اگر در حال جستجو در Apple Maps گوشی آیفون، آیپد یا سیستم مک خود هستید و می خواهید از طول و عرض جغرافیایی یک مکان خاص مطلع شوید، پیدا کردن طول و عرض جغرافیایی مورد نظر به سادگی پین کردن یک منطقه است. در این مقاله نحوه پیدا کردن این اطلاعات توضیح داده شده است.

نحوه پیدا کردن طول و عرض جغرافیایی در برنامه Apple Maps در گوشی آیفون و آیپد

در گوشی آیفون یا دستگاه آیپد خود، در ابتدا برنامه “Apple Maps” را باز کنید. با جستجو در نقشه، نمایش نقشه را در منطقه ای قرار دهید که می خواهید طول و عرض جغرافیایی آن را تعیین کنید. این منطقه ممکن است مکان فعلی شما یا هر مکان دیگری باشد.

انگشت خود را دقیقاً در مکانی قرار دهید که می خواهید طول و عرض جغرافیایی آن را تعیین کنید. بعد از یک لحظه، یک پین نشان گر در آن نقطه اضافه می شود.

در دستگاه آیپد، پس از قرار گیری پین در محل مورد نظر، بلافاصله طول و عرض جغرافیایی آن مکان در پنجره “Marked Location” ظاهر می شود.

پیدا کردن طول و عرض جغرافیایی

در گوشی آیفون، پنجره “Marked Location” را تا جایی که طول و عرض جغرافیایی را مشاهده کنید، به سمت بالا بکشید.

پیدا کردن طول و عرض جغرافیایی

پس از پایان این کار، اگر می خواهید پین ایجاد شده در این محل را حذف کنید، روی آیکون ” Remove ” (با نماد یک سطل آشغال روی آن) ضربه بزنید. همچنین می توانید پین را در جای خود نگه دارید و پین های نشان گر بیشتری را در مکان های دیگر اضافه کنید.

نحوه پیدا کردن طول و عرض جغرافیایی در برنامه Apple Maps سیستم مک

در سیستم مک، برنامه “Apple Maps” را باز کنید. نقشه را در نزدیک محلی که می خواهید طول و عرض جغرافیایی آن مکان را پیدا کنید، قرار دهید. با ماوس یا ترک پد لپ تاپ، روی موقعیت دقیق آن مکان کلیک کنید و برای یک لحظه دکمه نشانگر را روی این مکان نگه دارید تا پین نشانگر روی آن نقطه ایجاد شود.

در حباب “Marked Location” که در کنار پین نشان گر ظاهر می شود، روی دکمه “Info” کلیک کنید (این دکمه مانند یک “i” کوچک همراه با یک دایره در اطراف آن به نظر می رسد).

در صفحه حباب “Marked Location” ظاهر شده، طول و عرض جغرافیایی مکان مورد نظر را دقیقاً در زیر آدرس پیدا خواهید کرد.

پیدا کردن طول و عرض جغرافیایی

سپس اگر دیگر به این پین ​​نشان گر نیاز ندارید، روی دکمه “Remove Pin” واقع در پنجره حباب کلیک کنید. در غیر این صورت، در جایی خارج از حباب کلیک نموده تا این حباب بسته شود و در صورت لزوم پین های بیشتری را در مکان های دیگر اضافه نمایید.

مرتبط : چگونه می توان با استفاده از برنامه Google Assistant مکان پارک خودروی خود را به یاد بیاوریم؟

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید