صفحه قفل گوشی تلفن یا تبلت شما مانع از این می شود تا سایر افراد به دستگاه شما وارد شوند، اما هنوز هم این امکان وجود دارد تا دیگران بتوانند اطلاعات شخصی شما را از طریق نوتیفیکیشن های نشان داده شده بر روی صفحه نمایش دستگاه مشاهده کنند. خوشبختانه سیستم عامل اندروید از امکان پنهان کردن محتوای حساس در صفحه قفل دستگاه برخوردار است.

سیستم عامل اندروید این امکان را فراهم کرده است تا “محتوای حساس” دستگاه شما را از بین نوتیفیکیشن های نمایش داده شده بر روی صفحه قفل، پنهان نماید. باز هم نوتیفیکشن ها ظاهر خواهند شد، اما محتوای داخل این نوتیفیکیشن ها پنهان می شوند. تعیین اینکه چه محتوایی دقیقاً به عنوان محتوای “حساس” شناسایی شود، به عهده توسعه دهندگان برنامه ها است، بنابراین تعیین محتوای حساس در برنامه های مختلف متفاوت از همدیگر هستند.

مرتبط: نحوه کنترل هشدارها و نوتیفیکیشن های اپل واچ

پنهان کردن نوتیفیکیشن های محتوای حساس

برای شروع، انگشت خود را از بالای صفحه دستگاه به سمت پایین بکشید (بسته به سازنده دستگاه تلفن یا تبلت خود یک یا دو بار انگشت خود را از بالا به پایین بکشید) و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا منوی Settings باز شود.

 پنهان کردن نوتیفیکیشن های حاوی محتوای حساس

در مرحله بعد، “Apps & Notifications” را انتخاب کنید.

 پنهان کردن نوتیفیکیشن های حاوی محتوای حساس

اکنون، گزینه “Notifications” را انتخاب نمایید.

 پنهان کردن نوتیفیکیشن های حاوی محتوای حساس

به سمت پایین پیمایش کنید تا به بخش “Notifications on Lock Screen” برسید. در ابتدا “Notifications on Lock Screen” را انتخاب نمایید.

اگر می خواهید همه نوتیفیکشن ها را پنهان کنید، گزینه “Don’t Show Any Notifications” را انتخاب کنید. همچنین می توانید “Hide Silent Conversations and Notifications (مخفی کردن مکالمات و نوتیفیکیشن های بی صدا)” را نیز انتخاب نمایید.

اگر می خواهید محتوای حساس از نوتیفیکیشن های شما پنهان شود، کلید گزینه “Sensitive Notifications” را خاموش کنید.

حالا همه تنظیمات لازم را انجام دادید! متاسفانه امکان تنطیم گزینه های مختلف در روش “Sensitive Notifications” وجود ندارد. تعیین اینکه کدام محتوا، محتوای حساس تلقی شود، به خود برنامه ارسال کننده نوتیفیکیشن بستگی دارد. این روش ممکن است روی همه برنامه های دستگاه شما کار کند و یا روی بعضی از برنامه ها موثر نباشد.

مرتبط: نحوه غیرفعال کردن Notification Center در صفحه قفل (Lock Screen) آیفون

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید