اگر نمی توانید ویندوز ۱۰ را به صورت عادی راه اندازی کرده و دچار مشکل شده‌اید، بهتر است ویندوز ۱۰ را در حالت ایمن راه اندازی و عیب یابی کنید. البته ما در این مقاله قصد داریم آموزش دهیم بعد از پایان کار و استفاده عادی از سیستم، چگونه ویندوز را از حالت ایمن خارج کنید.

حالت ایمن چیست؟

حالت ایمن در واقع یک سرویس عیب یابی یاtroubleshooting  می باشد. اگر از درایورهای سخت افزاریunstable  استفاده می کنید که باعث آبی رنگ شدن صفحه شما یا آلوده شدن سیستم به بدافزار آلوده شده‌اند، راه اندازی ویندوز ۱۰ در حالت ایمن به شما این امکان را می دهد تا کامپیوتر شخصی خود را راه اندازی کرده و بدون مشکل از سیستم استفاده کنید. در بعضی موارد، این کار ممکن است تنها راه شما برای راه اندازی سیستم بدون اینکه بخواهید ویندوز را مجدد نصب کنید باشد.

خروج از حالت ایمن

چرا که وقتی ویندوز ۱۰ را در حالت ایمن شروع می کنید، برنامه های راه اندازی و سایر خدمات پیکربندی شده دیگر راه اندازی نمی شوند، پشتیبانی سخت افزاری به حداقل می رسد، وضوح صفحه کاهش می یابد و هیچ نرم افزار یا درایور دیگری نیز فعال نمی شود. در حالت ایمن، می توانید درایورها را برگردانید، دسترسی های مربوط به سیستم را بررسی کرده و نرم افزاری را که ممکن است باعث بروز مشکلات شده حذف کنید.

نحوه خروج از حالت ایمن در ویندوز ۱۰

اگر می خواهید از حالت ایمن خارج شوید ، تمام کاری که باید انجام دهید این است که مجدد ویندوز کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید. می توانید این کار را با کلیک بر روی “نماد ویندوز” در گوشه پایین سمت چپ انجام دهید. پس از باز کردن منوی ” Start ” ، گزینه ” Power” را انتخاب کرده و سپس روی “راه اندازی مجدد (Restart)” کلیک کنید.

روش های دیگری برای راه اندازی مجدد رایانه شخصی شما وجود دارد، از جمله اجرای کد خاموش کردن r/ از قسمت Command Prompt

صرف نظر از روشی که شما انتخاب می کنید، در نهایت ویندوز ۱۰ باید به صورت معمولی مجدد راه اندازی شود.

همچنین می توانید بدون استفاده از Prompt ویندوز را راه اندازی کنید. برای انجام این کار، با فشار دادن کلید های Windows + R ، صفحه “Run” را باز کنید. پس از باز شدن آن ، عبارت”msconfig” را در کادر نوشتاری کنار “Open” تایپ کرده و روی “OK” کلیک کنید.

خروج از حالت ایمن

در صفحه ظاهر شده ، تب “Boot” را انتخاب کنید.

خروج از حالت ایمن

در آخر در بخش “گزینه های راه اندازی (Boot Options)” ، تیک کادر کنار گزینه “راه اندازی ایمن (Safe Boot)” را برداشته و بر روی گزینه OK  کلیک کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید