آیا نمی‌خواهید هر بار که وارد سیستم کروم بوک خود می‌شوید، گذرواژه خود را وارد کنید؟ اگر تلفن هوشمند اندروید دارید بلافاصله می‌توانید قفل کامپیوتر خود را باز کنید. در این مطلب نحوه تنظیم آن ذکر شده است.

مرتبط :‌ نحوه تشخیص نسخه اندروید موجود بر روی سیستم کروم بوک

قبل از اینکه بتوانید قفل کروم بوک خود را با تلفن اندرویدی خود باز کنید، ابتدا باید هر دو دستگاه را جفت کنید. البته توجه داشته باشید که این قابلیت فقط برای تلفنهای دارای Android 5.1 یا بالاتر و کروم بوک با حداقل آپدیت Chrome OS 71 در دسترس است.

برای اینکه این کار انجام شود، باید مطمئن شوید که هم کروم بوک و هم تلفن اندرویدی شما با حساب اصلی گوگل به سیستم وارد شده‌اند. در مرحله بعدی، در کروم بوک خود، در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید، جایی که Wi-Fi و وضعیت باتری را نشان می‌دهد. در این پانل، نماد چرخ دنده را انتخاب کنید تا وارد منوی تنظیمات شوید.

مرتبط : بهترین روش ارسال پیام متنی از سیستم کروم بوک

قفل کروم بوک

به بخش « Connected Devices» بروید و روی دکمه « Set Up» در کنار گزینه « Android Phone» کلیک کنید.

قفل کروم بوک

در پنجره pop-up، تلفن اندرویدی خود را از لیست کشویی “Select A Device” انتخاب کنید. سپس، دکمه آبی رنگ ” Accept & Continue” را در قسمت پایین انتخاب کنید.

مرتبط : نحوه ادغام گوشی آیفون با سیستم ویندوز یا سیستم کروم بوک

قفل کروم بوک

در صفحه بعدی، با اعتبارنامه گوگل خود وارد شوید. به زودی باید پنجره تأیید “All Set” را مشاهده کنید. برای بستن پنجره روی ” All Set” کلیک کنید.

قفل کروم بوک

به فهرست تنظیمات Chromebook خود بازگردید و این بار گزینه ” Verify” را در بخش ” Connected Devices” پیدا خواهید کرد. این مورد را انتخاب کنید و سپس اگر تلفن اندرویدی شما هنوز قفل است، قفل آن را باز کنید. باید هشداری دریافت کنید که می‌گوید Chromebook و تلفن اندرویدی شما در هر دو دستگاه با هم ارتباط دارند.

قفل کروم بوک

به تنظیمات> دستگاههای متصل در Chromebook خود برگردید و تلفن اندرویدی خود را انتخاب کنید. گزینه “Smart Lock” را روشن کرده و گذرواژه Chromebook خود را وارد کنید.

کروم بوک خود را قفل کنید تا با فشار طولانی مدت دکمه اختصاصی صفحه کلید، فعال بودن Smart Lock فعال شود. به محض باز کردن قفل تلفن اندرویدی مجهز به بلوتوث، نماد قفل در کنار قسمت رمز عبور از نارنجی به سبز تبدیل می‌شود.

این به این معنی است که شما احراز هویت شد‌ه‌اید. تنها کاری که اکنون باید انجام دهید این است که برای باز کردن قفل ر بر روی تصویر حساب خود کلیک کنید.

به همین ترتیب، می توانید به پیام‌های SMS تلفن اندرویدی خود در کروم بوک دسترسی پیدا کرده و به آنها پاسخ دهید.

مرتبط : نحوه باز کردن حالت ناشناس کروم با یک میانبر صفحه کلید

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید