پس از اینکه ویندوز راه اندازی می شود و شروع به کار می کند، حدود ده ثانیه طول می کشد تا برنامه های راه اندازی یا برنامه های استاراپ سیستم را باز کند. این “تاخیر راه اندازی” به دسک تاپ و خدمات ویندوز شما امکان می دهد تا بارگیری را به پایان برسانند و همه چیز را کمی روان تر اجرا کنند. اگر در لیست برنامه های استاراپ خود برنامه هایی دارید که ترجیح می دهید بلافاصله اجرا شوند، می توانید این امر را با یک رجیستری هک ساده انجام دهید.

اگرچه پس از شروع به کار ویندوز یک تاخیر ده ثانیه ای وجود دارد، اما قبل از شروع بارگیری برنامه های راه اندازی، به سیستم عامل زمان می دهد تا در حافظه بارگیری شود و قبل از شروع درخواست برنامه ها از منابع، کارهای لازم سیستم را انجام دهد. رجیستری هک که در این مقاله در مورد آن صحبت می کنیم تاخیر راه اندازی را کاهش داده یا غیرفعال می کند که این مورد به این معنی است که رجیستری هک در همه برنامه های راه اندازی اعمال می شود. راهی برای استفاده از این روش فقط در مورد برنامه (های) بخصوصی وجود ندارد.

مرتبط: نحوه افزودن برنامه ها، فایل ها و پوشه ها به استارتاپ ویندوز

توجه: حذف تاخیر راه اندازی در درایوهای حالت جامد بهترین نتیجه را دارد، زیرا با انجام این کار همه اطلاعات خیلی سریعتر بارگیری می شوند. اگر بر روی سیستم شما یک هارد دیسک قدیمی نصب شده است، مطمئناً می توانید این کار را امتحان کنید، اما ممکن است افزایش چشمگیری در سرعت بارگیری برنامه های راه اندازی مشاهده نکنید.

مرتبط: تغییر فونت پیش فرض ویندوز ۱۰ با استفاده از رجیستری هک

نحوه غیرفعال کردن تاخیر استارتاپ ویندوز ۱۰

برای غیرفعال کردن تاخیر راه اندازی و استارتاپ ویندوز ۱۰، تنها کافیست چند ویرایش در رجیستری ویندوز انجام دهید.

هشدار: Registry Editor ابزاری قدرتمند است و استفاده نادرست از آن ممکن است سیستم شما را ناپایدار یا حتی غیرفعال کند. این ابزار یک هک کاملاً ساده است و تا زمانی که به دستورالعمل ها پایبند باشید، مشکلی ایجاد نمی شود. با این اوصاف، اگر قبلاً هرگز با این ابزار کار نکرده اید، قبل از شروع نحوه استفاده از Registry Editor را مطالعه کنید. همچنین قطعاً قبل از ایجاد هرگونه تغییراتی، از رجیستری پشتیبان تهیه کنیدرایانه خود!).

با ضربه زدن روی Start و تایپ کلمه “regedit”، ابزار Registry Editor را باز کنید. کلید Enter را فشار دهید تا Registry Editor باز شود و سپس اجازه دهید تا در رایانه شما تغییراتی ایجاد کند.

رجیستری هک

در Registry Editor، از نوار کناری سمت چپ برای رفتن به کلید زیر استفاده کنید (یا آن را در نوار آدرس Registry Editor کپی و جایگذاری کنید):

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Serialize

تاخیر راه اندازی

اگر کلید Serialize از قبل وجود نداشته باشد، باید آن را ایجاد کنید. ابتدا به مکان زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\

روی کلید والد (Explorer) راست کلیک کرده و گزینه New > Key را انتخاب کنید. نام آن را “Serialize” بگذارید.

تاخیر راه اندازی

اکنون روی کلید Serialize کلیک راست کرده و گزینه New > DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید. نام مورد جدید را StartupDelayInMSec بگذارید.

تاخیر راه اندازی

سپس لازم است که این مورد را اصلاح کنید. روی StartupDelayInMSecvalue جدید دوبار کلیک کنید و مطمئن شوید که مقدار موجود در کادر “Value data” روی ۰ تنظیم شده باشد.

روی دکمه “OK” کلیک کنید و سپس از Registry Editor خارج شوید. برای اینکه تغییرات اعمال شود، باید رایانه خود را مجددا راه اندازی کنید. شما و سایر کاربران دیگر نباید تاخیر پیش فرض ویندوز را تجربه نخواهید کرد.

اگر زمانی خواستید مجددا تاخیر راه اندازی را دوباره فعال کنید، زیرا برنامه های راه اندازی سیستم شما در حین ورود به سیستم منابع زیادی را درخواست می کنند، به Registry Editor برگردید و با کلیک راست روی آن و سپس کلیک بر روی “Delete”، مورد StartupDelayInMSec را حذف کنید.

تاخیر راه اندازی

مرتبط: راهنمای کامل استفاده از Windows Task Manager

رجیستری هک آماده ما را بارگیری کنید

ویندوز

اگر خودتان مایل به ایجاد یک رجیستری هک نیستید، ما یک رجیستری هک ایجاد کرده ایم که می توانید از آن استفاده کنید. تنها کافیست فایل ZIP زیر را بارگیری و استخراج کنید:

هک رجیستری تاخیر استارتاپ را غیرفعال کنید

در داخل این فایل زیپ، یک فایل REG برای غیرفعال کردن تاخیر راه اندازی ویندوز و فایلی برای فعال کردن مجدد آن پیدا خواهید کرد. پس از استخراج فایل زیپ، روی فایل مورد نظر خود دوبار کلیک کنید و اعلان هایی را که از شما می پرسند آیا مطمئن به ایجاد تغییر در رجیستری خود هستید را تایید کنید.

این هک ها تنها کلید Serialize هستند که پس از اضافه کردن یا حذف مقدار StartupDelayInMSec که در بخش قبلی صحبت کردیم، از رجیستری صادر شده اند. اجرای هک، مقدار موجود در رجیستری شما را اصلاح می کند. اگر از بازی کردن با رجیستری لذت می برید، بهتر است که زمانی را صرف یادگیری نحوه ساخت رجیستری هک خود کنید.

مرتبط: نحوه ایجاد رجیستری هک ویندوز

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید