حالت مصرف کم باتری یا Low Power Mode اپل، برای دوام بیشتر باتری آیفون های قدیمی تر ضروری است. به طور معمول، وقتی که شارژ آیفون شما به ۸۰ درصد ظرفیت خود می رسد، حالت مصرف کم باتری به طور خودکار خاموش می شود. اما می توانید از یک اتوماسیون Shortcuts استفاده کنید تا حالت مصرف کم باتری را برای همیشه فعال نگه دارید. در این مقاله نحوه فعال کردن دائمی این حالت بیان شده است.

در ابتدا برنامهShortcuts  را که اپل به عنوان یک برنامه پیش فرض در نسخه iOS 13 اضافه کرده است را باز کنید. اگر نمی توانید این برنامه را در صفحه اصلی گوشی آیفون خود پیدا کنید، از وسط صفحه نمایش انگشت خود را به سمت پایین صفحه بکشید تا Spotlight باز شود. کلمه “Shortcuts” را در نوار جستجو تایپ کنید، سپس روی نماد “Shortcuts” ضربه بزنید.

در برنامه Shortcuts، روی دکمه “Automation” در پایین صفحه ضربه بزنید.

اگر اتوماسیونی در اینجا لیست شده است، در ابتدا لازم است که روی دکمه بعلاوه (+) ضربه بزنید، سپس روی دکمه “Create Personal Automation” ضربه بزنید تا یک اتوماسیون جدید ایجاد شود. اگر هیچ اتوماسیونی در این لیست قرار ندارد، روی دکمه “Create Personal Automation” ضربه بزنید.

حالت مصرف کم باتری

در صفحه ظاهر شده “New Automation”، به سمت پایین پیمایش کنید تا با گزینه “Low Power Mode” مواجه شوید. روی این گزینه ضربه بزنید.

حالت مصرف کم باتری

در مرحله بعدی، شرایطی را که باعث اتفاق افتادن اتوماسیون می شود را تعریف خواهیم کرد. گزینه “Is Turned Off” را انتخاب کنید و مطمئن شوید که گزینه “Is Turned On” انتخاب نشده باشد. سپس روی “Next” ضربه بزنید.

حالت مصرف کم باتری

حالا اقداماتی که در حین تحقق شرط اتوماسیون صورت می گیرد را تعریف خواهیم کرد. روی گزینه “Add Action” ضربه بزنید.

حالت مصرف کم باتری

در صفحه ظاهر شده، عبارت “low power” را جستجو کنید، سپس روی گزینه “Set Low Power Mode” ضربه بزنید.

حالت مصرف کم باتری

پس از ظاهر شدن عملکرد “Set Low Power Mode”، به طور پیش فرض روی حالت “Turn Low Power Mode On” قرار گرفته است. بگذارید در همین حالت بماند. تنها اقدامی که به آن نیاز داریم، همین حالت است. سپس روی گزینه “Next” ضربه بزنید.

حالت مصرف کم باتری

در صفحه بعدی، روی گزینه “Ask Before Running” ضربه بزنید تا این گزینه غیر فعال شود. اگر این گزینه را به حالت روشن رها کنید، هر بار پس از اینکه اتوماسیون فعال شود،Shortcuts  برای شما پیامی ارسال می کند که تکرار هرباره آن می تواند خیلی آزار دهنده باشد.

حالت مصرف کم باتری

پس از ظاهر شدن پنجره تایید، روی “Don’t Ask” ضربه بزنید.

حالت مصرف کم باتری

سپس روی گزینه “Done” ضربه بزنید. حالا اتوماسیون شما تنظیم خواهد شد.

هر بار که حالت مصرف کم باتری خاموش می شود (فرقی نمی کند که توسط خود شما خاموش شده باشد یا به طور خودکار توسط iOS این اتفاق افتاده باشد)، حالت مصرف کم باتری (Low Power Mode) به طور خودکار دوباره روشن می شود. برای شروع، لازم است که حالت مصرف کم باتری را به صورت دستی درSettings  فعال کنید (Settings > Battery > Low Power Mode) یا با میانبر مرکز کنترل این حالت را روشن نمایید. سپس گوشی آیفون شما برای همیشه در حالت Low Power Mode باقی می ماند.

مرتبط: چگونه می توان به سرعت حالت مصرف کم باتری را در گوشی آیفون روشن نمود؟

نحوه غیر فعال کردن اتوماسیون حالت مصرف کم باتری در آیفون

پس از اینکه مدتی از اتوماسیون استفاده کردید، در می یابید که دیگر به روش معمول نمی توانید حالت مصرف کم باتری را خاموش کنید، زیرا این حالت به طور خودکار دوباره روشن می شود. اما نگران این موضوع نباشید؛ غیرفعال کردن این اتوماسیون آسان است و می توانید حالت مصرف کم باتری را دوباره خاموش کنید. در ادامه نحوه انجام این کار بیان شده است.

در ابتدا “Shortcuts” را باز کنید و روی دکمه “Automation” که در پایین صفحه قرار دارد، ضربه بزنید. در لیست اتوماسیون ها، روی اتوماسیون “When Low Power Mode is turned off” که قبلا ایجاد کرده اید، ضربه بزنید.

در صفحه جزئیات این اتوماسیون، روی گزینه “Enable This Automation” ضربه بزنید تا خاموش شود. با این کار اتوماسیون غیرفعال می شود.

سپس روی “Done” ضربه بزنید. با غیرفعال کردن این اتوماسیون، حالت مصرف کم باتری را می توان بصورت دستی روشن کرد. هر زمان که خواستید این اتوماسیون را دوباره روشن کنید، فقط کافیست در مجدداًShortcuts  سراغ این اتوماسیون بروید و گزینه “Enable This Automation” را روشن کنید.

در آخر، لازم به ذکر است که در نسخه iOS 14.0 اینقابلیت را حذف کرده است. این مورد ممکن است در به روزرسانی های آینده اصلاح شود. در حال حاضر این اتوماسیون فقط در گوشی آیفون کار می کند.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید