اکثر برنامه هایی که نصب می کنیم فقط چند بار مورد استفاده قرار می گیرند. بهتر است که به چنین برنامه هایی دسترسی دائمی به داده های تلفن همراه خود را ندهید. سیستم عامل اندروید به شما این امکان را می دهند تا مجوزهای یکبار مصرفی را به این برنامه ها ارائه دهید تا وقتی ار این برنامه ها استفاده نمی کنید، اجازه ردیابی شما را نداشته باشند. در این مقاله چگونگی دادن مجوز موقت به برنامه ها در سیستم اندرویدی را آموزش خواهیم داد.

مجوزهای موقتی را که برای دستگاه های اجرا کننده سیستم عامل اندروید ۱۱ و نسخه های جدیدتر در دسترس هستند، می توان برای مجوزهای حساس تر مانند مجوز دسترسی به دوربین و GPS اعمال نمود.

درصورتی که تلفن شما یکی از نسخه های قدیمی اندروید را اجرا کند، می توانید از یک برنامه شخص ثالث پولی به نام Bouncer برای تنظیم مجوزهای یک بار مصرف برنامه ها استفاده کنید. در این مقاله نحوه استفاده از این مجوزهای موقت آورده شده است.

دادن مجوزهای موقت در سیستم اندرویدی

وقتی برنامه ای را برای اولین بار در دستگاه اندرویدی خود راه اندازی می کنید و این برنامه درخواست دسترسی به قسمت های مختلف دستگاه شما را ارسال می کند، پنجره ظاهر شده که مربوط به دادن مجوز است، از سه گزینه مختلف برخوردار است. برای تأیید مجوز موقت، گزینه “Only This Time” را انتخاب کنید. این بدان معناست که به محض ترک کردن و خارج شدن از این برنامه، سیستم اندرویدی شما به طور خودکار این مجوز را لغو می کند و دفعه دیگری که برنامه را باز نمودید، این برنامه دوباره از شما درخواست مجوز می کند.

برای فعال کردن مجوزهای یکبار مصرف برای برنامه های موجود روی گوشی خود، به مسیرSettings app > Apps & Notifications > See All Apps بروید.

دادن مجوز موقت به برنامه

برنامه ای را که می خواهید مجوزهای داده شده به آن را ویرایش کنید، پیدا کنید.

به قسمت “Permissions” بروید و مجوزی را که می خواهید این برنامه هر بار از آن استفاده کند، مانند “Microphone” یا “Camera” انتخاب کنید.

دادن مجوز موقت به برنامه

در اینجا، تنظیمات “Ask Every Time” را تغییر دهید.

دادن مجوز موقت به برنامه

تنظیم مجوزهای موقت سیستم های اندرویدی با استفاده از برنامه Bouncer

وقتی برنامه Bouncer را روی تلفن یا تبلت اندرویدی خود نصب کردید، آن را راه اندازی نموده و برای پیکربندی این سرویس، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

از الان به بعد، هر زمان که بخواهید به یک برنامه مجوز دسترسی بدهید، برنامه Bouncer اعلانی را برای شما ارسال می کند که آیا می خواهید این مجوز را نگه دارید یا مایل به حذف آن هستید. اگر فقط برای چند لحظه می خواهید به یک برنامه مجوز بدهید، مانند وقتی که می خواهید نحوه کار با Uber را بیاموزید و نمی خواهید این برنامه اطلاعات GPS شما را بخواند، می توانید دکمه “Schedule” را در قسمت اعلان بزنید که در این صورت به Bouncer دستور می دهد پس از اتمام زمان برنامه داده شده در یک دوره زمانی مشخص، مجوز داده شده را لغو کند.

دادن مجوز موقت به برنامه

به طور پیش فرض برنامه Bouncer عادت های شما را به خاطر می سپارد. بنابراین وقتی از برنامه می خواهید مجوز یک برنامه را حذف کند یا نگه دارد، دفعه بعد که از این برنامه استفاده می کنید به صورت خودکار همین عمل را تکرار می کند. به عنوان مثال، اگر همیشه دسترسی به موقعیت مکانی برنامه Uber را لغو کنید، برنامه Bouncer پس از اولین بار به صورت خود به خود این کار را انجام می دهد.

درصورتی که این ویژگی به طور پیش فرض در دسترس نباشد، می توانید با ضربه زدن روی نماد چرخ دنده موجود در گوشه بالا سمت راست برنامه Bouncer و زدن گزینه “Auto Remove”، آن را به صورت دستی فعال کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید