برای ثبت نام در پیام رسان تلگرام لازم است که شماره تلفن خود را به این برنامه ارائه دهید. به این ترتیب برنامه تلگرام هویت شما را تأیید می کند. اما در واقع برای استفاده از برنامه تلگرام نیازی به شماره تلفن خود ندارید. در این مقاله نحوه مخفی کردن شماره تلفن در برنامه تلگرام را بررسی می کنیم.

به دو روش مختلف می توانید کاربران را در پیام رسان تلگرام اضافه کنید: اول، با استفاده از شماره تلفن آن ها (به صورت افزودن دستی یا با اشتراک گذاری دفترچه تماس خود) و دوم با استفاده از نام های کاربری منحصر به فرد (مشابه توییتر).

اگر شما و مخاطبینتان از سیستم نام کاربری استفاده می کنید، این امکان وجود دارد که بدون نیاز به اشتراک گذاری شماره تلفن خود، همچنان از تلگرام (می توانید در گروه های مختلف عضو شوید، در کانال های متعدد وارد شوید و از سایر امکانات این پیام رسان بهره ببرید) استفاده کنید. برای این کار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یکی از تنظیمات را غیرفعال نمایید.

مرتبط: نحوه پیدا کردن و پیوستن به کانال های تلگرام

شماره تلفن خود را در پیام رسان تلگرام در یک گوشی اندرویدی پنهان کنید

با تغییر تنظیمات برنامه اندرویدی تلگرام، می توانید شماره تلفن خود را در این برنامه پنهان کنید. ابتدا برنامه تلگرام را در تلفن هوشمند اندرویدی خود باز کرده و از گوشه بالا سمت چپ روی آیکون منوی سه خطی ضربه بزنید.

گزینه “Settings” را انتخاب کنید.

تلگرام

اکنون به بخش “Privacy and Security” بروید.

تلگرام

در اینجا، گزینه “Phone Number” را انتخاب نمایید.

تلگرام

در بخش “Who Can See My Phone Number”، می بینید که در حالت پیش فرض، گزینه “Everybody” انتخاب شده است. اگر می خواهید شماره خود را فقط به لیست مخاطبین­تان نشان دهی ، به گزینه “My Contacts” بروید.

اگر نمی خواهید شماره تلفن خود را به کسی نشان دهید، گزینه “Nobody” را انتخاب نمایید.

تلگرام

پس از انتخاب گزینه “Nobody”، بخش جدیدی به نام “Who Can Find Me By My Number” مشاهده می شود. برای داشتن امنیت بیشتر، لازم است که این تنظیمات را به گزینه “My Contacts” تغییر دهید.

تلگرام

با انتخاب این گزینه مطمئن می شوید که فقط کاربرانی که در لیست مخاطبین شما هستند می توانند شما را در تلگرام پیدا کنند و شماره شما را ببینند. هیچ کس دیگری نمی تواند شما را پیدا کند یا حتی شماره تلفن شما را مشاهده کند.

پس از پایان کار، روی آیکون علامت تأیید در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید تا تنظیمات انجام شده را ذخیره کنید.

مرتبط: چگونه تاریخچه چت های واتس اپ را به تلگرام وارد کنیم؟

شماره تلفن خود را در پیام رسان تلگرام گوشی آیفون مخفی کنید

روند کار در تلگرام برای گوشی آیفون کمی متفاوت است. برنامه تلگرام را باز کنید و به برگه “Settings” بروید.

تلگرام

گزینه “Privacy and Security” را انتخاب کنید.

تلگرام

اکنون به بخش “Phone Number” بروید.

در اینجا، بخش “Who Can See My Phone Number” را می بینید. اگر می خواهید شماره تلفن شما فقط به کاربرانی که در لیست مخاطبین شما هستند، نمایش داده شود (در این صورت شماره تلفن شما از دید دیگران پنهان می شود) تنظیمات را به “My Contacts” تغییر دهید.

اگر می خواهید شماره تلفن شما از دید همه افراد پنهان باشد، روی گزینه “Nobody” ضربه بزنید.

تلگرام

اگر این گزینه را انتخاب کنید، بخش جدیدی به نام “Who Can Find Me By My Number” را مشاهده می کنید. گزینه پیش فرض انتخاب شده، گزینه “My Contacts” است. در این حالت، کاربرانی که شماره شما را در دفترچه تماس خود دارند، فقط در صورتی که شما هم شماره آن ها را در لیست مخاطبیت خود داشته باشید، قادر به مشاهده شماره تلفن شما خواهند بود.

اگر می خواهید هر کسی که شماره شما را در لیست مخاطبین خود دارد، شماره شما را در تلگرام ببیند، می توانید گزینه “Everybody” را انتخاب نمایید.

تلگرام

اکنون که شماره تلفن خود را از مخاطبین خود پنهان کرده اید، می توانید یک قدم جلوتر رفته و اشتراک گذاری مخاطبین خود را با برنامه تلگرام متوقف کنید. با انتخاب این مورد اطمینان حاصل می شود که شماره تلفن شما دیگر در برقراری ارتباط با سایر افراد دخیل نیست (برای افزودن کاربران می توانید از نام کاربری آن ها استفاده کنید.).

مرتبط: نحوه استفاده از تلگرام بدون به اشتراک گذاشتن مخاطبین

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید