در صورتی که سیستم مک شما راه اندازی نمی شود، بهتر است بدانید که یک ویژگی “Recovery Mode” در سیستم مک پنهان شده است که می توانید از آن برای تشخیص و رفع مشکلات یا نصب مجدد کامل macOS استفاده کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که در حالت Recovery Mode سیستم خود را راه اندازی کنید. خوشبختانه، راه اندازی سیستم در این حالت به آسانی انجام می شود. سیستم مک خود را خاموش کرده و سپس آن را مجدداً راه اندازی کنید، در هنگام روشن شدن سیستم دکمه های ترکیبی Command + R را نگه دارید. با این کار می توانید وارد حالت بازیابی شوید که در این قسمت می توانید پنجره macOS Utilities را مشاهده نمایید. حالت بازیابی چهار سرویس مختلف را ارائه می دهد. می توانید عملیات بازیابی را از یک Backup Time Machine انجام دهید، از سایت پشتیبانی Apple به صورت آنلاین درخواست کمک کنید، سعی کنید مشکلات ایجاد بر روی دیسک سیستم را با استفاده از Disk Utility برطرف کنید و یا macOS را دوباره نصب کنید. ما در این مقاله به دو گزینه آخر می پردازیم.

اولین پشتیبانی را از Recovery Partition خود اجرا کنید

Disk Utility

پارتیشن بازیابی در همه سیستم های مک برخوردار از Disk Utility وجود دارد که می تواند “First Aid” را در درایوی که خراب است، اجرا کند و سعی در حل برخی از مشکلات دارد.

هشدار: اگر Disk Utility به شما هشدار دهد که درایو سیستم شما در معرض خرابی قرار دارد، لازم است که این هشدار را جدی بگیرید. توصیه ما به شما این است که از سیستم مک خود نسخه پشتیبان تهیه کنید (اگر قبلاً این کار را نکرده اید) و دیسک سیستم را تعویض کنید. Disk Utility نمی تواند خرابی دیسک را درست کند.

Recovery Mode

بعد از اتمام کار، دوباره روی حالت macOS سیستم خود را راه اندازی کنید. اگر Disk Utility نتوانسته است همه مشکلات سیستم شما را برطرف کند، می توانید دوباره آن را اجرا کنید. غالباً می توانید در زمان اجرای دوم، تنظیمات بیشتری را لحاظ کنید.

با این حال، در صورتیکه Disk Utility گزارش دهد که نمی تواند برخی از مشکلات و خطاهای سیستم را برطرف کند، زمان آن رسیده است که از همه اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و دیسک سیستم خود را تعویض نمایید.

مرتبط: بهترین روش راه اندازی برنامه ها در سیستم Mac

اگر با انجام همه کارها باز هم مشکلات سیستم شما حل نشد، باید مجددا سیستم عامل مک را نصب کنید

Recovery Mode

گاهی اوقات بهترین کار این است که مجددا سیستم عامل خود را نصب نمایید. خوشبختانه هنگام نصب مجدد macOS، فایل های شما حذف نمی شوند، زیرا سیستم عامل مک از همان فرآیند به روزرسانی شدن برای نصب مجدد خود استفاده می کند. در فرایند نصب مجدد سیستم عامل اینگونه فرض می شود که درایو سیستم شما هنوز کار می کند و به طور کامل خراب نیست که ممکن است این فرض مشکلاتی را ایجاد کند. با این حال باز هم بهتر است ابتدا نسخه پشتیبان تهیه کنید، که می توانید این کار را در Disk Utility بدون نیاز به بارگیری سیستم در حالت macOS، انجام دهید.

در صفحه حالت بازیابی، “Reinstall macOS” را انتخاب کنید که صفحه نصب کننده سیستم عامل را بالا می آورد.

باید با شرایط خدمات موافقت کنید و درایو مورد نظر برای نصب سیستم عامل را انتخاب کنید. پیش بروید و مراحل نصب را ادامه دهید و درایو اصلی سیستم را انتخاب کنید.

Recovery Mode

مراحل نصب اجرا خواهد شد و پس از اتمام کار، باید در حالت نسخه جدید macOS سیستم خود را راه اندازی کنید، امیدواریم فایل های شما دست نخورده باقی مانده باشند.

مرتبط: نحوه بازیابی کامل macOS از یک Time Machine Backup  در Recovery Mode

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید