سر انجام رویای اجرا برنامه های اندروید بر روی کامپیوترهای شخصی شما با ویندوز ۱۱ محقق شد. پتانسیل زیادی برای این ویژگی بسیار شگفت انگیز وجود دارد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه سیستم را تنظیم کنید و اولین برنامه یا بازی اندروید خود را بر روی ویندوز ۱۱ نصب کنید.

به چه مواردی نیاز دارید

از فوریه ۲۰۲۲ فقط ایالات متحده، برنامه های اندروید در کانال پایدار ویندوز ۱۱ در دسترس هستند. اگر دستگاه شما شرایط نصب ویندوز ۱۱ را دارد،پس شما شرایط نصب برنامه های اندروید را نیز دارید. اول قبل از این که شروع کنیم، حتما مطمئن شوید که به روز رسانی ویندوز را بررسی کرده اید و هر موارد نیاز به بروز رسانی داشت، آن را انجام دهید و نصب کنید.

دوم این که ویندوز ۱۱ شما باید ماشین مجازی سخت افزار را فعال کرده باشید .ویندوز ۱۱ اصولا برنامه های اندرویدی را در یک ماشین مجازی اجرا می کند ، به همین دلیل این امر لازم است. ما توانید با رفتن به صفحه “Task Manager” قسمت “Performance” بررسی و چک کنید آیا رایانه شما ماشین مجازی را فعال کرده است یا خیر. برای باز کردن صفحه “Task manager” می توان کلید های هم زمان Ctrl+Shift+Esc را هم زمان فشار دهید .

اگر ماشین مجازی سخت افزای شما فعال نیست، باید به صفحه UEFI(BIOS) بروید و گزینه Intel VT-X رایانه را فعال کنید. اگر سیستم شما از تراشه های AMD پشتیبانی می کند، در صفحه تنظیمات UFEI ،گزینه AMD-V را پیدا کرده و فعال کنید.

در قدم بعد، مطمئن شوید که آخرین نسخه فروشگاه مایکروسافت را نصب کرده اید. فروشگاه را باز کرده و همه برنامه ها را در قسمت “Library” به روز رسانی کنید.

اگر همه موارد را انجام دادید، آماده ادامه دادن هستید اگر همه برنامه ها را به روز رسانی کرده اید بهتر است که قبل از ادامه کار سیستم خود را مجددا راه اندازی کنید.

  چگونه در ویندوز ۱۱ برنامه های اندرویدی نصب کنیم

اولین کاری که باید انجام دهید این است که فروشگاه مایکروسافت  را باز کنید. برای پیدا کردن فروشگاه به منوی “Start” را باز کنید و “Microsoft store” را تایپ و جستجو کنید.

در فروشگاه برنامه را سرچ کنید به عنوان مثال “Amazon Appstore” و روی آن کلیک کنید تا فهرستی برای شما باز شود .برای ادامه روی “install” کلیک کنید.

یک صفحه برای شما باز می شود که در مراحل نصب آن راهنمایی می کند. روی گزینه “set up” کلیک کنید و مراحل را برای دانلود “Appstore” ادامه دهید و در آخر سیستم خود را “Restart” کنید.

بعد از “restart” فروشگاه Appstore amazon ممکن است برای شما به صورت خود کار باز شود در غیر این صورت، می توانید آن را در فهرست منوی Start پیدا کنید.

در قدم اول برای اجرا برنامه Amazon شما باید یا با حساب کاربری خود وارد شوید، اگر حساب کاربری ندارید، باید یک حساب کاربری بسازید.

هنگامی که وارد برنامه شوید، مثل هر فروشگاه برنامه دیگری که استفاده کرده اید کار می کند. می‌ توانید پیشنهادات را مرور کنید یا چیزی را جستجو کنید. در هر نهایت، یک برنامه را برای نصب انتخاب کنید.

در صفحه اطلاعات برنامه روی گزینه “install” کلیک کنید.

برنامه دانلود و سپس نصب می شود. وقتی تمام شد، می‌ توانید روی گزینه “Open” کلیک کنید.

به این ترتیب شما اولین برنامه اندروید خود را در ویندوز نصب کرده اید برنامه های اندروید را می توان درست مانند برنامه های ویندوز در منوی استارت پیدا کرد. حتی می توان آنها را مانند برنامه های معمولی به نوار وظیفه پین ​​کرد.

۱. مقاله مرتبط: چگونه دمای CPU را بر روی ویندوز ۱۰ چک کنیم؟

۲. مقاله مرتبط: نحوه استفاده از ریموت دسکتاپ (Remote Desktop) در ویندوز ۱۱

۳. مقاله مرتبط: رفع مشکل رنگ HDR برنامه های ویرایش تصویر ویندوز ۱۱

۴. مقاله مرتبط: نحوه بوت شدن به حالت Safe Mode در ویندوز ۱۱

۵. مقاله مرتبط: رفع کندی پردازنده های AMD در ویندوز ۱۱

 

سایر مقالات ما در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید