اکثر فایل های موجود در سیستم مک شما در انتهای نام خود دارای یک پسوند فایل هستند که به افراد و برنامه ها کمک می کند تا بدانند این فایل، چه نوع فایلی است. به طور پیش فرض، سیستم عامل مک این پسوندها را مخفی می کند، اما می توانید تعیین کنید که این پسوندها روی چه فایلی نشان داده شوند و روی چه فایل هایی مخفی باشند. در این مقاله نحوه نمایش یا مخفی کردن این پسوندها را توضیح می دهیم.

Master Switch چیست؟

قبل از اینکه تعیین کنید پسوندهای فایل های منفرد نشان داده شوند و یا مخفی شوند، باید بدانید که Finder برای نمایش یا پنهان کردن همه پسوندهای فایل در سیستم مک شما تنظیم شده باشد.

برای بررسی این مورد، به Finder رفته و “Finder” > “Preferences” را از نوار منو انتخاب کنید. بر روی گزینه “Advanced” کلیک نمایید، سپس می بینید که “Show all file extensions” فعال است یا خیر.

مرتبط: نحوه بستن همه پنجره های Finder بطور همزمان در سیستم مک

پسوند فایل های سیستم مک

  • اگر “نمایش همه پسوندهای فایل یا Show all filename extensions” فعال شده باشد، به طور پیش فرض همه پسوندهای فایل نمایش داده می شود. هیچ راهی برای انجام این تنظیمات در فایل های منفرد وجود ندارد.
  • اگر علامت “نمایش همه پسوندهای فایل یا Show all filename extensions” غیرفعال باشد، می توانید این تنظیمات را نادیده بگیرید و پسوند فایل ها را به صورت جداگانه و به صورت فایل به فایل تنطیم کنید که در بخش زیر به این مورد می پردازیم.

صرف نظر از تنظیمات “نمایش همه پسوندهای فایل یا Show all filename extensions”، این گونه به نظر می رسد که همیشه پسوند فایل های ذخیره شده در پوشه “Downloads” نمایش داده می شود. اگر “Show all filename extensions” غیرفعال باشد، می توان این پسوندها را به صورت جداگانه با استفاده از روش زیر پنهان نمود. احتمالا این ویژگی، یک ویژگی امنیتی است که به طور آگاهانه توسط اپل قرار داده شده است.

نحوه پنهان کردن یا نمایش پسوندها در فایل های منحصر بفرد

در اینجا نحوه نمایش یا پنهان کردن پسوند فایل های منفرد را در شرایطی که ” Show all filename extensions ” در Finder غیرفعال باشد، بررسی می کنیم. ابتدا فایلی را که می خواهید پسوند آن را نشان دهید یا پسوند آن را در پنجره Finder پنهان کنید، بیابید. فایل مورد نظر را انتخاب کنید، سپس “File” > “Get Info” را از نوار منو انتخاب کنید. (یا می توانید کلیدهای ترکیبی Command + i را از روی صفحه کلید فشار دهید.)

پسوند فایل های سیستم مک

وقتی پنجره “Get Info” باز شد، به سمت پایین بروید تا قسمت “Name & Extension” را ببینید. (بر روی علامت پیکان موجود در کنار هدر کلیک کنید تا در صورت لزوم این قسمت را گسترش دهید.) سپس “Hide extension” را علامت بزنید یا علامت آن را بردارید. اگر علامت این گزینه را بردارید، پسوند فایل قابل مشاهده می شود. در صورت فعال کردن این گزینه، پسوند این فایل پنهان می گردد.

پسوند فایل های سیستم مک

اگر فعال کردن یا غیر فعال کردن علامت “Hide extension” تأثیری نداشه باشد، احتمالاً ” Show all filename extensions” در Finder فعال است. برای دیدن این گزینه، به بخش بالا مراجعه نمایید. پس از پایان کار، پنجره اطلاعات فایل را ببندید. در صورت لزوم برای هر فایلی که می خواهید پسوند آن را ببینید، این مراحل را تکرار کنید.

مرتبط: آموزش نصب و استفاده از افزونه ها (Extensions) در مایکروسافت Edge

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید