خانه مقالات آموزشی اندروید نحوه نصب App Store های شخص ثالث در گوشی های اندرویدی

نحوه نصب App Store های شخص ثالث در گوشی های اندرویدی

۰
نحوه نصب App Store های شخص ثالث در گوشی های اندرویدی

تقریباً تمام دستگاه اندرویدی همراه با برنامه Google Play Store عرضه می شوند. این برنامه یک مکان رسمی برای بارگیری برنامه ها و بازی های متعدد است. با این حال منبع باز بودن اندروید این امکان را به شما می دهد تا بتوانید App Store یا فروشگاه های برنامه شخص ثالث را نیز روی دستگاه خود نصب کنید.

مرتبط : چگونه حساب گوگل پیش فرض خود را در اندروید تغییر دهیم

با اختلاف زیاد، بزرگترین فروشگاه برنامه برای افرادی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، فروشگاه Google Play است. همچنین این فروشگاه، امن ترین مکان برای بارگیری برنامه ها و بازی ها نیز محسوب می شود. با این حال، اگر روی دستگاه شما برنامه Play Store نصب نشده است یا به استفاده از گزینه های دیگر علاقه دارید، در زیر چند گزینه دیگر به عنوان جایگزین آورده شده است:

  • Amazon Appstore: این مورد در تبلت های Kindle Fire موجود است، اما امکان نصب آن روی دستگاه های اندرویدی نیز مهیا است. از آنجا که این برنامه توسط شرکت آمازون ساخته و پشتیبانی می شود، یک فروشگاه برنامه بسیار امن می باشد.
  • APKPure: مشابه Play Store ، بسیاری از برنامه های مشابه، از جمله برنامه های شرکت گوگل را در خود جای داده است. این برنامه روشی محبوب برای بارگیری برنامه ها و بازی هایی است که در منطقه جغرافیایی شما قفل شده اند.
  • F-Droid: این برنامه یک فروشگاه برنامه اندرویدی قدیمی است که مخصوص برنامه های منبع باز می باشد. تعداد برنامه های موجود در این فروشگاه خیلی زیاد نیست، اما برخی از برنامه های خاص و کم یاب در اینجا یافت می شوند.

نصب هر کدام از این فروشگاه های برنامه در دستگاه های اندرویدی خیلی ساده صورت می گیرد. این فرآیند “sideloading” نامیده می شود و ما در اینجا، شما را در طی این فرایند همراهی می کنیم.

در ابتدا تصمیم بگیرید که قصد نصب کدام یک از این فروشگاه های برنامه را دارید. در اینجا برای راهنمایی در مورد نصب این برنامه ها، ما از برنامه Amazon Appstore استفاده می کنیم. در وب سایت فروشگاه برنامه، در دستگاه اندرویدی خود به دنبال بخش بارگیری باشید.

پیامی ظاهر می شود که از شما می خواهد تا بارگیری فایل APK را تأیید نمایید. برای تایید روی گزینه “OK” ضربه بزنید.

پس از بارگیری این فایل، روی گزینه “Open” ضربه بزنید تا این برنامه نصب شود.

برای نصب این برنامه در ابتدا لازم است که گزینه نصب برنامه ها از “منابع ناشناخته” را فعال کنید، یعنی اجازه می دهید تا برنامه هایی که از فروشگاه Google Play بارگیری نشده اند، روی دستگاه شما نصب شوند. اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید، پیامی ظاهر می شود که از شما می خواهد تا روی گزینه “Settings” ضربه بزنید.

نصب App Store

گزینه “Allow From This Source” را روشن کنید.

نصب App Store

حالا به عقب برگردید و روی “Install” ضربه بزنید تا فروشگاه برنامه مورد نظر نصب شود.

نصب App Store

پس از اتمام فرایند نصب، روی گزینه “Open” ضربه بزنید.

نصب App Store

وقتی فروشگاه برنامه باز شد، برای شروع کار فقط کافیست مراحل تنظیمات را دنبال کنید.

نصب App Store

اولین باری که می خواهید یک برنامه یا بازی را از یک فروشگاه برنامه جدید نصب کنید، باید به این فروشگاه اجازه نصب برنامه های ناشناخته را، همانطور که در بالا انجام دادیم، بدهید. همان پیام ظاهر می شود و شما را به صفحه تنظیمات هدایت می کند.

نصب App Store

اکنون وارد دنیای بزرگ فروشگاه برنامه های جدیدی شده اید. زین پس برنامه های دلخواه خود را به راحتی بارگیری کنید!

مرتبط : نحوه شخصی سازی فید Google Discover در گوشی های اندرویدی

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید