می توانید از گوشی آیفون خود برای گرفتن و به اشتراک گذاری سریع تصاویر استفاده کنید، اما شاید بهتر باشد چند لحظه قبل از به اشتراک گذاری تصاویر اندکی صبر کنید. ویرایش عکس ها قبل از به اشتراک گذاشتن آنها، می تواند تفاوت زیادی در تصویر نهایی ایجاد کند و لازم است بدانید که هر چیزی که برای ویرایش تصاویر در گوشی آیفون خود به آن نیاز دارید، در برنامه Photos موجود است. در این مقاله ویرایش تصاویر در آیفون با استفاده از برنامه Photos را آموزش می دهیم.

مرتبط : نحوه ایجاد تصاویر پس زمینه آیفون و آیپد با استفاده از میانبرها

نحوه ویرایش تصاویر در برنامه Photos

علاوه بر اینکه گوشی آیفون از یک دوربین عالی برخوردار است، این گوشی یک کارخانه ویرایش عکس نیز محسوب می شود. ابزارهای داخلی اپل برای بیشتر کاربران کاملا رضایت بخش هستند و با استفاده از این ابزارها می توان یک تصویر متوسط ​​را به تصویری با سطح بالاتر ارتقا داد. انجام ویرایش های سریع و برش عکس ها هیچ وقت تا این حد ساده و راحت نبوده است.

همچنین می توانید عکس های خود را با استفاده از دستگاه آیپد نیز ویرایش کنید. اگر iCloud Photo Library را تنظیم کرده باشید، عکس هایی را که با استفاده از گوشی آیفون خود گرفته اید، با دستگاه آیپد شما همگام سازی می شود و قابلیت ویرایش این تصاویر در صفحه بزرگتر دستگاه آیپد فراهم می شود.

ویرایش عکس در برنامهPhotos  اپل به صورت غیر تخریبی صورت می گیرد. همانطور که از معنی این اصطلاح مشخص است، این بدان معنی است که می توانید ویرایش های مختلفی را در عکس های خود ایجاد کرده و در صورت تمایل همچنان به عکس اولیه برگردید. این بدان معناست که شما می توانید تنظیمات مختلفی را روی عکس های خود ایجاد کنید، روی تصاویر فیلتر اعمال کنید و تصویر خود را بدون نگرانی در مورد از بین بردن عکس اولیه، برش دهید.

برای ویرایش یک تصویر در گوشی آیفون، ابتدا این تصویر را در برنامه Photos قرار دهید. پس از یافتن تصویر مربوطه، بر روی آن ضربه بزنید تا آن را مشاهده کنید، سپس روی گزینه “Edit” در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. اگر iCloud Photos را فعال کرده باشید، باید منتظر شوید تا تصویر با اندازه کامل بارگیری شود. حالا می توانید عکس های خود را ویرایش کنید.

در پایین صفحه، چهار دکمه را مشاهده می کنید که هر یک از این دکمه ها به مجموعه خاصی از ابزارهای ویرایش تصویر اشاره دارد. این دکمه ها از چپ به راست عبارتند از:

 • Live Photos: این دکمه فقط در صورتی قابل مشاهده است که تصویر شما یک Live Photo (عکس زنده) باشد (ویدیویی که همراه با یک تصویر ثابت ضبط شده است).
 • Adjust: این ابزار کنترل های ویرایش استاندارد است که در بیشتر برنامه های ویرایش تصویر مشاهده می کنید.
 • Filters: با استفاده از این ابزار فیلترهای عکس اپل را اعمال یا حذف کنید.
 • Crop / Straighten: برای تغییر نسبت ابعاد، برش و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

در زیر چگونگی عملکرد هر یک از این موارد را بررسی خواهیم کرد.

پیش نمایش تغییرات ایجاد شده

در هر لحظه در ضمن ویرایش تصویر، با ضربه زدن بر روی تصویر می توانید نسخه اصلی این تصویر را مشاهده کنید. این مورد یک نقطه مرجع برای تمام ویرایش هایی که ایجاد کرده اید، فراهم می کند. با استفاده از این قابلیت می توانید بررسی کنید که تغییرات ایجاد شده تصویر را بهتر کرده است یا خیر.

اگر در حال ویرایش یک Live Photo هستید (این تصویر به زبان ساده یک عکس ثابت با سه ثانیه فیلم روی زمینه تصویر است)، می توانید روی هر نقطه از تصویر ضربه بزنید و انگشت خود را نگه دارید تا تأثیرات ویرایش های خود را در این فیلم بررسی کنید.

به عکس اصلی خود برگردید

ویرایش غیر تخریبی تصویر به این معنی است که در صورت تمایل، همیشه می توانید به تصویر اصلی خود برگردید. می توانید این کار را با ویرایش و تغییر تصویر خود یا حذف پارامترهای تغییر داده شده، انجام دهید، اما یک روش سریعتر نیز وجود دارد که همه ویرایش های صورت گرفته در یک عکس را سریعا پاک می کند.

برای بازگشت به تصویر اصلی، تصویر مربوطه را در برنامه Photos پیدا کنید، سپس در گوشه بالا سمت راست صفحه روی گزینه “Edit” ضربه بزنید. بر روی دکمه قرمز رنگ “Revert” موجود در گوشه پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید تا همه ویرایش های ایجاد شده را حذف کنید. در این حالت دیگر نمی توانید ویرایش های خود را به حالت قبل برگردانید (بدون اینکه مجددا این تصاویر را ویرایش کنید)، بنابراین قبل از اینکه ویرایش های ایجاد شده را حذف کنید، از انجام این کار مطمئن شوید.

مرتبط : نحوه ایجاد یک دسته از ابزارک ها در صفحه اصلی آیفون

تغییر در تنظیمات تصویر

اکثریت قریب به اتفاق ابزارهای ویرایش، در زیر گزینه “Adjust” قرار گرفته اند که این گزینه هر زمان که روی دکمه “Edit” در برنامه Photos ضربه بزنید، به طور خودکار انتخاب می شود. برای تغییر ظاهر عکس، ابزارهای استاندارد ویرایش عکس را در این قسمت پیدا خواهید کرد.

درمجموع، ۱۵ پارامتر تنظیماتی و یک گزینه “auto” با نماد “چوب جادویی” در اینجا وجود دارد. برای ارتقای کیفیت خودکار تصویر، روی این چوب جادویی ضربه بزنید، سپس برای تنظیم تصویر، نوار لغزنده را به سمت چپ و راست حرکت دهید. برای خنثی کردن تغییرات ایجاد شده، دوباره روی این چوب جادویی ضربه بزنید.

در حالی که ویرایش های خودکار، به بهبود کیفیت سریع یک تصویر متوسط ​​منجر می شود، اما به طور کلی با آزمایش سایر گزینه ها در مورد ویرایش عکس اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد. اگر می خواهید تصاویر شما به سبک منحصر به فردی در بیایند، لازم است که تصاویر خود را به صورت دستی ویرایش کنید.

تنظیمات نور

این پارامترها در درجه اول بر نور صحنه شما تأثیر می گذارند و به شما این امکان را می دهند تا میزان نوردهی کلی را افزایش داده و سایه ها و هایلایت ها را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که به دلیل اینکه تصاویر فشرده هستند، داده های زیادی به دلیل کاهش اندازه فایل ها از بین می روند و این مورد مقدار بازیابی­ای که شما می توانید روی یک تصویر انجام دهید را محدود می کند.

 • Exposure (قرار گرفتن در معرض نور): میزان نور موجود در صحنه را تعیین می کند و منجر به افزایش یا کاهش یکنواخت کل نور در یک تصویر می شود.
 • Brilliance: تصاویر تاریک را با افزایش نورهای هایلایت و کنتراست تصویر، روشن می کند (و بالعکس.) اغلب برای تقویت تصاویر تاریک و ترسناک استفاده می شود.
 • Highlights: روشن ترین قسمت های تصویر را هایلایت می کند. کاهش هایلایت های یک تصویر ممکن است برخی از جزئیات را در مناطق بیش از حد روشن بازیابی کند.
 • Shadows: سایه ها تاریک ترین قسمت تصویر شما هستند. افزایش سایه ها ممکن است منجر به بازیابی جزئیات بیشتر در مناطق کم نور شود.

تنظیمات رنگی

با تنظیم گزینه های مختلف رنگی، ظاهر تصویر به کلی تغییر می کند. از این موارد می توان برای ایجاد  تصاویر خاص با استفاده از تغییر کنتراست یا اشباع نوری و یا تصحیح عدم تعادل رنگ سفید برای رنگ های پوست طبیعی تر استفاده کرد.

 • Contrast: تفاوت کلی بین درجه های رنگی در تصویر را بیان می کند. افزایش کنتراست باعث می شود تا با تغییر در جزئیات سایه ها و هایلایت ها یک تصویر جذاب ایجاد شود.
 • Brightness: تصویر خود را بدون تنظیم نوردهی و ریسک نوردهی بیش از حد یا کم تر از حد، روشن تر و یا تاریک تر کنید.
 • Black point: تاریک ترین قسمت های عکس را مورد هدف قرار می دهد. افزایش نقطه های سیاه تصویر، باعث اشباع نواحی سیاه تصویر می شود که کنتراست را افزایش می دهد.
 • Saturation: به طور کلی مقدار رنگی بودن یک تصویر را مشخص می کند. برای ایجاد یک تصویر کاملا رنگی، مقدار این گزینه را افزایش دهید و برای ایجاد یک تصویر بی رنگ (سیاه و سفید)، مقدار این گزینه را کاهش دهید.
 • Vibrance: رنگ پریده ترین رنگ ها را وقتی که تغییرات را محدود به درجات رنگ های پوستی می کنید، مورد هدف قرار می دهد. این ابزار مانند ابزارsaturation عمل می کند، اما اثر خود را کمی ملایم تر اعمال می کند.
 • Warmth: درجه حرارت کلی تصویر را با افزایش این ابزار تنظیم کنید تا تصویر گرم تر شود و با کاهش این مقدار گزینه درجه حرارت تصویر را سردتر کنید. این گزینه برای اصلاح تعادل رنگ سفید مفید است.
 • Tint: رنگ سبز یا رنگ سرخابی را بر روی تصویر اعمال می کند. با کاهش این گزینه رنگ سبز اعمال می شود و با افزایش آن رنگ سرخابی. برای تصحیح تعادل رنگ سفید، همراه با ابزار Warmth از این ابزار استفاده کنید.

تنظیم جزئیات

مقدار کلی جزئیات در تصویر شما، با توجه به اندازه سنسور آیفون شما محدود می شود. پردازش نرم افزاری می تواند به نمایش جزئیات و یا پنهان کردن نویز ناخوشایند کمک کند، فقط دقت کنید که بیش از حد از آن استفاده نکنید، چرا که ظاهر طبیعی تصویر از بین می رود.

 • Sharpness: به تصویر خود وضوح تصویر دیجیتالی اعمال کنید.
 • Definition: برای داشتن تصویر جذاب تر، تنظیمات کوچکی را بر روی کنتراست تصویر انجام دهید.
 • Noise reduction: کاهش نویز دیجیتالی را روی تصویر دانه دار اعمال کنید – به عنوان مثال، یک تصویری که در شب در نور کم گرفته شده است.
 • Vignette: این ابزار یک حلقه تاریک یا روشن در اطراف لبه یک تصویر است که غالبا یک اثر ناخواسته ناشی از عکاسی با لنزهای خاص است.

ویرایش با فیلترها

بر روی دکمه “Filters” در سمت راست بخش ” Adjust” ضربه بزنید تا منتخبی از فیلترهای تصویر اپل را ببینید. برای استفاده از این فیلترها، با جا به جایی این فیلترها به سمت چپ و راست فیلتر مورد نظر را انتخاب کنید و روی آن ضربه بزنید، سپس نوار لغزنده زیر آن حرکت دهید تا شدت اثر فیلتر را تنظیم کنید. هر بار فقط می توانید یک فیلتر اعمال کنید.

ویرایش تصاویر در آیفون

مانند سایر ابزارهای ویرایش عکس اپل، فیلترها ابزارهای غیر تخریبی هستند. می توانید یک فیلتر را بر روی تصویر خود اعمال کنید، تصویر مورد نظر را ذخیره کنید، سپس در هر زمان دلخواه دیگری مجددا تصویر را باز کرده و فیلتر دیگری را انتخاب کنید (یا اینکه فیلترها را به طور کلی خاموش کنید).

امکان عکس گرفتن با فیلتر نیز مهیا است. برنامه دوربین را باز کنید و به دنبال آیکون فیلترهای آشنا در گوشه سمت راست بالای صفحه (پرتره) باشید. حتی اگر با استفاده از فیلتر عکس نیز عکاسی کنید، باز هم می توانید با استفاده از ابزار ویرایش داخلی، آن فیلتر را حذف کنید یا به شکل دیگری تغییر دهید.

برش زدن، صاف کردن و پرسپکتیو دادن به تصویر

در سمت راست سایر ابزارهای ویرایش، ابزارهای برش زدن، صاف کردن تصویر و اعمال حالت پرسپکتیو مشاهده می شوند. هنگامی که روی این بخش ضربه می زنید، ابزار صاف کردن دستی تصویر در انتهای صفحه نمایش داده می شود. نوار لغزنده را به سمت چپ یا راست حرکت دهید تا موقعیت تصویر مورد نظر خود را تغییر دهید.

ویرایش تصاویر در آیفون

همچنین دو ابزار برای تصحیح حالت پرسپکتیو تصویر نیز وجود دارد: یکی از این ابزارها به صورت افقی و دیگری به صورت عمودی پرسپکتیو تصویر را اصلاح می کند. این ابزارها برای اصلاح اعوجاج پرسپکتیو، تصویر را بر اساس محور افقی و عمودی تنظیم می کند. مثال خوب این مورد می تواند یک تصویر از بنایی باشد که در فاصله کانونی وسیعی گرفته شده است که این فاصله کانونی، خطوط صاف این بنا را تحریف کرده است.

همچنین چند گزینه جدید نیز وجود دارد که در بالای صفحه ظاهر می شوند. در سمت چپ شما، ابزار آینه کردن وجود دارد که تصویر آینه شدن این تصویر را نمایش می دهد. در کنار این ابزار، ابزار چرخش برای چرخاندن سریع تصویر به مقدار ۹۰ درجه در جهت عقربه های ساعت قرار دارد. اگر دکمه “Auto” را در وسط مشاهده می کنید، به آن ضربه بزنید تا گوشی آیفون شما به طور خودکار تصویر را صاف کند.

ویرایش تصاویر در آیفون

در سمت راست صفحه نمایش، ابزار نسبت ابعاد قرار دارد. این ابزار به شما این امکان را می دهد تا از یک نسبت ابعاد از پیش تعیین شده، از جمله نسبت ابعاد تصویر پرتره / چشم انداز (افقی) و نسبت مربعی یک مورد را انتخاب کنید.

شما می توانید از این ابزارها برای برش عکس های خود برای ایجاد یک ترکیب بهتر، برای حذف اطلاعات حساس از تصویری که قصد به اشتراک گذاری آن دارید و یا ایجاد تصاویری با فرم مربعی از عکس های پرتره و منظره استفاده کنید. دقیقاً مانند سایر ابزارهای موجود در این لیست، همواره می توانید مجدداً به عکس اصلی اولیه برگردید.

عکس گرفتن از تصاویر Live

وقتی روی گزینهEdit  روی یک تصویر در برنامه های Photos ضربه بزنید، آیکون Live Photo را در پایین صفحه مشاهده می کنید. (آیکون این گزینه مانند دایره ای است که با یک دایره نقطه ای احاطه شده است.) روی این گزینه ضربه بزنید تا سه یا چند ثانیه فیلم که روی عکس شما ضبط شده است را مشاهده کنید.

شما می توانید با تعیین نقاط شروع و توقف در هر دو لبه فیلم، این فیلم را کوتاه کنید. همچنین می توانید به منظور جایگزینی تصویر اصلی، در صورتی که در زمان مناسب بر روی شاتر ضربه نزده اید، از این ویدیو عکس بگیرید.

ویرایش تصاویر در آیفون

برای انجام این کار، با انگشت خود تصاویر را جا به جا کنید تا فریمی را که دوست دارید، پیدا کنید. روی “Make Key Photo” ضربه بزنید تا این فریم را به جای قبلی انتخاب کنید. اکنون وقتی به برنامه Photos باز گردید، به جای تصویری که در ابتدا گرفته بودید، فریم ثابت انتخاب شده را مشاهده می کنید.

متأسفانه کیفیت این تصاویر ثابت خیلی متغیر است. این تصاویر در اصل فریم های ثابت از یک ویدیو هستند، بنابراین این تصاویر نمی توانند با وضوح تصویر یا جزئیات عکس اصلی مطابقت داشته باشند.

انجام کارهای بیشتر با تصاویر Live

تصاویرLive  امکان ایجاد انیمیشن ها و عکس های تایم – لپس (time-lapse) را به لطف ویدئویی که بر روی تصویر شما ضبط می نمایند، فراهم می کنند. یکی از عکس هایLive  را در برنامه Photos انتخاب کنید و انگشت خود را به سمت بالا بکشید (در ابتدا روی گزینه “Edit” ضربه نزنید). در اینجا لیستی از “Effects” شاملLoop ،Bounce  و Long Exposure  را مشاهده می کنید.

Loop یک انیمیشن حلقوی ایجاد می کند که اگر در حین گرفتن تصویر، گوشی آیفون شما کاملاً ثابت باشد، به بهترین نحو کار می کند. Bounce ویدیو را پخش می کند، سپس آن را برعکس می کند و دوباره آن را پخش می کند (و همینطور ادامه می دهد) تا یک فیلم تکرار شونده بدون وقفه ایجاد کند. Long Exposure با تار کردن حرکات و ایجاد مسیرهای نوری، اثر باز گذاشتن شاتر را بر روی دوربین SLR دیجیتال یا دوربین بدون آینه کپی می کند.

ویرایش تصاویر در آیفون

Tim Brookes

خروجی گرفتن از یک حلقه (loop) یا یکbounce  از طریق منوی Share، از یک ویدئوی .MOV حلقه ای را به جای خود حلقه خروجی می گیرد (مانند تصویر بالا). همچنین می توانید GIF های مختلفی را با استفاده از تصاویرLive ، درست در گوشی آیفون خود ایجاد کنید. اگر می خواهید تصویر ثابتی را به اشتراک بگذاری ، انگشت خود را به سمت بالا بکشید و گزینه “Live” را دوباره انتخاب کنید.

ویرایش تصویر با برنامه های دیگر

تاکنون فقط در مورد ابزارهای ویرایش تصویر خود اپل صحبت کرده ایم و این ابزارها برای بسیاری از افراد کافی هستند. آیفون همچنین از ویرایش تصاویر با سایر برنامه هایی که شما نصب کرده اید نیز پشتیبانی می کند (بدون اینکه مجبور شوید برنامه photos را ترک کنید).

برای انجام این کار، “Photos” را باز کنید و تصویری را که می خواهید ویرایش کنید، پیدا نمایید. روی گزینه “Edit” در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید، سپس بر روی صفحه ویرایش، بر روی دکمه بیضوی “…” در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. هم اکنون لیستی از برنامه ها ظاهر می شود که دارای ابزارهای ویرایش است و می توانید درست در اینجا، در برنامه Photos از این ابزارها استفاده کنید.

ویرایش تصاویر در آیفون

یک مثال برای این مورد، PS Express شرکت Adobe است که به شما این امکان را می دهد تا در دسته بندی هایی مانندMatte ، Charm و Duo Tone، تنظیمات لازم را تنها با یک لمس صفحه، انجام دهید. اگر چه این ابزارها نیز مفید و کارامد هستند، اما طبق بررسی های صورت گرفته بهتر است به جای استفاده از این برنامه ها، از برنامه اصلی استفاده کنید، زیرا معمولاً گزینه های بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.

برخی از نکات مفید در مورد ویرایش تصویر

امید است که با استفاده از این راهنما و اندکی تجربه در این مورد، بتوانید از ابزاری که اپل در اختیارتان قرار داده است، بهتر استفاده کنید. بهترین راه برای یادگیری این ابزارها، کسب تجربه در ویرایش تصاویر است و شما می توانید ویرایش تصاویر را بدون داشتن هیچ گونه عواقبی انجام دهید، چرا که می توانید در هر مرحله ای از ویرایش به سادگی به تصویر اصلی خود برگردید.

با توجه به این نکته، شاید بخواهید با چند لغزنده محدودیت هایی را اعمال کنید. افزودن بیش از حد اشباع (saturation) می تواند منجر به ایجاد تصاویر بیش از حد رنگی شود و رنگ پوست را خیلی غیر طبیعی کند. گاهی اوقات افزودن شفافیت دیجیتالی می تواند به افزایش وضوح یک تصویر کمک کند، اما اعمال بیش از حد آن تصویر را دانه دانه (نویز دار) می کند.

اگر در حال ویرایش یک تصویر تاریک هستید، فراموش نکنید که تنظیم نویز را پس از این که از تنظیمات افزایش نور را انجام داده اید، در آخرین مرحله انجام دهید. با تنظیم قرار گرفتن در معرض نور و افزایش سایه ها، می توانید دانه های زیادی را به یک تصویر اضافه کنید و در شرایط معکوس، نوار لغزنده کاهش نویز، ابزاری مفید برای مقابله با دانه دانه بودن تصویر است.

اگر از مطالب ارائه شده در رابطه با یادگیری ابزارهای ویرایش عکس اپل استفاده کرده اید، لازم است که در مورد بهترین روش های عکاسی با گوشی آیفون خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مرتبط : چگونه آیفون یا آیپد خود را با استفاده از Mac به حالت کارخانه بازگردانیم

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید