مرورگر گوگل کروم دارای ویژگی های بسیار خوبی است، اما بسیاری از آنها به طور پیش فرض در دسترس نیستند. پرچم های گوگل کروم به شما اجازه می دهند تا به ویژگی های آزمایشی و بتای این مرورگر محبوب دسترسی داشته باشید. نحوه ی فعالسازی آن بسیار آسان است.

مرتبط: نحوه غیرفعال کردن و حذف Chromecast در گوگل کروم

گوگل اغلب ویژگی ها را قبل از عرضه، پشت یک سری پرچم قفل می کند. گاهی اوقات این ویژگی ها به نسخه ی اصلی راه پیدا می کنند و گاهی اوقات نیز بدون هیچ هشداری ناپدید می شوند که در دنیای بتا کاملا طبیعی است.

پرچم های گوگل کروم می توانند بر اساس سیستم عامل متفاوت باشند. به عنوان مثال، پرچم های خاصی برای کروم در ویندوز است که احتمال دارد با پرچم های کروم در اندروید متفاوت باشد.

هشدار: دلایل موجهی برای در دسترس عمومی نبودن این ویژگی ها وجود دارد. یکی از آنها اختلال در عملکرد مرورگر است. مسئولیت هر گونه اتفاق ناخواسته به عهده شماست.

فعالسازی پرچم های گوگل کروم

ابتدا مرورگر کروم خود را در کامپیوتر، موبایل یا تبلت خود باز کنید. پرچم های گوگل کروم تقریبا در هر پلتفرمی از جمله ویندوز، مک، لینوکس، آیفون، آی پد و اندروید در دسترس هستند.

سپس در نوار آدرس chrome://flags را تایپ کرده و Enter را بفشارید.

پرچم های گوگل کروم

اکنون در صفحه ای با عنوان Experimental قرار خواهید گرفت که به دو ستون تقسیم می شود: Available به معنای قابل دسترس و Unavailable به معنای غیر قابل دسترس. شما می توانید در لیست Available بگردید یا پرچم مدنظر را جستجو کنید.

پرچم های گوگل کروم

هنگامی که پرچم مورد نظر خود را یافتید در منوی کشویی آن، که معمولا روی Default است، Enabled را انتخاب کنید تا آن را فعال کنید.

پرچم های گوگل کروم

پس از فعال کردن پرچم گوگل کروم، باید مرورگر را مجددا راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شوند. برای این کار روی گزینه ی آبی رنگ Relaunch کلیک کنید.

و این تمامی مراحلی بود که برای فعال کردن پرچم های گوگل کروم و ورود به دنیای بزرگتر شخصی سازی نیاز داشتید. از حالا می توانید ویژگی های در حال آزمایش کروم را زودتر از موعدشان تست کنید.

مرتبط: گوگل کروم ۹۳، عرضه شده برای سیستم عامل اندروید، آیفون، مک و ویندوز

howtogeek

 

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید