به طور پیش فرض، گوشی های آیفون برای کاهش صدای پس زمینه موجود در محیط در تماس های تلفنی‌­ای که از طریق برنامه Phone انجام می شود، از قابلیت لغو سر و صدا یا حذف نویز استفاده می کنند. در حالی که ویژگی حذف نویز برای ارتقای کیفیت اکثر تماس ها خیلی مفید است، اما برخی از افراد این ویژگی را گیج کننده می دانند. اگر شما هم با دسته دوم هم نظر هستید، لازم است بدانید که غیر فعال کردن این ویژگی کاملا آسان است. در این مقاله نحوه انجام این کار توضیح داده می شود.

مرتبط : آموزش برقراری تماس تمام صفحه در آیفون

حذف نویز تلفن چیست؟

حذف نویز تلفن که برای اولین بار در iOS 7 معرفی شد، سطح نویز پس زمینه محیط را کنترل می کند و یک سیگنال صوتی معکوس تولید می کند تا آن نویز پس زمینه را حذف کند، بنابراین در تماس تلفنی خود نویز محیط را نمی شنوید. این فناوری با نویز پیوسته سطح پایین پس زمینه بهترین عملکرد را دارد و معمولا خیلی خوب کار می کند. اما گاهی اوقات ممکن است در هنگام برخورد با صداهای غیرقابل پیش بینی مانند صداهای ضعیف تجمع افراد یا موسیقی پس زمینه با صدای کم، یک مکالمه تلفنی کاملا ساکت یا صداهای مصنوعی آزاردهنده ایجاد کند.

همچنین برخی از افراد از نظر فیزیکی اثر حذف نویز را، به ویژه هنگام استفاده از هدست، ناخوشایند می دانند (شبیه به مواردی که در هدفون های نویز گیر وجود دارد). خوشبختانه قابلیت حذف نویز تلفن به راحتی با استفاده ازSettings  گوشی آیفون خاموش می شود.

نحوه غیرفعال کردن حذف نویز تلفن در گوشی آیفون

در ابتدا، “Settings” را در آیفون خود باز کنید.

درSettings ، به بخش “Accessibility” بروید.

به بخشHearing  بروید و روی “Audio/Visual” ضربه بزنید.

غیر فعال کردن قابلیت حذف نویز

برای خاموش کردن این ویژگی بر روی کلید “Phone Noise Cancellation” ضربه بزنید.

غیر فعال کردن قابلیت حذف نویز

شاید بخواهید برای اطمینان از تغییر ایجاد شده، به یک صفحه قبل بازگردید. سپس می توانید از Settings خارج شوید. دفعه بعدی که با شخصی تماس تلفنی گرفتید یا به یک تماس تلفنی پاسخ دادید، ویژگی حذف نویز غیرفعال خواهد شد.

مرتبط : نحوه صرفه جویی در مصرف باتری تلفن های همراه آیفون

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید