانیه ناپدید می شود، اما اگر این فرصت را از دست داده باشید، همچنان می توانید این ایمیل را بازیابی کنید.

حذف و بازیابی ایمیل

با انجام اقدامی مشابه در پوشهtrash ، می توانید ایمیل مورد نظر را برای همیشه حذف کنید. روی آیکون منوی همبرگری در گوشه بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

در منوی ظاهر شده، روی “Trash” ضربه بزنید.

در پوشهtrash ، در ابتدا روی آیکون دایره ای در سمت چپ ایمیل ضربه بزنید و سپس روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

در پایین صفحه یک منو ظاهر می شود. روی گزینه “Delete Forever” ضربه بزنید.

اکنون ایمیل های انتخاب شده برای همیشه حذف می شوند.

اگر ایمیل های زیادی در پوشهtrash  شما وجود دارد و مطمئن هستید که می خواهید همه آنها را برای همیشه حذف کنید، در بالای صفحه روی دکمه “Empty Trash Now” ضربه بزنید.

در پیام ظاهر شده از شما خواسته می شود در صورت اطمینان از حذف دائمی این ایمیل ها، این درخواست را تایید کنید. اگر مطمئن هستید، روی گزینه “OK” ضربه بزنید.

اکنون همه ایمیل های موجود در پوشهtrash  حذف می شوند.

مرتبط : آموزش ذخیره فایل های ضمیمه Gmail در Google Drive

ایمیل های حذف شده Gmail را از پوشه Trash بازیابی کنید

بازیابی ایمیل های حذف شده، اگرچه غیرممکن نیست، اما کمی دشوار است. بسته به شرایط، ممکن است خوش شانس باشید و بتوانید به راحتی ایمیل های حذف شده را بازیابی کنید.

اگر ایمیلی را به پوشه ای غیر از پوشه trash منتقل کرده باشید، در واقع این ایمیل را حذف نکرده اید. نکته مهم در اینجا حذف خودکار ایمیل هایی است که بیش از ۳۰ روز در سطل زباله جیمیل شما قرار گرفته اند.

اگر کمتر از ۳۰ روز است که ایمیلی را حذف کرده اید، به لیبل “Trash” بروید و ایمیل مورد نظر را پیدا کنید. اگر این ایمیل در پوشه Trash قرار دارد، برای انتخاب آن روی کادر سمت چپ ایمیل کلیک کنید، سپس روی آیکون “Move To” کلیک نمایید. در نرم افزار تلفن همراه جیمیل، روی آیکون دایره ای شکل در سمت چپ ایمیل ضربه بزنید، سپس روی سه نقطه افقی در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید، سپس آیکون “Move To” را لمس نمایید.

مرتبط : نحوه لغو ارسال یک ایمیل در Gmail

در منویی ظاهر شده، بر روی لیبلی که می خواهید ایمیل مورد نظر به آن منتقل شود، کلیک کنید (در نرم افزار تلفن همراه، روی لیبل مورد نظر ضربه بزنید).

اکنون ایمیل در پوشه انتخاب شده ظاهر می شود و دیگر برای همیشه حذف نمی شود.

برای بازیابی ایمیل های حذف شده خود به Google درخواست بدهید

با استفاده از گردش کار بازیابی ایمیل، می توانید از Google بخواهید که ایمیل های حذف شده شما را بازیابی کند.

برای اعمال این درخواست، به صفحه ابزار بازیابی پیام Gmail (Gmail Message Recovery Tool) بروید و اطلاعات حساب خود را تأیید کنید. ایمیلی که در اینجا نمایش داده می شود، ایمیلی است که در حال حاضر با آن وارد شده اید. اگر هنوز به سیستم وارد نشده اید، لازم است که حتما این کار را انجام دهید.

برای تأیید حساب ایمیل خود، روی “Continue” کلیک کنید.

در مرحله بعدی، باید حساب خود را ایمن کنید (Google توصیه هایی در مورد چگونگی ایمن سازی حساب شما ارائه می دهد) و رمز ورود خود را تغییر دهید. Google لینک هایی را در این صفحه ارائه می دهد که تنها کافیست روی آنها کلیک کرده و این فرایند را دنبال کنید.

برای ادامه و رفتن به مرحله بعدی، روی گزینه “Continue” را کلیک کنید.

سپس از شما خواسته می شود تا دوباره اطلاعات حساب خود را تأیید کنید. این دقیقاً همان کاری است که شما در مرحله یک انجام داده اید. روی گزینه “Continue” کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه، Google بررسی می کند که ایا می تواند ایمیل های شما را بازیابی کند یا خیر.

بعد از چند لحظه، یک پیام “خطا یا موفقیت” از طرف گوگل برای شما ارسال می شود. اگر پیام خطایی دریافت کردید، دیگر کاری نمی توانید انجام دهید – در واقع این ایمیل ها از سرورهای Google پاک شده اند. اگر گوگل برای شما پیام موفقیت ارسال کرده باشد، شما می توانید ایمیل های خود را طی ۲۴ ساعت آینده دریافت کنید.

همانطور که در این پیام موفقیت ذکر شده است، ایمیل های مورد نظر درخواستی باید در برگه “All Mail”، در سمت چپ صندوق ورودی شما ظاهر شوند. همچنین می توانید از عملکرد جستجوی Gmail برای یافتن ایمیل مورد نظر استفاده کنید.

ایمیل های Gmail را از طریق فضای کاری گوگل (Google Workspace) بازیابی کنید

Google Workspace ابزارها و ویژگی های ویژه ای را ارائه می دهد که در حساب Gmail رایگان شما یافت نمی شوند. با یک حساب Gmail رایگان، می توانید ایمیل های حذف شده را در مدت ۳۰ روز بازیابی کنید. علاوه بر ۳۰ روز زمان بازیابی که در حساب های رایگان موجود است، Google Workspace یک فرصت ۲۵ روزه اضافی را نیز به شما ارائه می دهد.

برای بازیابی ایمیل ها، لازم است که شما ادمین این Workspace باشید. در غیر این صورت، باید از یک ادمین Workspace بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

وارد حساب ادمین Workspace  خود شوید و روی گزینه “Users” کلیک کنید.

حذف و بازیابی ایمیل

از لیست کاربران نمایش داده شده، کاربری را که می خواهید ایمیل های حذف شده برای آن کاربر بازیابی شود را انتخاب نمایید.

در پنجره سمت چپ روی گزینه “Restore Data” کلیک کنید.

حذف و بازیابی ایمیل

پنجره “Restore Data” ظاهر می شود. محدوده زمانی را که می خواهید ایمیل حذف شده در آن تاریخ بازیابی شوند را انتخاب نمایید، گزینه “Gmail” را از لیست کشویی “Application” انتخاب کنید، سپس روی دکمه “Restore” کلیک نمایید.

حذف و بازیابی ایمیل

اعلانی ظاهر می شود که به شما اطلاع می دهد به زودی این داده ها در حسابGmail  کاربر بازیابی می شود.

حذف تصادفی یک ایمیل مهم حقیقتا یک اتفاق استرس زا است. اگر این بار نتوانستید ایمیل خود را بازیابی کنید، برای جلوگیری از وقوع این اتفاق در آینده، با تهیه یک نسخه پشتیبان از ایمیل های خود، در این راستا یک گام مناسب بردارید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید