در صورتی که شبکه گسترده ای از مخاطبین ایمیل ها در حساب کاربری Gmail خود ایجاد کرده باشید، شاید مایل باشید که از این مخاطبین برای یک سرویس دیگر خروجی بگیرید. برای خروجی گرفتن از مخاطبین Gmail خود، باید از Google Contacts استفاده کنید که می توانید از طریق خود Gmail به این قسمت دسترسی پیدا کنید.

از آنجا که مخاطبین حساب Gmail در سراسر حساب کاربری Google شما همگام سازی می شوند، ممکن است که مخاطبین ذخیره شده شما شامل آدرس های ایمیل، شماره تلفن های دستگاه های همراه همگام سازی شده و سایر اطلاعات تماس اضافی باشد. از این مخاطبین می توانیم به صورت فایل های vCard (VCF) یا CSV خروجی گرفت که این فرمت خروجی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید آن ها را در هر سرویس ایمیل دیگری از جمله Outlook وارد کنید.

مرتبط: نحوه وارد کردن و خروجی گرفتن از مخاطبین در سروبی های ایمیل Outlook و Gmail

این قابلیت فقط برای کاربران Gmail در وب و دارندگان دستگاه های اندرویدی با استفاده از برنامه Google Contacts امکان پذیر است. کاربران آیفون و آیپد برای خروجی گرفتن از مخاطبین خود باید از رابط وب استفاده کنند، زیرا برنامه Google Contacts در این دستگاه ها در دسترس نمی باشد.

خروجی گرفتن از مخاطبین Gmail در سیستمی با ویندوز ۱۰ یا یک سیستم مک

اگر از Gmail در مرورگر وب خود در رایانه ای با سیستم عامل ویندوز یا در یک سیستم مک استفاده می کنید، پس از ورود به حساب خود می توانید به راحتی مخاطبین حساب Gmail خود خروجی بگیرید.

برای این کار، وب سایت Gmail را باز کنید و روی آیکون منوی برنامه (که از چند نقطه تشکیل شده است) در گوشه بالا سمت راست کلیک نمایید. از منوی کشویی، گزینه “Contacts” را انتخاب کنید.

خروجی گرفتن از مخاطبین Gmail

با این کار به صفحه مخاطبین Google وارد می شوید، در آنجا می توانید یک نمای کلی از مخاطبین حساب ذخیره شده خود را مشاهده نمایید.

اگر می خواهید از مخاطبین جداگانه ای را برای خروجی گرفتن از آن ها انتخاب کنید، روی کادر تأیید کنار هر ورودی در بخش “Contacts” موجود در سمت راست کلیک کنید.

خروجی گرفتن از مخاطبین Gmail

هنگامی که مخاطبین مورد نظر را انتخاب کردید (یا اگر می خواهید از همه مخاطبین ذخیره شده خروجی بگیرید)، در صفحه منوی سمت چپ، گزینه “Export” را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده “Export Contacts”، می توانید مخاطب مورد نظر که قصد خروجی گرفتن از آن را دارید، شناسایی کنید. اگر می خواهید فقط از مخاطبینی که انتخاب کرده اید خروجی بگیرید، گزینه “Selected Contacts” را انتخاب نمایید.

در غیر این صورت، باید از منوی کشویی فرار گرفته در زیر این قسمت، دسته ای از مخاطبینی که می خواهید از آن ها خروجی بگیرید را مشخص کنید. به عنوان مثال، شاید بخواهید از تمام مخاطبین ذخیره شده یا لیستی از آدرس های ایمیلی که با آن ها در تماس هستید، به طور خودکار خروجی بگیرید.

در بخش “Export As”، روش خروجی گرفتن از مخاطبین را انتخاب کنید. می توانید از مخاطبین خود به صورت فایل CSV سازگار با Gmail – یا Outlook – یا به صورت vCards که برای دستگاه های تلفن همراه مانند گوشی آیفون مناسب هستند، خروجی بگیرید.

وقتی آماده بودید، روی دکمه “Export” کلیک کنید تا از مخاطبین خود خروجی بگیرید.

در این مرحله از شما خواسته می شود تا این فایل را بارگیری کنید. یک نام مناسب برای این فایل انتخاب کنید، سپس این فایل را در رایانه شخصی یا سیستم مک خود ذخیره کنید. سپس می توانید این فایل را در یک سرویس ایمیل دیگر یا در حساب گوگل دیگری وارد کنید.

خروجی گرفتن از مخاطبین Gmail در دستگاه های تلفن همراه

اگر یک تلفن یا تبلت اندرویدی در اختیار دارید، می توانید از مخاطبین حساب Gmail خود با استفاده از برنامه Google Contacts خروجی بگیرید، به جای اینکه مستقیماً از طریق خود برنامه Gmail از آن ها خروجی بگیرید. اگر گوشی آیفون یا تبلت آیپد در اختبار دارید، برای خروجی گرفتن از مخاطبین حساب Google، خود باید از رابط وب (همانطور که در بالا توضیح داده شده است) استفاده کنید.

در دستگاه اندرویدی خود، برنامه Google Contacts را باز کنید و روی آیکون منوی همبرگری موجود در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.

خروجی گرفتن از مخاطبین Gmail

از این منو، روی گزینه “Settings” ضربه بزنید.

در منوی “Settings”، روی گزینه “Export” که در زیر دسته “Manage Contacts” ذکر شده است، ضربه بزنید.

اگر به چند حساب کاربری گوگل مختلف در دستگاه خود وارد شده اید، روی کادر تأیید موجود در کنار حسابی که می خواهید از آن خروجی بگیرید، ضربه بزنید. پس از آماده شدن، گزینه “Export to .VCF File” را انتخاب کنید.

خروجی گرفتن از مخاطبین Gmail

برنامه Google Contacts نسخه ای از مخاطبین شما را به صورت فایل vCard (.VCF) در دستگاه شما ذخیره می کند. سپس می توانید این فایل را به سرویس یا برنامه دیگری در دستگاه فعلی خود وارد کنید یا آن را به دستگاه دیگری منتقل کنید (از جمله رایانه ای با ویندوز ۱۰، سیستم مک، گوشی آیفون ، تبلت آیپد یا یک دستگاه اندرویدی دیگر) تا این لیست را در جای مورد نظر وارد نمایید.

howtogeek

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید