اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می کنید، احتمالا با لیستی از برنامه های “Most Used (پرکاربرد)” در منوی Start  سیستم خود مواجه شده اید. اگر می خواهید منوی Start خود را ساده تر کنید یا لیست برنامه های پرکاربرد را به خاطر دلایل امنیتی مخفی کنید، پنهان کردن برنامه های پرکاربرد در منوی Start به سادگی صورت می گیرد. در این مقاله نحوه انجام این کار بیان شده است.

مرتبط : نحوه انتخاب رنگ دلخواه برای منوی Start

در صورت فعال بودن این لیست، بخش “Most Used” فهرست Start، به ردیابی برنامه هایی می پردازد که بیشتر از همه برنامه ها از آنها استفاده می کنید و این برنامه ها را در لیست منوی Start نمایش می دهد.

اگر می خواهید لیست برنامه های پرکاربرد را از منوی Start حذف کنید، لازم است که به قسمت تنظیمات ویندوز بروید. ابتدا “Settings” را با باز کردن منوی “Start” و کلیک روی آیکون “چرخ دنده” (یا با فشار دادن کلیدهای ترکیبیWindows + I ) راه اندازی کنید.

پنهان کردن برنامه های پرکاربرد در منوی Start

در Settings، گزینه “Personalization” را انتخاب کنید.

پنهان کردن برنامه های پرکاربرد در منوی Start

در بخش Personalization، روی گزینه “Start” کلیک کنید.

پنهان کردن برنامه های پرکاربرد در منوی Start

در تنظیمات Start، کلید گزینه “Show Most Used Apps” را در صورتی که روشن است، خاموش کنید.

(اگر کلید این گزینه خاکستری است، از قبل این ویژگی را از بخش تنظیمات حریم خصوصی غیرفعال کرده اید. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد این گزینه، تصویر زیر را مشاهده کنید).

پنهان کردن برنامه های پرکاربرد در منوی Start

با باز کردن مجدد منوی Start، مشاهده می کنید که بخش “Most Used” از لیست برنامه ها پنهان شده است.

اگر مایلید ویژگی Windows که برنامه های پر استفاده شما را ردیابی می کند، به طور کلی غیر فعال کنید، “Settings” را باز کرده و به Privacy > General بروید. کلید زیر گزینه “Let Windows track app launches to improve Start and search results” را به حالت “Off” برگرداند.

پنهان کردن برنامه های پرکاربرد در منوی Start

بعد از اتمام این کار، می توانید با برگشت دوباره به بخش “Start” در “Settings” و خاموش کردن سایر گزینه ها برای مواردی مانند “Show recently added apps” و “Show suggestions occasionally in Start”، منوی Start خود را ساده تر کنید. با توجه به تنظیمات شخصی خود، گزینه های مورد نظر را غیر فعال کنید. از شخصی سازی منوی Start خود لذت ببرید!

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید