ورود خودکار به سیستم ویندوز، به دلیل وجود ویژگی راه اندازی برنامه ها در هنگام بالا آمدن سیستم، برای خیلی از افراد مناسب است. حتی می توانید در زمان های مشخصی، رایانه خود را به طور خودکار بوت (راه اندازی) کنید. برای ارتقای سطح امنیت سیستم، می توانید ویندوز ۱۰ را به گونه ای تنظیم کنید که به طور خودکار قفل شود و پس از ورود خودکار به رمز عبور نیاز داشته باشد. در این مقاله نحوه قفل ویندوز پس از ورود خودکار به آن را به شما آموزش می دهیم.

این ویژگی چگونه این کار می کند؟

با فعال کردن ویژگی قفل شدن خودکار در هنگام ورود به سیستم، رایانه شما در حین بوت، به طور خودکار وارد سیستم می شود و برنامه ها را راه اندازی و اجرا می کند – اما سیستم خودش را قفل می کند و برای استفاده از آن، باید رمز عبور تعیین شده را وارد نمایید. این ویژگی به اندازه “اجتناب از ورود خودکار”، ایمن نیست، زیرا رمز عبور حساب کاربری شما همچنان ذخیره می شود و به صورت خودکار توسط سیستم وارد می شود، اما بهتر از این است که رایانه شما به طور خودکار شروع به کار کند و بدون هیچ محدودیتی وارد دسک تاپ شود.

برای فعال کردن این ویژگی، سیستم شما باید دستور زیر را در هنگام ورود به سیستم اجرا کند:

rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation

این دستور سیستم شما را قفل می کند. این دستور همان عملکردی را انجام می دهد که با فشار دادن دکمه های Windows + L انجام می شود. روش های مختلفی از جمله در Group Policy، وجود دارد که ویندوز در هنگام ورود به سیستم آنها را اجرا می کند. با این حال ساده ترین روش این است که میانبر Lock را به پوشه Startup سیستم خود اضافه کنید.

در اینجا این فرآیند را در روی ویندوز ۱۰ انجام دادیم، اما روی نسخه های قدیمی تر ویندوز مثل ویندوز ۸ و ویندوز ۷ نیز کار می کند.

ایجاد یک میانبر برای قفل کردن سیستم

در ابتدا پوشه Startup را باز کنید. برای باز کردن این پوشه، کلیدهای ترکیبی Windows + R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود، دستور زیر را تایپ کنید و Enter را فشار دهید:

shell:startup

قفل ویندوز پس از ورود خودکار

در پوشه Startup، راست کلیک کرده و New > Shortcut انتخاب کنید.

قفل ویندوز پس از ورود خودکار

در پنجره Create Shortcut، دستور زیر را کپی کنید (یا اینکه خط زیر را تایپ نمایید):

rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation

برای ادامه بر روی گزینه “Next” کلیک کنید.

قفل ویندوز پس از ورود خودکار

به این میانبر یک نام دلخواه بدهید – به عنوان مثال، “Lock Computer”.

قفل ویندوز پس از ورود خودکار

همه مراحل انجام شد!

اگر بر روی میانبر ایجاد شده دو بار کلیک کنید، ویندوز رایانه شما را قفل می کند. سپس با وارد کردن رمز عبور، پین (PIN) یا هر روش ورود به سیستم دیگری که از آن استفاده می کنید، وارد سیستم خود می شوید.

وقتی وارد رایانه خود شدید، ویندوز این میانبر را همراه با سایر برنامه های startup سیستم راه اندازی می کند و به طور خودکار رایانه شما را قفل می کند. بعد از باز کردن قفل سیستم، می توانید ار آن استفاده کنید.

برای برگرداندن تغییرات اعمال شده، کافی است دوباره پوشه shell:startup را باز کنید و میانبر Lock Computer ایجاد شده را حذف کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید