با استفاده از یک ویژگی داخلی ویندوز به نام Storage Sense، می توانید فضای دیسک رایانه خود را خالی کنید که این ویژگی با استفاده از انجام تنظیماتی روی ویندوز ۱۰، به حذف خودکار هر روزه، هر هفته ای یا هر ماهه فایل هایی که از زمان حضور آنها در داخل سطل زباله، زمان مشخصی می گذرد، می پردازد. در این مقاله نحوه خالی کردن سطل زباله ویندوز ۱۰ طبق یک برنامه زمانبندی شده ذکر شده است.

در ابتدا با باز کردن “Start Menu” و کلیک روی نماد “چرخ دنده” در سمت چپ، “Settings” را باز کنید. همچنین می توانید Windows + I را فشار داده تا سریعا Settings باز شود. در Settings، روی نماد “System” کلیک کرده و سپس روی گزینه “Storage” ضربه بزنید.

خالی کردن سطل زباله ویندوز 10

در بالای گزینه های Storage، یک پاراگراف کوچک متنی درباره Storage Sense مشاهده می شود. بر روی سوییچ کشویی واقع در زیر آن کلیک کنید تا آن را در موقعیت “On” قرار دهید. سپس در زیر آن، روی گزینه “Configure Storage Sense or run it now” کلیک نمایید.

خالی کردن سطل زباله ویندوز 10

در گزینه های “Storage Sense”، به چند تنظیمات مختلف دیگر توجه نمایید. اولین گزینه قابل تنظیم، بازه زمان اجرای Storage Sense است که با یک منوی کشویی با عنوان “Run Storage Sense” تنظیم می شود. می توانید این ویژگی را طوری تنظیم کنید که هر روز، هر هفته، هر ماه یا هر زمانی که فضای دیسک سیستم شما کم باشد، اجرا گردد. روی این منو کلیک کنید و گزینه ای را که برای شما مناسب تر است را انتخاب نمایید.

خالی کردن سطل زباله ویندوز 10

در اینجا هدف اصلی فقط حذف فایل های مانده در سطل زباله (Recycle Bin) است و اگر تمایلی به حذف فایل های موقتی سیستم توسط ویژگی Storage Sense  ندارید، کادر مربعی کنار گزینه “Delete temporary files that my apps aren’t using” را غیر فعال نمایید. همچنین در صورت لزوم، با استفاده از منوی کشویی گزینه “Delete files in my Downloads folder” را روی حالت “Never” تنظیم کنید.

در بین این موارد، یک منوی کشویی با عنوان “Delete files in my Recycle Bin if they have been there for over” نیز وجود دارد و گزینه های موجود در آن “Never- هیچ وقت”، “۱ day – ۱ روز”، “۱۴ days – ۱۴ روز”، “۳۰ days- 30 روز”یا “۶۰ days- 60 روز” می باشند.

نحوه عملکرد آن به این صورت است که هر زمانی که Storage Sense اجرا شود (مطابق با تنظیم قبلی)، به طور خودکار فایل هایی را که برای مدت زمان بیشتری نسبت به زمان تنظیم شده، در Recycle Binقرار داشته اند را حذف می نماید. با استفاده از این منو، زمان حذف فایل ها را به هر زمانی که مایل هستید، تغییر دهید.

خالی کردن سطل زباله ویندوز 10

پس از اینکه تغییرات لازم را انجام دادید، Settings را ببندید.

اگر هر زمانی تصمیم به تغییر زمان خالی کردن Recycle Bin سیستم خود (یا غیر فعال کردن ویژگی خالی کردن خودکار آن) داشتید، فقط کافیست به مسیر Settings > Storage رفته و گزینهStorage Sense را روی  حالت “Off” بگذارید یا اینکه گزینه های بازه زمانی را مجددا متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید