مرورگر جدید مایکروسافت Edge بر اساس پروژه Chromium که توسط Google Chrome مورد استفاده قرار گرفته است، تجربه جدیدی را از کار کردن با مرورگرها در ویندوز ۱۰ ارائه داده است. یک ویژگی منحصر به فرد امکان این مرورگر استفاده از افزونه های مایکروسافت و فروشگاه وب کروم می باشد.

در این مقاله نحوه نصب و استفاده از افزونه ها در مایکروسافت Edge به شما آموزش داده شده است. قبل از شروع مرورگر جدید مایکروسافت Edge را دانلود کرده و آن را نصب کنید.

مرتبط : مرورگر مایکروسافت Edge برای اسمارت فون آیفون ، IOS در دسترس عموم قرار گرفت

نصب و استفاده از افزونه های مایکروسافت در نسخه مایکروسافت Edge

درست مانند کروم، در مرورگر مایکروسافت Edge هم امکان نصب add-on های مرورگر که به آنها افزونه می گویند وجود دارد. این افزونه ها ویژگی های جدید و پیشرفته ای را به مرورگر اضافه می کنند.

شما می توانید با کلیک کردن روی نماد منوی سه نقطه که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد و سپس دکمه افزونه ها (Extensions)، ببینید که در حال حاضر روی مرورگر شما چه افزونه هایی وجود دارد.

Extensions

در مایکروسافت Edge هیچ افزونه پیش فرضی وجود ندارد. برای دریافت نصب یک افزونه روی گزینه “دریافت افزونه از فروشگاه مایکروسافت (Get extensions from Microsoft Store)” در منوی سمت چپ کلیک کنید.

Extensions

با این کار فروشگاه مایکروسافت برای مرورگر Edge بارگیری خواهد شد. در این فروشگاه افزونه هایی که با دسته بندی مربوط به خود جدا شده‌اند و هرکدام کار خاصی را انجام می دهند وجود دارد.

روی افزونه مورد نظرتان کلیک کرده و سپس دکمه “دریافت (Get)” را برای شروع نصب آن انتخاب کنید.

Extensions

در این زمان مرورگر Edge یک pop-up را به شما نشان می دهد. در این pop-up درباره مجوزهایی که افزونه به آن دسترسی خواهد داشت هشدار می دهد و شما باید آن را تایید یا لغو کنید. این دسترسی ها می تواند خواندن تاریخچه وب سایت شما یا نمایش اعلان های متفاوت باشد.

اگر می خواهید نصب را ادامه دهید روی دکمه “افزودن افزونه (Add Extension)” کلیک کنید.

Extensions

پس از نصب افزونه مرورگر Edge اعلانی را برای تأیید و نمایش نماد افزونه به شما نشان می دهد. نماد افزونه نصب شده در کنار نوار آدرس شما ظاهر خواهد شد. همچنین به عنوان ورودی در صفحه تنظیمات “افزونه ها (Extensions)” نیز ظاهر می شود.

اگر نماد افزونه برای شما در کنار نوار آدرس ظاهر شد، می توانید برای تعامل و آشنایی بیشتر با کار افزونه روی آن کلیک کنید.

Extensions

با کلیک بر روی دکمه “جزئیات (Details)” افزونه در صفحه “افزونه ها” می توانید اطلاعات بیشتری در مورد افزونه نصب شده مشاهده کنید. اگر می خواهید افزونه را کلا از مرورگر Edge حذف کنید، می توانید با کلیک روی دکمه کشویی آبی رنگ یا انتخاب دکمه “حذف (Remove)” افزونه را غیرفعال کنید.

همچنین در صورتی که خواستید افزونه غیر فعال شده را مجددا فعال کنید، روی دکمه کشویی آبی رنگ کلیک کنید.

Extensions

نصب و استفاده از افزونه های کروم در مایکروسافت Edge

تصمیم مایکروسافت مبنی بر کنار گذاشتن موتور مرورگر Edge و استفاده از Chromium به عنوان پایه آن، به این معنی است که اکنون امکان استفاده و نصب افزونه های کروم در خود مروگر مایکروسافت Edge وجود دارد.

مایکروسافت به جای جدا کردن Edge از اکوسیستم Chrome، تصمیم کاملاً معقولی گرفته و امکان نصب افزونه های کروم در مرورگر Edge را به کاربران ارائه داد. البته برای این کار باید تنظیماتی را در Edge تغییر دهید تا نصب افزونه های کروم روی آن امکان پذیر باشد.

در گوشه بالا سمت راست مرورگر Edge روی نماد سه نقطه منو کلیک کرده و سپس برای دسترسی به فهرست تنظیمات، دکمه افزونه ها (Extensions) را انتخاب کنید.

Extensions

در این قسمت در گوشه سمت چپ گزینه ” اجازه نصب افزونه از فروشگاه های دیگر (Allow extensions from other stores)” را انتخاب کنید.

نصب و استفاده از افزونه ها در مایکروسافت Edge

برای قبول کردن هشدار برنامه های تایید نشده، گزینه “مجاز (Allow)” را انتخاب کنید.

نصب و استفاده از افزونه ها در مایکروسافت Edge

اکنون می توانید برای نصب افزونه های جدید به فروشگاه وب کروم بروید. وقتی افزونه مورد نظر خود را پیدا کردید، روی گزینه “افزودن به کروم (Add to Chrome)” کلیک کنید تا نصب آن شروع شود.

نصب و استفاده از افزونه ها در مایکروسافت Edge

دکمه “افزودن افزونه (Add Extension)” را انتخاب کنید تا Pop-up ظاهر شده را تایید کرده و اجازه نصب افزونه را بدهید.

نصب و استفاده از افزونه ها در مایکروسافت Edge

در نهایت افزونه کروم نصب شده و نماد آن در کنار نوار آدرس شما یا به عنوان ورودی در صفحه “برنامه های افزونه ها (Extensions)” ظاهر می شود. افزونه های نصب شده از طریق کروم در لیستی با عنوان “از منابع دیگر (From other sources)” قرار می گیرند.

نصب و استفاده از افزونه ها در مایکروسافت Edge

درست مانند افزونه هایی که از فروشگاه مایکروسافت Edge نصب می کنید، برای فعال یا غیرفعال کردن افزونه های نصب شده از طریق کروم هم می توانید روی دکمه کشویی آبی رنگ، برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره افزونه روی “جزئیات” و برای حذف کامل افزونه از لیست روی دکمه “حذف” کلیک کنید.

همچنین می توانید با انتخاب نماد مربوط به آن که در کنار نوار آدرس در مرورگر Edge قرار دارد، با یک افزونه که از طریق کروم نصب شده تعامل برقرار کرده و از ویژگی های آن استفاده کنید.

نصب و استفاده از افزونه ها در مایکروسافت Edge

نکته: افزونه های کروم برای خود مرورگر کروم طراحی شده‌اند نه مرورگر Edge. در حالی که هر دو بخش نرم افزار اکنون دارای یک موتور مرورگر یکسان هستند، اما برخی از تفاوت ها می توانند یک افزونه را خراب کرده و باعث ایجاد رفتار غیرمعمول افزونه شوند.

اگر افزونه‌ای را از فروشگاه وب کروم پیدا کرده اید که روی مرورگر Edge کار نمی کند، آن را حذف کرده و یک افزونه دیگری را امتحان کنید. همچنین می توانید افزونه مشابه آن را از فروشگاه مایکروسافت پیدا کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید