در ویندوز ۱۰ معمولا لپ تاپ پس از بسته شدن در حالت Sleep قرار می گیرد و مصرف باتری کاهش می یابد. این حالت ممکن است در مواقعی مثل زمانیکه لپ تاپ را به یک مانیتور خارجی وصل کرده‌اید، مشکل ساز باشد. برای تغییر این حالت می توانید از کنترل پنل استفاده کنید.

مرتبط :‌ نحوه شخصی سازی ویندوز ۱۰

البته اگر این کار را کردید حتما مراقب باشید. بستن لپ تاپ و قرار دادن آن در کیف، آن هم در حالی که هنوز روشن است می تواند مشکلات جدی مثل تا خوردن و قطع شدن کابل ها را ایجاد کند. به علاوه لپ تاپ به کار خود ادامه می دهد، در نتیجه انرژی باتری هدر رفته و گرمای زیادی را درون کیف احساس می کنید. در این شرایط مجبور می شوید لپ تاپ را به صورت دستی روی حالتSleep  ت قرار دهید یا با استفاده از دکمه های پاور آن را خاموش کنید.

برای تغییر رفتار پیش فرض ویندوز ۱۰ و جلوگیری ازخاموش شدن لپ تاپ هنگام بستن آن، روی نماد باتری در system tray کلیک راست کرده و سپس گزینه “Power Options” را انتخاب کنید.

ویندوز 10

اگر نماد باتری را ندیدید، روی “نمایش نمادهای مخفی (Show Hidden Icons)” کلیک کرده و سپس روی نماد باتری کلیک راست کنید. همچنین می توانید مسیرکنترل پنل (Control Panel)> سخت افزار و صدا (Hardware and Sound)> Power Options را دنبال کنید تا بخش موردنظر برسید.

ویندوز 10

مرحله بعد

روی گزینه “Choose what closing the lid does” کلیک کنید.

Sleep

از منوی کشویی “When I close the lid” که نمایش داده می شود، گزینه ” Do Nothing” را انتخاب کنید.

در این مرحله دو گزینه جداگانه On Battery وPlugged In  وجود دارد که برای هر کدام می توانید حالت های مختلفی را انتخاب کنید. این دو گزینه باعث می شوند شما حالت لپ تاپ را در شرایط مختلف سفارشی سازی کنید. به عنوان مثال ممکن است بخواهید هنگامی که لپ تاپ را می بندید روشن باقی بماند، اما وقتی در حال شارژ است همان حالت Sleep پیش فرض را داشته باشد.

جلوگیری ازخاموش شدن لپ تاپ

نکته

به یاد داشته باشید اگر تنظیمات را روی حالت “Do Nothing” قرار دادید، همیشه چک کنید که لپ تاپ هنگام قرار گرفتن در کیف خاموش یا روی حالت Sleep باشد.

پس از انجام تغییرات روی “ذخیره تغییرات (Save Changes)” کلیک کرده و کنترل پنل را ببندید.

جلوگیری ازخاموش شدن لپ تاپ

حالا می توانید بدون قرار گرفتن لپ تاپ در حالت Sleep آن را ببندید. اگر خواستید هرکدام از تنظیمات را به حالت پیش فرض برگردانید، از طریق کنترل پنل به بخش سخت افزار و صدا (Hardware and Sound)> Power Options رفته و دوباره گزینه ها را تغییر دهید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید