به طور پیش فرض مرورگر Edge برای جلوگیری از نقض حریم خصوصی ناخواسته، در حالت InPrivate برنامه های افزودنی را غیرفعال می کند. اما گاهی اوقات شاید لازم شود که در حالت private از برنامه های افزودنی استفاده کنید. در این صورت، فعال سازی افزونه ها در حالت مرور خصوصی (private browsing) به آسانی رخ می دهد. در این مقاله نحوه انجام این کار ذکر شده است.

مرتبط : نحوه انتخاب افزونه‌ها در نوار ابزار Edge برای نمایش

در ابتدا مرورگر Edge را باز کنید. در یکی از پنجره های مرورگر Edge، روی دکمه منو (آیکون سه نقطه ای) کلیک کنید و گزینه “Extensions” را انتخاب کنید.

مرتبط : نحوه مشاهده رمز عبور ذخیره شده در مرورگر Microsoft Edge

در زبانهExtensions ، لیستی از تمام برنامه های افزودنی نصب شده را مشاهده می کنید و هرکدام از این افزودنی ها باکس مخصوص خود را دارند. افزونه مورد نظر که قصد فعال کردن آن در حالت InPrivate را دارید، پیدا کرده و روی لینک کوچک “Details” واقع در زیر توضیحات برنامه افزودنی کلیک کنید.

مرتبط : آموزش نصب و استفاده از افزونه ها (Extensions) در مایکروسافت Edge

فعال سازی افزونه ها در مرورگر Edge

در صفحه جزئیات این برنامه افزودنی، به سمت پایین پیمایش کنید و در کادر کنار ” Allow in InPrivate ” علامت بزنید. فعال کردن این مورد، این امکان را فراهم می کند تا از این برنامه افزودنی در هنگام مرور خصوصی استفاده شود.

هشدار: پس از علامت زدن این کادر، برنامه افزودنی می تواند به طور بالقوه سابقه مرور شما را با شخص ثالث جمع آوری کرده و به اشتراک بگذارد، بنابراین قبل از فعال کردن این ویژگی، مطمئن شوید که به طور کامل به به این افزودنی اطمینان دارید.

مرتبط : بهترین راه تغییر Home page در مرورگر ماکروسافت Edge

 

تغییر ایجاد شده فوراً اعمال خواهد شد. اگر می خواهید هنگام مرور خصوصی از برنامه های افزودنی دیگری نیز استفاده کنید، یک بار دکمه برگشت (back) را فشار دهید تا به صفحه برنامه های افزودنی برگردید و برای هر برنامه افزودنی­ ای که می خواهید در حالت InPrivate فعال شود، این مراحل را تکرار کنید.

پس از پایان کار، زبانه برنامه های افزودنی را ببندید. دفعه بعدی که یک پنجره InPrivate را باز می نمایید، می بینید که برنامه های افزودنی فعال شده هم اکنون در آن پنجره کار می کنند.

مرتبط: آنچه باید درباره مرورگر جدید Microsoft Edge بدانید

howtogeek

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید