کروم به دلیل استفاده از منابع زیاد و کاهش بخشی از عمر باتری دستگاه شما بدنام است. گوگل کروم ۱۰۸ حالت صرفه‌ جویی در انرژی را برای Chrome در Windows، Mac، Linux و Chromebook اضافه کرد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه کار می کند.

همانطور که از نام آن پیداست، “Energy Saver” یک حالت ویژه است که برای افزایش عمر باتری کمی بیشتر طراحی شده است. این کار را با محدود کردن فعالیت پس‌زمینه، جلوه‌های بصری و نرخ فریم ویدیو انجام می‌دهد. کروم کمی جلا کمتر احساس می‌کند، اما مقداری آب اضافی از رایانه‌تان بیرون می‌آورید.

از زمان انتشار کروم ۱۰۸ در ۲۹ نوامبر ۲۰۲۲، حالت صرفه جویی در انرژی پشت پرچم ویژگی کروم قرار دارد. قبل از اینکه بتوانیم از آن استفاده کنیم، باید آن را فعال کنیم.

هشدار: پرچم‌های کروم به دلایلی پنهان هستند. ممکن است به درستی کار نکنند و بر عملکرد مرورگر شما تأثیر منفی بگذارند. پرچم ها را با مسئولیت خود فعال کنید.

نحوه فعال کردن حالت صرفه جویی در انرژی کروم

ابتدا کروم را روی دسکتاپ، لپ تاپ یا کروم بوک خود باز کنید و chrome://flags را در نوار آدرس تایپ کنید و اینتر را بزنید.

chrome://flags

“Battery Saver” را در کادر جستجو تایپ کنید تا پرچمی با عنوان “Enable the Battery Saver Mode Feature in the Settings” ظاهر شود.

نحوه فعال کردن حالت صرفه جویی در انرژی کروم

روی منوی کشویی پرچم کلیک کنید و “Enabled” را انتخاب کنید.

برای اعمال تغییرات روی “Restart” کلیک کنید.

پس از راه اندازی مجدد کروم، روی نماد منوی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید و «Settings» را انتخاب کنید.

به برگه جدید «Performance» بروید و مطمئن شوید که «حالت صرفه‌ جویی در انرژی» روشن است. دو گزینه «صرفه‌ جویی در انرژی» خود را خواهید دید:

  • فقط زمانی روشن شود که باتری من ۲۰ درصد یا کمتر باشد.
  • وقتی کامپیوتر من قطع است روشن شود.

مطمئن شوید که «حالت صرفه‌ جویی در انرژی» روشن است

توجه: اگر گزینه‌ های «صرفه‌ جویی در انرژی» را در برگه «Performance» نمی‌ بینید، در دستگاه شما در دسترس نیست. ما آن را در سه دستگاه دارای کروم ۱۰۸ بررسی کردیم، و در حالی که برگه “عملکرد” در هر سه ظاهر شد، این ویژگی فقط در یک مورد وجود داشت.

این تمام چیزی است که در آن وجود دارد. لازم نیست هر بار که این تنظیمات را تغییر می دهید مرورگر را مجددا راه اندازی کنید. این ویژگی بسیار شبیه به حالت صرفه جویی در باتری در دستگاه های اندرویدی است. کروم می‌ تواند باتری رایانه شما را سخت کند، و این به شما کمک می‌کند تا با آن مقابله کنید.

howtogeek

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید