حتی اگر گوشی آیفون دارای برنامه Siri باشد، باز هم برخی از کاربران گوشی آیفون استفاده از Google Assistant را برای انجام فرمان های گفتاری خود ترجیح می دهند. با استفاده از یک ویژگی به نام Back Tap که در سیستم عامل iOS 14 و بالاتر در گوشی iPhone 8 و بالاتر موجود است، می توانید “Hey Google” را به سرعت با ضربه زدن به پشت تلفن خود راه اندازی کنید. در این مقاله نحوه راه اندازی سریع دستیار گوگل را توضیح می دهیم.

در ابتدا، اگر از قبل این برنامه را بر روی گوشی خود ندارید، لازم است که برنامه Google Assistant را در گوشی آیفون خود نصب کنید. بارگیری این برنامه رایگان است و می توانید آن را از طریق App Store دریافت کنید.

در مرحله بعدی، برای راه اندازی Google Assistant با استفاده از جستار “”Hey Google، لازم است که یک میانبر Apple ایجاد کنید. برای انجام این کار، برنامهShortcuts  را راه اندازی کنید. اگر نمی توانید این برنامه را پیدا کنید، از وسط صفحه نمایش آیفون انگشت خود را به سمت پایین بکشید و کلمه “Shortcuts” را تایپ نمایید، سپس روی نماد برنامه “Shortcuts” ظاهر شده ضربه بزنید.

پس از باز شدن Shortcuts، روی گزینه “My Shortcuts” در پایین صفحه ضربه بزنید، سپس ” All Shortcuts ” را انتخاب کنید.

در صفحه “All Shortcuts”، روی دکمه بعلاوه (+) در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

در مرحله بعد، صفحه ای را می بینید که “New Shortcut” را نشان می دهد. قبل از اینکه کار دیگری انجام دهیم، می خواهیم نام میانبر را به چیزی بهتری تغییر دهیم. روی دکمه بیضوی شکل (سه نقطه موجود در یک دایره) ضربه بزنید.

وقتی صفحه “Details” ظاهر شد، روی ناحیه متنی “Shortcut Name” ضربه بزنید و ” Launch Google Assistant ” را تایپ کنید. سپس روی گزینه “Done” ضربه بزنید.

پس از تغییر نام، باید اقدامی را اضافه کنیم که باعث می شود میانبر جدید ما “Google Assistant” را راه اندازی کند. روی گزینه “Add Action” ضربه بزنید.

در صفحه اقدامات ظاهر شده، “Hey Google” را جستجو کنید، سپس روی “Hey Google” در این لیست ضربه بزنید.

سپس یک نمای کلی از میانبر جدید خود را خواهید دید که فقط شامل یک اقدام است. با استفاده از کلید کنار گزینه “Show When Run”، این گزینه را خاموش کنید، سپس روی “Done” ضربه بزنید.

در مرحله بعد، برای راه اندازی میانبر جدیدی که ایجاد کرده ایم، لازم است که Back Tap را پیکربندی کنیم. از قسمت Shortcuts خارج شوید وSettings  را راه اندازی کنید.

درSettings ، به قسمت Accessibility > Touch بروید، سپس “Back Tap” را انتخاب کنید.

در تنظیمات “Back Tap”، تصمیم بگیرید که می خواهید با دو یا سه ضربه میانبر Google Assistant دستگاه شما راه اندازی می شود. گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سپس، لیستی از اقداماتی را مشاهده می کنید که می توانید با استفاده ازBack Tap  (برخی از این اقدامات لیست شده ارزش بررسی بیشتر را دارد) آن ها را تنظیم کنید. به سمت پایین بروید تا به بخش “Shortcuts” برسید. در این لیست گزینه “Launch Google Assistant” را انتخاب کنید.

سپس ازSettings  خارج شوید، سپس دو یا سه بار بر روی پشت تلفن خود ضربه بزنید (بسته به اینکه کدام گزینه را انتخاب کرده اید). Google Assistant راه اندازی می شود و به طور خودکار برای دریافت یک فرمان صوتی آماده می شود.

پس از اینکه Google Assistant را برای اولین بار راه اندازی کنید، معمولاً به صورت خودکار این برنامه به ورودی های صوتی شما گوش می دهد. اما دفعه بعدی که آن را راه اندازی کنید، ممکن است که به طور خودکار به فرمان صوتی گوش ندهد. این مورد اشکالی است که احتمالا در نسخه بعدی Google Assistant یا Shortcuts برطرف می شود. در صورت بروز چنین مشکلی، روی نماد میکروفون در پایین صفحه Google Assistant ضربه بزنید و یک فرمان صوتی بفرستید. همچنین اگر Google Assistant را با استفاده از app switcher مجبور به بسته شدن کنید، معمولاً دفعه بعدی که آن را راه اندازی می کنید، آماده دریافت فرمان صوتی به صورت خودکار خواهد بود.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید