دستگاه های اندرویدی از چند گزینه برای راه اندازی دستیار گوگل برخوردارند. برخی از دستگاه ها از دکمه های فیزیکی برای راه اندازی دستیار گوگل برخوردارند و بعضی از دستگاه ها نیز قابلیت حرکات صفحه نمایش (screen gestures) دارند. همچنین با ضربه زدن به پشت دستگاه نیز می توانید این دستیار را راه اندازی کنید. در این مقاله نحوه انجام این کار آورده شده است.

مرتبط : افزودن گزینه Mark as Read به Gmail در یک دستگاه اندرویدی

در ابتدا برای انجام این کار، به برنامه ای که اصطلاحا “Tap, Tap” نام دارد، نیاز دارید. بارگیری این برنامه از Google Play Store در دسترس نمی باشد، اما به راحتی می توان این برنامه را در هر دستگاهی با اندروید +۷.۰ بارگیری نمایید. قبل از ادامه کار، راهنمای ما را برای دریافت و نصب برنامهTap ، Tap دنبال کرده و آماده ادامه کار شوید.

مرتبط: نحوه باز کردن و خواندن فایل PDF در یک دستگاه اندرویدی

حالا که برنامهTap ، Tap را تنظیم و راه اندازی کرده اید، می توانیم حرکت (gesture) دستیار گوگل را پیکربندی کنیم. برنامه را باز کرده و “Double Tap Actions” یا “Triple Tap Actions” را انتخاب کنید. در این راهنما، از Double Tap استفاده می نماییم.

سپس، دکمه “Add Action” را در پایین صفحه انتخاب کنید.

راه اندازی دستیار گوگل

از دسته “Launch”، روی “Launch Assistant” ضربه بزنید. با این کار برنامه پیش فرض دستیار (assistant) راه اندازی می شود. در اکثر گوشی ها، این برنامه پیش فرض، دستیار گوگل (Google Assistant) است.

مرتبط : تغییر تصویر پس زمینه یک دستگاه اندرویدی براساس زمان

حال اگر به پشت دستگاه ضربه بزنید، این دستیار راه اندازی می شود. در مرحله بعدی، می توان الزاماتی را اضافه کرد که برای اجرای این حرکت باید برآورده شود. به عنوان مثال، می توانید آن را طوری تنظیم کنید که این حرکت فقط هنگام روشن بودن نمایشگر اجرا شود. روی “Add Requirement” ضربه بزنید.

راه اندازی دستیار گوگل

یکی از الزامات موجود را از این لیست انتخاب کنید.

راه اندازی دستیار گوگل

همه مراحل لازم را انجام دادید! اکنون می توانید دستیار گوگل را به سادگی با ضربه زدن به پشت دستگاه خود راه اندازی کنید.

مرتبط : چگونه نام بلوتوث دستگاه اندرویدی خود را تغییر دهیم

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید