اگر می خواهید در ویندوز ۱۰، یک برنامه فیریز شده یا باگ دار را به اجبار ببندید، می توانید با استفاده از ابزار Task Manager داخلی ویندوز به راحتی به بستن اجباری برنامه را انجام دهید. در این مقاله نحوه انجام این کار آورده شده است.

ابتدا Task Manager را باز کنید. برای انجام این کار، روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و گزینه “Task Manager” را از فهرست ظاهر شده انتخاب کنید. به طور جایگزین، می توانید کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Escape را فشار دهید تا این ابزار باز شود، یا کلیدهای Ctrl + Alt + Delete را فشار دهید و “Task Manager” را از صفحه نمایش داده شده انتخاب کنید.

مرتبط: بهترین روش باز کردن Task Manager با یک تب خاص

اگر ابزار Task Manager در حالت ساده باز شد و در لیست ظاهر شده، نام برنامه مورد نظر را مشاهده کردید، به سادگی نام این برنامه را از لیست انتخاب کرده و روی دکمه “End Task” کلیک کنید.

هشدار: اگر برنامه ای را بدون ذخیره کردن اطلاعات خود ببندید، ممکن است داده های شما از دست بروند. در صورت امکان بهتر است نرم افزارها را به صورت معمول و نرمال ببندید.

بستن اجباری برنامه

حالا برنامه بسته می شود. اگر برنامه مورد نظر در حالت ساده در این لیست قرار نگرفته باشد یا اگر می خواهید در ابتدا به آنچه که در رایانه شما اتفاق می افتد نگاه عمیق تری بیاندازید، روی دکمه ” More details ” کلیک کنید.

مرتبط: ۱۲ روش برای باز کردن File Explorer در ویندوز ۱۰

بستن اجباری برنامه

پس از باز کردن Task Manager برای نمایش جزئیات بیشتر، لیستی از فرایندها (برنامه هایی که در رایانه شما در حال اجرا هستند) با اطلاعاتی درباره میزان مصرف پردازنده، حافظه، فعالیت دیسک و پهنای باند شبکه مشاهده خواهید کرد.

در لیست فرآیندها، برنامه ای را که می خواهید آن را به اجبار ببندید انتخاب کنید، سپس روی دکمه ” End Task ” در گوشه پایین سمت راست پنجره کلیک کنید.

هشدار: اگر برنامه ای را بدون ذخیره کردن اطلاعات آن ببندید، ممکن است داده های ذخیره نشده خود را در این برنامه از دست بدهید. علاوه بر این، می توانید از این پنجره برای پایان دادن به وظایف مهم سیستم عامل نیز استفاده کنید. در صورت انجام این کار، ممکن است ویندوز سیستم شما تا زمان راه اندازی مجدد، به طور غیر عادی رفتار کند.

بستن اجباری برنامه

سپس برنامه مورد نظر بسته خواهد شد. اگر مرتباً لازم است که یک برنامه مشکل ساز را با اجبار ببندید، این برنامه یا خود ویندوز را به روز کنید، ممکن است به روز رسانی هر دوی این موارد، منجر به بر طرف شدن یک باگ اساسی شود که مشکل ایجاد می کند.

مرتبط: ۱۰ روش سرعت بخشیدن به کامپیوتری که با ویندوز ۷، ۸ یا ۱۰ کار می کند

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید