شما وقتی Google Drawings را در Google Docs جاسازی می‌کنید، می‌توانید داده‌های خود را به صورت گرافیکی توضیح دهید که شامل یک تصویر بصری یا سند مهمی باشد. انجام این کار آسان است.

Google Docs یک ابزار توکار برای ساخت طراحی های جدید در محل را ارائه داده است. وارد کردن آن‌ها نیز ساده است. اما اگر از وب سایت رسمی Google Drawings استفاده می‌کنید، می‌توانید وقت صرف کرده و جلوه‌های تصویری عالی بسازید. سپس با چند کلیک، آن نقاشی را به سندی در Google Docs اضافه کنید. در اینجا، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه هر دو کار را انجام دهید.

مرتبط : آموزش مقایسه اسناد و فایل ها در Google Docs

Google Drawing جدید خود را در Google Docs قرار دهید

به Google Docs بروید، با حساب گوگل خود وارد سیستم شده و سند خود را باز کرده یا سند جدیدی ایجاد کنید. نشانگر خود را در سندی که می‌خواهید طراحی را در آن جاسازی کنید قرار دهید و روی منوی Insert> Drawing> New کلیک کنید.

Google Drawing

از ابزارهای بالا برای ایجاد شاهکار خود استفاده کنید. شما می‌توانید از خطوط، اشکال، کادر‌های متن و تصاویر استفاده کنید. پس از پایان کار، روی ” Save and Close” کلیک کنید تا طراحی خود را در سند وارد کنید.

اگر لازم است بعدا Google Drawing را تغییر دهید، آن را در سند انتخاب کرده و روی ” Edit ” در نوار ابزار ظاهر شده کلیک کنید.

Google Drawing

قرار دادن Google Drawing موجود در  Google Docs

علاوه بر طراحی در Google Docs می‌توانید با Google Drawing کارهای بیشتری انجام دهید. علاوه بر اصول اولیه، به شما این امکان را می‌دهد نمودارهایی برای داده‌ها یا جدول زمانی و فرایندها بسازید. نکته خوب Google Drawings این است که کارهای شما به طور خودکار در Google Drive ذخیره می شوند.

وقتی به سند خود در Google Docs می‌روید، روی این مسیر کلیک کنید:

Docs, click Insert > Drawing > From Drive.

نقاشی را انتخاب کنید یا برای پیدا کردن آن از کادر جستجو بالا استفاده کرده و ” Select ” را بزنید.

Google Drawing

سپس انتخاب کنید که می‌خواهید به منبع لینک دهید یا لینکی را وارد کنید و روی دکمه ” Insert” کلیک کنید.

Google Drawing

لینک دادن یا لینک ندادن

اگر تصمیم دارید به منبعی لینک دهید، هرکسی که سند شما را مشاهده کند می‌تواند نقاشی را ببیند حتی اگر آن را جداگانه از طریق Google Drawings یا Google Drive به اشتراک نگذارید.

علاوه بر این، می‌توانید در Google Drawing تغییراتی در پرونده اصلی ایجاد کنید و این ویرایش‌ها در سند Google Docs قابل مشاهده خواهد بود و شما دکمه ” Update” را در طراحی سند برای اعمال تغییرات خواهید دید.

Google Drawing

اگر گزینه درج طراحی بدون لینک را انتخاب کنید، به عنوان سند مستقل نمایش داده خواهد شد.

اگر می‌خواهید جلوه تصویری که در طول پرواز ساخته‌اید و یا جلوه تصویری که برای ساختن آن روزها وقت صرف کرده‌اید را درج کنید، می‌توانید به راحتی یک Google Drawing را در هر سند Google Docs جاسازی کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید