کشیدن پنجره ها با استفاده از ترک پد مک کمی سخت و خسته کننده است. باید در ابتدا کلیک کنید، نگه دارید، سپس پنجره مورد نظر را بکشید! اما به لطف یک ویژگی accessibility ناشناخته در سیستم مک، می توانید به سرعت یک پنجره را با استفاده از یک حرکت سه انگشتی بکشید. در این مقاله نحوه تنظیم این ویژگی آورده شده است.

نحوه عملکرد حرکت سه انگشتی

پس از فعال شدن این ویژگی، استفاده از حرکت سه انگشتی آسان می شود. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مکان نما را به سمت نوار ابزار حرکت دهید و با سه انگشت به آرامی روی ترک پد لپ تاپ ضربه بزنید و پنجره مورد نظر را بگیرید. سپس، هر سه انگشت را حرکت دهید تا پنجره مربوطه حرکت کند. هنگامی که پنجره به مکان مورد نظر رسید، به سادگی یک انگشت خود را از روی ترک پد بلند کنید و پنجره مربوطه را رها می کنید. هر زمان که بخواهید می توانید از این روش استفاده کنید.

معمولاً این امکان وجود دارد تا ویژگی “ضربه زدن به جای کلیک کردن” را در سیستم مک خود فعال کنید تا دیگر نیازی به کلیک کردن اجباری روی ترک پد نداشته باشید. اما این ویژگی در مورد کشیدن و تغییر مکان پنجره ها کار نمی کند.

مرتبط: ویژگی ضربه زدن به جای کلیک کردن را در System Preferences فعال کنید!

نحوه فعال کردن حرکت سه انگشتی در سیستم مک

فعال کردن ویژگی کشیدن سه انگشتی پنجره ها به آسانی اتفاق می افتد، اما تنظیمات مربوط به این ویژگی خیلی واضح نمی باشد. ابتدا روی آیکون Apple در گوشه بالا سمت چپ صفحه نمایش مک خود کلیک کنید و “System Preferences” را انتخاب نمایید.

کشیدن پنجره ها

در System Preferences، روی “Accessibility” کلیک کنید.

accessibility

در نوار کناری Accessibility، گزینه “Pointer Control” را انتخاب کنید. سپس، در برگه ” Mouse & Trackpad “، روی دکمه “Trackpad Options” کلیک کنید.

accessibility

در پنجره کوچکی ظاهر شده، روی کادر کنار “Enable Dragging” کلیک کنید و سپس روی منوی کشویی کلیک نموده و “Three Finger Drag” را انتخاب نمایید.

پس از پایان کار، روی دکمه “OK” کلیک کنید.

کشیدن پنجره ها

اکنون ویژگی کشیدن سه انگشتی پنجره ها را فعال کرده اید. تنها کافیست نشانگر سیستم را به بالای نوار ابزار (یا نوار عنوان) در هر برنامه ای منتقل کنید و سپس با استفاده از سه انگشت این پنجره را بکشید تا کل پنجره حرکت کند!

اگر خواستید حرکت کشیدن سه انگشتی پنجره ها را غیرفعال کنید (اگرچه گزینه انجام آن واقعاً دفن شده است) فقط کافی است دوباره به مسیر Settings > Accessibility > Pointer Control > Mouse & Trackpad > Trackpad Options بروید و علامت کنار گزینه “Enable dragging” را بردارید.

مرتبط: آموزش غیر فعال کردن تاچ پد در ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید