ویندوز، مک، آیفون و اندروید همگی اکنون حالت های تاریک و روشن را اختصاص داده اند. دستگاه‌ های سیستم‌ عامل کروم نیز این کار را می‌کنند، اگرچه یافتن آن به این راحتی نیست. نحوه استفاده از حالت تاریک در کروم بوک را به شما نشان خواهیم داد.

در Chrome OS 104 معرفی شد، در نهایت امکان جابجایی بین حالت روشن و حالت تاریک در کروم بوک وجود دارد. همچنین گزینه‌ای برای تغییر حالت‌ها به صورت خودکار وجود دارد، و می‌تواند روی کاغذ دیواری شما نیز تأثیر بگذارد. بیایید آن را انجام دهیم.

حالت تاریک/روشن برای کل رابط کاربری سیستم اعمال می شود. این بدان معناست که قفسه (نوار وظیفه)، راه‌انداز برنامه، سینی سیستم با کلیدهای تنظیمات سریع و برنامه‌های سیستم تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

 

 

به سادگی روی ساعت در قفسه ضربه بزنید یا کلیک کنید تا سینی سیستم باز شود. یک کلید برای «طرح زمینه تاریک» خواهید دید که روشن یا خاموش خواهد بود. برای تغییر حالت آن را انتخاب کنید.

 

 

اگر می خواهید حالت ها به طور خودکار تغییر کنند، باید به جای دیگری برویم. در هر نقطه از دسکتاپ کلیک راست کرده یا ضربه بزنید و نگه دارید و “Set Wallpaper & Style” را انتخاب کنید.

 

 

منوی “Wallpaper & Style” باز می شود و می توانید “Auto” را برای موضوع انتخاب کنید. متأسفانه، شما نمی توانید یک برنامه زمانی دستی تنظیم کنید.

 

 

در مورد تغییر بک گراند برای مطابقت با موضوع چطور؟ برای آن، پیش نمایش تصویر زمینه را در همین صفحه انتخاب کنید.

 

 

به دنبال دسته‌های بک گراند باشید که جنبه‌های روشن و تاریک را نشان می‌دهند، مانند «درخشندگی» و «عنصر».

 

 

یک تصویر زمینه را انتخاب کنید یا “تغییر روزانه” را انتخاب کنید.

 

 

این تمام چیزی است که وجود دارد! اکنون سیستم عامل Chrome با حالت تاریک و روشن دارید. خیلی خوب است که این در نهایت یک ویژگی استاندارد در کروم بوک ها است. همچنین می‌توانید از ویژگی «نور شب» برای آسان‌تر کردن نمایشگر روی چشمان خود استفاده کنید.

HOWTOGEEK

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید