گوگل کروم از ویژگی جستجوی برگه (tab search) برخوردار است که آیکون این ویژگی شبیه یک نماد پیکان رو به پایین است که در گوشه بالا سمت راست پنجره مرورگر قرار گرفته است. از آوریل ۲۰۲۱، به طور پیش فرض این ویژگی برای برخی از کاربران فعال شده است ولی روی مرورگر برخی دیگر از کاربران هنوز فعال نشده است. در مقاله پیش رو نحوه روشن یا خاموش کردن این ویژگی آورده شده است.

برای افزودن یا حذف نماد پیکان رو به پایین ویژگی جستجوی برگه، باید این ویژگی را از صفحه پرچم های کروم (Chrome’s flags page) فعال یا غیرفعال کنید. این ویژگی برای مرورگر کروم در سیستم عامل ویندوز، مک، لینوکس و کروم کار می کند.

برای این کار، مرورگر کروم را بر روی رایانه خود باز کنید. متن زیر را در نوار آدرس موجود در بالای پنجره مرورگر تایپ کنید و کلید “Enter” را فشار دهید:

chrome://flags

ویژگی جستجوی برگه گوگل کروم

اکنون در منوی پرچم های Chrome قرار دارید که میزبان همه ویژگی های آزمایشی کروم است. در اینجا روی کادر جستجو موجود در بالای صفحه کلیک کنید و جمله “Enable Tab Search” (بدون علامت نقل قول) تایپ کنید.

مرتبط: نحوه استفاده از Task Manager داخلی کروم

در نتایج این جستجو، روی منوی کشویی کنار “Enable Tab Search” کلیک نمایید. برای فعال کردن این ویژگی، گزینه “Enabled” را انتخاب کنید یا برای غیرفعال کردن این ویژگی گزینه”Disabled” را انتخاب کرده تا این دکمه از نوار ابزار مرورگر شما حذف شود.

ویژگی جستجوی برگه گوگل کروم

ویژگی جستجوی برگه اکنون فعال و یا غیرفعال شده است. برای اینکه تغییر مد نظر شما اعمال شود، لازم است که روی دکمه “Relaunch” در پایین صفحه کلیک کنید. با این کار مرورگر کروم بسته شده و دوباره باز می شود.

ویژگی جستجوی برگه گوگل کروم

برای لغو تغییرات انجام شده در مورد ویژگی جستجوی برگه، به این صفحه برگردید و گزینه “Disabled” (برای حذف این آیکون) یا ” Enabled” (برای بازیابی این آیکون) را انتخاب کنید.

مرتبط: امکانات جدید Chrome 87 که به تازگی منتشر شده است

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید