برای حفظ حریم خصوصی بهتر و بیشتر، دستگاه هایی که از سیستم عامل اندروید ۱۰ یا بالاتر استفاده می کنند، به طور پیش فرض از آدرس MAC وای فای تصادفی استفاده می نمایند. در بعضی موارد، این احتمال وجود دارد که بخواهید این ویژگی را غیرفعال کنید. در این مقاله نحوه غیر فعال کردن آن را بررسی می نماییم.

دلایلی برای غیر فعال کردن آدرس MAC تصادفی وای فای روی دستگاه های اندرویدی

برای اکثر کاربران، فعال بودن آدرس های MAC تصادفی مشکلی ایجاد نمی کند. این ویژگی، یک ویژگی مرتبط با حریم خصوصی و امنیتی است که ردیابی شما را دشوارتر می کند.

با این حال، یک دلیل خوب برای غیرفعال کردن این ویژگی در شرایطی است که اگر از فیلتر MAC روی روتر خود استفاده می کنید. در این حالت، اگر دستگاه شما از آدرس MAC تصادفی استفاده کند، روتر شما نمی تواند دستگاه شما را شناسایی کند و نمی توانید از تنظیمات مخصوص Mac برای دستگاه خود استفاده نمایید.

همچنین، اگر روتر خود را به گونه ای تنطیم کرده اید که همیشه یک آدرس IP ثابت مشخص را به دستگاهی در شبکه محلی خود اختصاص دهد، باید آن IP را با آدرس MAC دستگاه مربوطه لینک کنید.

مرتبط: نحوه غیرفعال کردن آدرس های خصوصی MAC در Wifi آیفون و آیپد

نحوه غیرفعال کردن آدرس های MAC تصادفی در دستگاه های اندرویدی

فعال و غیر فعال کردن آدرس MAC تصادفی در هر زمان دلخواه ممکن است. اما قبل از انجام این کار، بهتر است بدانید که مدل ها و نسخه های مختلف اندروید، از نام های مختلفی برای برخی تنظیمات خاص خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، در یک گوشی تلفن همراه OnePlus این بخش “Wi-Fi & Network” نام دارد، در صورتی که در یک تلفن همراه سامسونگی “Connections” نامیده می شود، اما هر بخش شما را به منوی تنظیمات Wi-Fi هدایت می کنند.

با این حساب، برنامه “Settings” را در تلفن اندرویدی خود باز کنید. در اکثر تلفن ها، لازم است که انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید و روی آیکون چرخ دنده ضربه بزنید تا Settings باز شود. همچنین می توانید لیست برنامه های خود را باز کرده و روی آیکون “Settings” ضربه بزنید.

آدرس های MAC تصادفی

در Settings، روی بخش “Wi-Fi & Network”، (بسته به دستگاهتان “Connections” یا “Network & Internet”) ضربه بزنید.

آدرس های MAC تصادفی

در مرحله بعدی، برای مشاهده شبکه های Wi-Fi خود، روی گزینه “Wi-Fi” ضربه بزنید.

آدرس های MAC تصادفی

پس از مشاهده نام شبکه Wi-Fi خود را در لیست، روی آیکون چرخ دنده موجود در کنار آن ضربه بزنید.

سپس، روی “Advanced” ضربه بزنید. در مرحله بعد روی “Privacy” ضربه بزنید.

در گوشی های تلفن همراه OnePlus و Pixel، گزینه “Use device MAC” را انتخاب کنید. اگر از یک دستگاه سامسونگ استفاده می نمایید، روی “MAC address type” ضربه بزنید و “Phone MAC” را انتخاب نمایید. اگر دستگاه شما چیزی به جز این دو مورد است، به دنبال گزینه مشابه “MAC” بگردید و آن را فعال نمایید.

آدرس های MAC تصادفی

پس از این مرحله از Settings خارج شوید. حتما این روش را برای هر شبکه Wi-Fi که می خواهید از آدرس MAC واقعی تلفن خود روی آن استفاده کنید، انجام دهید.

اگر از گوشی آیفون یا تبلت آیپد استفاده می کنید، دستگاه شما آدرس MAC را نیز تصادفی می کند. خوشبختانه امکان خاموش کردن این گزینه در دستگاه های اپل نیز وجود دارد.

مرتبط: چگونه مشکل عدم اتصال به وایرلس را برطرف کنیم؟

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید