هزاران برنامه برای پیش بینی وضعیت آب و هوا در هر پلتفرمی وجود دارد که این برنامه ها با دانستن موقعیت مکانی شما، پیش بینی آب و هوای آینده را به سرعت با شما به اشتراک می گذارند. اگر همیشه در اول صبح وضعیت هوا را بررسی می کنید، می توانید با استفاده از برنامه Google Clock، پیش بینی آب و هوا را همراه با زنگ هشدار گوشی خود دریافت کنید.

استفاده این ویژگی با برنامه Google Clock در سیستم عامل اندروید و Google Assistant امکان پذیر است. وقتی زنگ هشدار گوشی شما خاموش شود، این برنامه روتینی را اجرا می کند که پیش بینی آب و هوای روز را اعلام می کند.

برای شروع، برنامه Clock را در تلفن هوشمند یا تبلت اندرویدی خود باز کرده و برای ایجاد یک هشدار روی دکمه “+” ضربه بزنید.

زنگ هشدار

سپس، زمان خاموش شدن زنگ ساعت را انتخاب کنید، حالا روی گزینه “OK” ضربه بزنید.

زنگ هشدار

علاوه بر امکان انتخاب زمان زنگ هشدار، چند گزینه اضافی دیگر برای زنگ ساعت وجود دارد. می توانید انتخاب کنید که چه روزهایی این زنگ هشدار تکرار شود، صدای زنگ هشدار را انتخاب کنید و غیره. آنچه ما به دنبال آن هستیم دکمه “+” موجود در کنار “Google Assistant Routine” است.

زنگ هشدار

صفحه ایجاد Google Assistant Routine با چند پیش تنظیم باز می شود. اولین مورد “Tell Me About the Weather” است که دقیقاً همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم.

زنگ هشدار

همچنین چند مورد دیگر را در زیر آن مشاهده می کنید. اگر می خواهید هر یک از این عملکردها را حذف کنید یا ترتیب اجرای آنها را تغییر دهید، روی آیکون مداد موجود در بالای صفحه ضربه بزنید.

اکنون می توانید با ضربه زدن روی آیکون سطل زباله عملکردی را حذف کنید و یا با استفاده از آیکون دو خط موازی ترتیب قرار گیری عملکرد ها را جابجا کنید. پس از اتمام تنظیمات روی دکمه “Done” ضربه بزنید.

Google Assistant

برای تأیید این روتین، روی دکمه “Save” ضربه بزنید.

Google Assistant

در آخر پنجره ای باز می شود و از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید به Google Assistant اجازه دهید در حین قفل بودن صفحه این عملکردها را اجرا کند یا خیر. روی گزینه “Allow” ضربه بزنید.

Google Assistant

“Google Assistant Routine” که قبلاً به رنگ خاکستری بود، اکنون فعال می شود. اگر می خواهید این Routine را از زنگ هشدار خود حذف نمایید، تنها کافی است روی دکمه “-” ضربه بزنید.

Google Assistant

کار شما تمام شد! اکنون پس از اینکه زنگ هشدار را خاموش نمودید، پیش بینی وضعیت هوای آن روز برای شما خوانده می شود. از این به بعد دیگر لازم نیست صبح ها پیش بینی وضعیت هوای روز را بررسی کنید.

مرتبط: نحوه تنظیم زنگ ساعت در زمان طلوع یا غروب خورشید در گوشی آیفون

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید