اگر فضای ذخیره سازی تلفن همراه شما کم است، پاک کردن فایل های اضافی قدیمی و خالی کردن فضا برای تصاویر، فیلم ها و برنامه های جدید، به نوعی خسته کننده و وقت گیر می باشد. برنامه Google Files، از ابزار مفیدی برای سهولت در انجام آزادسازی فضای ذخیره سازی تلفن همراه می باشد.

برنامه Files شرکت گوگل در برخی از تلفن های اندرویدی از پیش نصب شده است، اما هر فردی قادر به بارگیری و نصب این برنامه از طریق Play Store می باشد. یکی از ویژگی های مفیدی که این برنامه را از سایر برنامه های مدیریت فایل جدا می کند، پیشنهاداتی است که در خصوص پاک سازی و خالی کردن فضای سیستم ارائه می دهد. این برنامه به شناسایی موارد مختلفی می پردازد که با حذف آن ها از روی تلفن شما، فضای ذخیره سازی آزاد می شود.

مرتبط : آموزش تغییر وضعیت در برنامه Nearby Share اندروید

برای شروع، برنامه Files گوگل را در تلفن یا تبلت اندرویدی خود بارگیری و نصب کنید.

اگر این اولین بار است که از برنامه Files گوگل استفاده می کنید، از شما خواسته می شود که با شرایط خدمات گوگل و سیاست حریم خصوصی گوگل موافقت کنید. در صورت موافقت، روی “Continue” ضربه بزنید.

برای دادن اجازه به برنامه Files به منظور دسترسی به فایل های شما، در پنجره مجوزها بر روی گزینه “Allow” ضربه بزنید.

با انجام این کار، می توانید فضای ذخیره سازی تلفن خود را آزاد کنید. روی «Clean» در قسمت پایین ضربه بزنید.

در بالای صفحه، مقدار فضای ذخیره سازی مورد استفاده را مشاهد می نمایید. در زیر این قسمت، گوگل به طور خودکار فایل هایی را پیشنهاد می دهد که می توانید برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی تلفن خود آن ها را حذف کنید. نمونه های متداول این فایل ها شامل اسکرین شات ها، فایل های تکراری و عکس هایی است که قبلاً در Google Photos از آن ها نسخه پشتیبان تهیه شده است.

مزتبط : نحوه استفاده از برنامه Nearby Share در اندروید

هر یک از دسته بندی های زیر، دارای یکی از سه حالت دکمه ممکن هستند که عملکردهای متفاوتی را انجام می دهند:

  • “تأیید و خالی کردن (X) مگا بایت”: (X) مقدار فضایی است که قرار است خالی بشود. برای باز کردن پنجره آن و پاک کردن سریع فایل ها بدون بررسی مجدد آن ها، روی این مورد ضربه بزنید.
  • ”انتخاب کنید و (X) مگابایت از فضای ذخیره سازی را آزاد کنید”: (X) مقدار فضای ذخیره سازی است که قرار است آزاد بشود. برای رفتن به صفحه بررسی فایل هایی که قرار است پاک شوند، روی این گزینه ضربه بزنید که در اینجا می توانید فایل هایی را که می خواهید حذف بشوند را انتخاب کنید.
  • “آزاد سازی (X) مگا بایت از فضای ذخیره سازی”: (X) مقدار فضای ذخیره سازی است که قرار است آزاد بشود. این اقدام مخصوص Google Photos می باشد. گوگل به شما پیشنهاد می کند تا هر عکسی را که از آن نسخه پشتیبان تهیه شده است را از دستگاه خود حذف کنید. برای رفتن به برنامه Google Photos، روی این مورد ضربه بزنید. در این برنامه می توانید عکس های مورد نظر را به منظور آزاد سازی فضای ذخیره سازی، انتخاب کنید.

به عنوان مثال، در دسته ای که می خواهیم فضای آن را آزاد کنیم، بر روی  گزینه “Select and Free Up (X) MB” ضربه می زنیم.

لیستی از فایل هایی که گوگل به ما پیشنهاد می دهد را مشاهده می کنیم. در بخش ” Duplicate Files “، فایل های اصلی با یک آیکون بوک مارک در گوشه پایین سمت چپ، نشان داده می شوند.

آزاد سازی فضای ذخیره سازی تلفن همراه

همه فایل هایی را که می خواهیم حذف کنیم، انتخاب می نماییم و سپس بر روی گزینه “Delete” ضربه می زنیم.

آزاد سازی فضای ذخیره سازی تلفن همراه

اگر فایل های اصلی موجود در دسته “Duplicate Files” را انتخاب کنید، از شما خواسته می شود تا انتخاب خود را تأیید کنید. برای ادامه بر روی گزینه “Continue” ضربه بزنید.

آزاد سازی فضای ذخیره سازی تلفن همراه

یک بار دیگر از شما خواسته می شود تا گزینه های انتخاب شده را تأیید کنید. برای حذف دائمی فایل ها روی “Delete” ضربه بزنید.

آزاد سازی فضای ذخیره سازی تلفن همراه

اگر قصد شما پاک کردن سریع یک دسته است، روی “Confirm and Free Up (X) MB” (که “X” مقدار فضایی است که قرار است آزاد شود) ضربه بزنید تا از انتخاب جداگانه فایل ها پرهیز کنید.

آزاد سازی فضای ذخیره سازی تلفن همراه

به منظور پاک کردن فایل ها، بدون اینکه آن ها را بررسی نمایید، روی گزینه “Clean” ضربه بزنید.

آزاد سازی فضای ذخیره سازی تلفن همراه

برای بررسی فایل ها قبل از حذف آنها، روی “See Junk Files” ضربه بزنید.

آزاد سازی فضای ذخیره سازی تلفن همراه

تمام مواردی را که مایل به حذف آنها هستید، انتخاب کنید (یا روی گزینه “All Items” که در بالای صفحه واقع شده است، ضربه بزنید) و سپس دکمه “Clean” را بزنید.

آزاد سازی فضای ذخیره سازی تلفن همراه

پیامی ظاهر می شود و از شما می خواهد تا انتخاب خود را تأیید نمایید. برای ادامه روی “Clear” ضربه بزنید.

کل فرآیند پاک سازی انجام شد! می توانید همین مراحل را برای هر یک از دسته های موجود در زبانه “Clean” تکرار کنید. این برنامه به طور دوره ای آزاد کردن فضای ذخیره سازی سیستم را نیز توصیه می کند.

آزاد سازی فضای ذخیره سازی تلفن همراه

howtogeek

مرتبط : نحوه کاهش فضای ذخیره سازی WhatsApp روی گوشی آیفون و اندروید

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید