یابنده فایل های تکراری، هارد دیسک شما را برای یافتن فایل های تکراری غیر ضروری اسکن می کند و به شما در حذف آنها کمک می کند تا فضای هارد دیسک خود را آزاد کنید. در اینجا بهترین گزینه ها برای یافتن و حذف فایل های تکراری در ویندوز آورده شده است که اگر به دنبال یک برنامه ساده کاربردی باشید یا ابزاری قدرتمند با پیشرفته ترین فیلترها بخواهید، می توانید از گزینه های پیشنهاد شده استفاده کنید.

برای حذف فایل های تکراری موجود در پوشه های سیستم مانند پوشه Windows و Program Files نباید از این ابزارها استفاده کنید. برای عملکرد صحیح، ویندوز و برنامه هایی که از آنها استفاده می کنید ممکن است به این فایل های تکراری در مکان های مختلف احتیاج داشته باشند.

 

 فایل های تکراری را پیدا کنید و حذف نمایید: روشی آسان با Duplicate Cleaner Pro

اگر در مورد پیدا کردن و حذف فایل های تکراری مصمم هستید، بهترین گزینه شما Duplicate Cleaner Pro است که دارای رابط کاربری بسیار ساده ای با ویژگی های قدرتمند برای حذف فایل های تکراری می باشد. این نرم افزار رایگان نیست، اما این برنامه یک حالت “امتحان رایگان” را ارائه می دهد که می توانید از این قابلیت استفاده کرده و برنامه را بررسی کنید. البته به هیچ وجه نگران جاسوس افزار یا crapware بودن این برنامه نیز نباشید.

 

بهترین ابزار با قابلیت استفاده آسان: Finder Duplicate Auslogics

یافتن و حذف فایل های تکراری در ویندوز

بسیاری از یابنده های فایل های تکراری پیچیده هستند و دارای گزینه های مختلفی می باشند. Auslogics Duplicate File Finder با اکثر این موارد متفاوت است، رابط کاربری ساده ای دارد که شما را در حین کار همراهی می کند. این برنامه ویژگی های مناسب دیگری دارد که بسیار ارزش مند است، مانند یک صفحه پیش نمایش داخلی که به شما امکان مشاهده تصاویر، گوش دادن به فایل های موسیقی و پیش نمایش ویدئو را می دهد، بنابراین می توانید قبل از حذف فایل ها، آنها را مشاده کرده و بعد تصمیم به حذف آنها بگیرید.

برخی از بررسی ها Auslogics را به دلیل استفاده از برنامه های ناخواسته اضافی همراه با این برنامه، مورد نقد قرار می دهند، اما از آن زمان به بعد بررسی ها کمی بهتر شده است. با این حال نصب کننده (installer) نصب Auslogics Driver Updater را هنگام نصب یابنده فایل های تکراری پیشنهاد می کرد. حتماً در حین فرآیند نصب برنامه، در صورتی که نیازی به یک driver updater ندارید، تایید نصب هرگونه نرم افزار اضافی پیشنهاد شده را غیر فعال کنید.

تنظیمات پیش فرض

این برنامه دارای تنظیمات پیش فرض معقولی است که به شما یک ویزارد (wizard) ساده را ارائه می دهد که شما را در طی مراحل مختلف همراهی می کند. این ویزارد پوشه های غیر سیستمی را در تمام درایوهای متصل، به طور پیش فرض جستجو می کند، اما از نوار کناری به راحتی می توانید تعیین کنید که در کدام درایورها و پوشه ها عملیات جستجو صورت گیرد. بطور پیش فرض، تصاویر، فایل های صوتی، فایل های ویدئویی، بایگانی ها و برنامه های کاربردی را جستجو می کند، اما شما می توانید فقط یک نوع فایل مشخص را انتخاب کنید یا اینکه اجازه دهید برنامه برای همه انواع فایل عملیات جستجو را انجام دهد. اگر به دنبال یک فایل خاص می گردید، به راحتی می توانید با تایپ یک کلمه مشخص یا قسمتی از نوشته نام این فایل ها، آنها را جستجو کنید.

پس از انجام یک جستجو، لیستی از فایل های تکراری را مشاهده خواهید کرد و می توانید به راحتی پیش نمایش های مربوط به آنها و سایر اطلاعات را نیز مشاهده نمایید یا برای محدود کردن موارد دیگر، می توانید بر روی دکمه “Filter” کلیک کرده و براساس تاریخ، اندازه یا نوع فایل، نتایج جستجو را فیلتر کنید. فایل هایی را که می خواهید حذف شوند انتخاب کرده و بر روی دکمه “Delete Selected Files” کلیک کنید تا آنها به سطل زباله ارسال شوند.

بهترین ابزاری که می توانید نصب کنید: CCleaner

یافتن و حذف فایل های تکراری در ویندوز

CCleaner ابزاری محبوب است، بنابراین به احتمال زیاد آن را روی سیستم خود به صورت نصب شده دارید. ویژگی اصلی CCleaner حذف کننده فایل های ناخواسته است که با حذف فایل های موقتی غیر ضروری فضای موجود در هارد دیسک شما را آزاد می کند، اما همچنین دارای چندین ابزار داخلی دیگر از جمله یابنده فایل های تکراری است.

CCleaner را راه اندازی کنید و برای یافتن این ویژگی مسیر Tools> Duplicate Finder را رفته و کلیک کنید. این ویژگی در همه نسخه های CCleaner موجود است، بنابراین برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه CCleaner Pro نمی باشد.

CCleaner  از تنظیمات پیش فرض معقولی برخوردار است و به شما این امکان را می دهد تا فایل های تکراری را بر روی درایو C خود را در حالتی که فایل های سیستم و فایل های مخفی را نادیده می گیرد، جستجو کنید. همچنین می توانید با کلیک کردن روی دکمه “Add” در صفحه گنجاندن و انتخاب آن پوشه، یک دایرکتوری خاص را جستجو کنید. از انتخاب گزینه ” Include files and subfolders “در هنگام افزودن یک پوشه جدید مطمئن شوید تا CCleaner همه پوشه های داخل هر پوشه را نیز جستجو کند.

رابط کاربری این ابزار برای مشاهده فایل های تکراری، قابلیت چشم گیری ندارد و از همه گزینه های پیش نمایش، همه گزینه هایی  که Auslogics Duplicate File Finder دارا می باشد، برخوردار نیست. با این وجود، این امکان را به شما می دهد تا به راحتی فایل هایی را که می خواهید حذف کنید، انتخاب کنید و حتی لیست فایل های تکراری را به صورت یک فایل متنی ذخیره نمایید. اگر می خواهید فایل مورد نظر را روی سیستم خود مشاهده کنید، می توانید بر روی یک فایل در لیست راست کلیک کرده و ” Open containing folder” را انتخاب کنید.

بهترین ابزار با فیلترهای پیشرفته: SearchMyFiles

یافتن و حذف فایل های تکراری در ویندوز

SearchMyFiles یک برنامه پیشرفته تر با فیلترهای قابل تنظیم است. به عنوان مثال این برنامه دارای قابلیت جستجو برای فایل های ایجاد شده، تغییر داده شده و یا فایل هایی که فقط بین تاریخ ها و زمان های مشخصی که شما تعیین کرده اید، در دسترس بوده اند، می باشد.

این ابزار توسط NirSoft ایجاد شده است که ابزارهای مفید دیگری که شامل junkware های مختلف نیستند نیز ایجاد می کند. مانند بسیاری از برنامه های دیگر NirSoft، این برنامه هم یک برنامه قابل حمل است.

برنامه را راه اندازی کنید و با قابلیت جستجوی ان که به ظاهر پیچیده است، رو به رو شوید. “Duplicates Search” را در جعبه Search Mode در بالای پنجره انتخاب کرده و با کلیک بر روی دکمه “Browse” در سمت راست Base Folders، پوشه ای را برای جستجو انتخاب کنید. به عنوان مثال، می توانید C:\ را انتخاب کنید تا کل درایو C برای یافتن فایل های تکراری جستجو شود. سایر تنظیمات مورد نظر خود را تعیین کنید و برای جستجوی فایل های تکراری بر روی “Start Search” کلیک کنید. لیستی از فایل های تکراری گروه بندی شده را مشاهده می کنید و می توانید هر کدام را که مایل به حذف آن هستید، انتخاب کنید.

بسیاری از وب سایت ها dupeGuru را به عنوان یکی از بهترین ابزارهای یابنده فایل های تکراری پیشنهاد می کنند، اما این برنامه در ویندوز به طور رسمی پشتیبانی نمی شود. دیگر احتیاجی به بارگیری نسخه قدیمی dupeGuru نیست — طبق گفته توسعه دهنده این برنامه، گزارشاتی مربوط به بروز اشکالاتی در ویندوز ۱۰ مشاهده شده، اما وقت لازم برای رفع این مشکلات را ندارد.

 Howtogeek

 

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید