پلی استیشن ۵ اجازه ارتقاء فضای ذخیره سازی را برای اولین بار در بین کنسول های سونی به کاربران خود می دهد. در حالی که این امر آزادی خرید را به دارندگان کنسول می دهد تا در نهایت هزینه ارتقاء کاهش یابد، انجام آن به سادگی اسلات اختصاصی ارتقاء حافظه ی رقیب اصلی اش یعنی ایکس باکس ماکروسافت نیست.

پیش نیازها

تا پیش از آپدیت سپتامبر پلی استیشن که در پانزدهم همان ماه در سال ۲۰۲۱ عرضه شد، قابلیت ارتقاء حافظه ی داخلی تنها مخصوص کاربران بتا بود. ابتدا از بروز بودن سیستم عامل کنسول خود مطمئن شوید. برای این کار به ترتیب به Settings > System > System Software > System Software Update and Settings بروید و در صورت وجود فایل آپدیت، سیستم عامل کنسول خود را آپدیت کنید. اگر به روزرسانی خودکار را فعال کرده باشید، به روز رسانی به خودی خود صورت می گیرد و نیازی به مراحل اضافی نخواهید داشت.

پلی استیشن 5

حالا که سیستم عامل پلی استیشن شما قادر به پشتیبانی از حافظه ی داخلی جایگزین است، گام بعدی انتخاب درایو مطابق با مشخصات دقیق سونی است.

فراموش نکنید که درایو شما به یک هیت سینک نیاز دارد تا بیش از حد داغ نکند و مشکلات عملکردی از این بابت از خود نشان ندهد. شما همچنین به پیچ گوشتی شماره ۱ فیلیپس (یا ابزار مشابه متقاطع) احتیاج دارید.

نصب درایو NVMe

اولین کاری که باید انجام دهید، نگه داشتن دکمه پاور پلی استیشن به مدت ۳ ثانیه و خاموش کردن آن است. تمام کابل ها، از جمله برق، HDMI و کابل های شبکه را جدا کنید و کنسول را روی یک سطح ثابت و صاف قرار دهید. اگر دستگاه داغ است، کمی منتظر بمانید تا خنک شود.

اگر به کنسول خود، صفحه ی پایه وصل کرده اید، باید آنها را با باز کردن تنها یک پیچ جدا کنید. اگر کنسول خود را به طور افقی خوابانده اید، بهتر است پایه را باز نکنید زیرا می توانید پنل کناری آن را به راحتی افقی بکشید و باز کنید.

کنسول را در حالت افقی قرار دهید تا محل درایو سخت در بالا و رو به شما باشد. اگر نسخه ی دیجیتالی بدون درایو دیسک را دارید، باید کنسول را به صورت وارونه قرار دهید، به طوری که دکمه پاور در سمت چپ شما و آرم PlayStation قابل مشاهده نباشد.

درایو SSD NVMe

از این منظر، گوشه سمت چپ را که دورترین فاصله را نسبت به شما دارد مطابق تصویر بالا، بگیرید و پوشش را به آرامی به سمت بالا بکشید. با برداشتن آن، صفحه از گیره ی آن جدا شده و به بیرون کشیده می شود.

پلی استیشن 5

اکنون باید یک کاور فن، درایو دیسک مونتاژ شده (در صورت نداشتن کنسول دیجیتالی) و یک کاور شکاف توسعه (مورد A در تصویر بالا) را مشاهده کنید. اگر کاور شکاف توسعه را نمی بینید، صفحه ی اشتباه را باز کرده اید. کنسول را بچرخانید و صفحه ی درست را باز کنید.

درایو SSD NVMe

پیچ کاور را باز کنید و درپوش را بردارید. سپس پیچ شکاف توسعه و پوشش محافظ آن را در بیاورید. مطمئن شوید پوشش محافظ با درایو SSD NVMe شما مطابقت دارد تا بتوانید آن را در شکاف متناسب با درایو قرار دهید.

پلی استیشن 5

اکنون، درایو را با تراز کردن آن با کانکتور و کشیدن آن به داخل تا زمانی که صدای وصل شدنش را بشنوید، نصب کنید. آن را با پوشش محافظ منطبق کنید و پیچ های آن را دوباره ببندید.

اکنون می توانید روکش شکاف را مجددا وصل کنید و پیچ آن را محکم ببندید. پنل جانبی کنسول را سر جایش بگذارید و در صورت نیاز پایه را دوباره وصل کنید. سپس کنسول را به محل مد نظر برگردانید. کابل های مورد نیاز را متصل کنید و کنسول را روشن کنید.

تست و فرمت

وقتی کنسول خود را روشن می کنید،  پلی استیشن ۵ مطلوبیت درایو را بررسی می کند و قبل از استفاده، آن را فرمت می کند. به یاد داشته باشید که این پروسه باعث حذف شدن تمام اطلاعات داخل درایو می شود.

اکنون می توانید به راحتی از حافظه ی جدید خود برای اجرای بازی های بومی پلی استیشن ۵ استفاده کنید. اگر می خواهید به کمک قابلیت Backward Compatibility بازی های پلی استیشن ۴ را اجرا کنید، می توانید این کار با یک هارد اکسترنال معمولی هم انجام دهید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید