ویژگی Reading List مرورگر گوگل کروم در ابتدا روی گوشی های آیفون آغاز به کار کرد و در نهایت به دسک تاپ نیز راه پیدا نمود. به دلایلی، مدتی طول کشید تا در این ویژگی در سیستم عامل اندروید ظاهر شود. اگر مایل به استفاده از این ویژگی بر روی گوشی خود هستید، همین حالا می توانید آن را فعال کنید.

هنگام نوشتن این مقاله، ویژگی Reading List گوگل کروم در سیستم عام اندروید فقط از طریق “پرچم” ها کروم در دسترس است. در نهایت، این ویژگی به یک ویژگی استاندارد مرورگر تبدیل خواهد شد، اما تا آن زمان، استفاده از پرچم تنها روش فعال کردن این ویژگی است.

هشدار: ویژگی هایی که پشت پرچم های کروم قرار گرفته اند، به دلیل در این قسمت قرار دارند! این ویژگی ها ممکن است ناپایدار باشند، ممکن است روی عملکرد مرورگر شما تأثیر منفی بگذارند و بدون اطلاع قبلی نیز حذف شوند. پرچم ها را با مسئولیت خود فعال نمایید.

مرتبط: نحوه غیرفعال کردن و حذف Chromecast در گوگل کروم

نحوه فعال کردن ویژگی Reading List در گوگل کروم یک دستگاه اندرویدی

ابتدا برنامه Google Chrome را در گوشی یا تبلت اندرویدی خود باز کرده و chrome: // flags را در نوار آدرس تایپ کنید.

ویژگی Reading List

سپس عبارت “Reading List” را در کادر جستجو در بالای صفحه تایپ کنید. پس از جستجو یک پرچم با این نام نشان داده می شود.

ویژگی Reading List

منوی کشویی “Reading List” را انتخاب کرده و “Enabled” را از فهرست بازشونده انتخاب کنید.

مرورگر کروم برای اعمال تغییرات، از شما درخواست می کند تا مرورگر را مجدداً راه اندازی کنید. روی دکمه “Relaunch” کلیک کرده و منتظر بمانید تا مرورگر کروم نسخه پشتیبان را باز نماید.

ویژگی Reading List

نحوه استفاده از ویژگی Reading List کروم بر روی یک دستگاه اندرویدی

با فعال کردن پرچم مورد نظر، اکنون می توانیم از این ویژگی استفاده کنیم. در ابتدا به اضافه کردن صفحات به Reading List  می پردازیم. دو راه برای انجام این کار وجود دارد.

یک روش فشار دادن طولانی مدت بر روی یک لینک به منظور نمایش منوی متنی است. گزینه ” Read Later ” را از این منو انتخاب کرده تا این صفحه به این لیست اضافه شود.

ویژگی Reading List

روش دوم برای زمانی است که در واقع در صفحه ای قرار دارید که می خواهید آن را به ویژگی Reading List اضافه کنید. ابتدا روی آیکون منوی سه نقطه ای در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

اکنون نماد ستاره را از بالای منو انتخاب نمایید.

ویژگی Reading List

یک منوی جدید از پایین صفحه به سمت بالا باز می شود. برای افزودن صفحه، “Reading List” را انتخاب کنید.

برای باز کردن Reading List، دوباره روی آیکون منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. این بار، گزینه “Bookmarks” را انتخاب کنید.

ویژگی Reading List

در بالای صفحه Bookmarks، گزینه “Reading List” را مشاهده می نمایید. روی این لیست ضربه بزنید.

ویژگی Reading List به گونه ای مرتب شده است که صفحات خوانده نشده را در بالا و صفحات خوانده شده را در پایین نشان می دهد. صفحات خوانده نشده برای خواندن به صورت آفلاین بارگیری شده است.

ویژگی Reading List

تمام کاری که باید انجام می دادید همین بود. ویژگی Reading List، ویژگی ای است که در نهایت به طور پیش فرض در مرورگر قرار می گیرد، اما تا آن زمان، این تنها راه برای دستیابی به این ویژگی در دستگاه های اندرویدی از طریق پرچم کروم است.

مرتبط: تازه های مرورگر Chrome 88

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید