افزودن GIF متحرک به یک سند Word، در صورتی مفید است که بخواهید از طریق این GIF پیامی را منتقل کنید، فعالیتی را نشان دهید، توجه مخاطبین را به خود جلب کنید یا فقط بخواهید کمی طنز به فایل خود اضافه کنید. در این مقاله نحوه افزودن GIF متحرک به اسناد Microsoft Word آورده شده است.

Word به شما این امکان را می دهد تا GIF های متحرک ذخیره شده در هارد دیسک رایانه خود را وارد سند Word کنید. روند درج یک گیف در یک سند Word با درج تصویر یا یک شی تفاوتی ندارد. متأسفانه این ویژگی فقط در Microsoft Word نصب شده بر روی ویندوز ۱۰ کار می کند. اگر کاربر سیستم مک هستید، باز هم امکان وارد کردن گیف به سند شما وجود دارد، اما این GIF متحرک نخواهد بود.

در ابتدا Word را باز کرده و نشانگر را در مکانی که از سند خود قرار دهید که می خواهید GIF در آن قسمت نشان داده شود. در گروه Illustrations زبانه Insert، روی “Pictures” کلیک کنید. سپس “This Device” را از فهرست کشویی انتخاب نمایید.

مرتبط: افزودن Alt Text به تصاویر در توییتر

GIF

File Explorer باز می شود. GIF موردنظر خود را پیدا کرده و انتخاب نمایید. سپس بر روی گزینه “Insert” کلیک کنید.

GIF

تصویر گیفدر سند Microsoft Word شما ظاهر می شود. نماد آیکون (pause) را در گوشه پایین سمت چپ تصویر مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی این آیکون، حرکت تصویر متوقف می شود.

همچنین متن alt (alt text یا توضیح متن) در پایین GIF مشاهده کی شود. Word سعی می کند متن alt را به صورت خودکار روی تصویر شما اضافه کند، اما همیشه این متن به درستی درج نمی شود. برای بیشتر در دسترس قرار دادن سند Word خود، یک متن توصیفی alt برای تصویر GIF مورد نظر بنویسید. برای ویرایش متن alt تصویر گیفمربوطه، روی متن موجود در پایین تصویر کلیک کنید.

Alt Text

همچنین می توانید روی GIF کلیک راست کرده و سپس “Edit Alt Text” را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

پنجره Alt Text در سمت راست پنجره ظاهر می شود. متن alt مورد نظر را در کادر متنی تایپ نمایید.

Alt Text

اکنون نه تنها GIF را در سند Microsoft Word خود وارد کرده اید، بلکه با افزودن متن توضیحی، سند خود را برای همه قابل دسترس تر کرده اید.

مرتبط: نحوه آینه کردن تصویر در برنامه Microsoft Word

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید