شیوع کرونا در سراسر جهان بسیاری از ما را وادار به دورکاری و کار از درون منزل کرده است و جلسات حضوری ما را به تماس های ویدئویی در برنامه هایی مانند اسکایپ، زوم یا گوگل میت (Google Meet) تغییر داده است. در این مقاله نحوه آراسته و زیبا به نظر رسیدن در حین انجام این مکالمات ویدئویی در زوم ذکر شده است.

چگونه در حین تماس ویدئویی با برنامه زوم ظاهر مناسبی داشته باشیم

با توجه به اینکه  این روزها مجبوریم بیش از ۱۵ بار در روز در تماس های ویدئویی مختلف شرکت کنیم و به ناچار زمان زیادی را در مقابل دوربین هستیم، خوب و آراسته به نظر رسیدن در حین تماس های ویدئویی به مساله مهمی تبدیل شده است.

چه در یک جلسه ویدئویی زوم در حال مکالمه با همکاران خود باشید یا با دوستان خود مهمانی مجازی گرفته باشید، مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید بیشتر زمان تماس ویدئویی خود را صرف تمرکز روی دیگران و صحبت با آنها کنید و با اضطراب کمتری به طور مدام به بررسی ظاهرتان در تصویر کوچک موجود در گوشه صفحه زوم، بپردازید.

مکانی را برای نشستن انتخاب کنید که نور خوبی داشته باشد

پیدا کردن نور خوب در این مورد خیلی ضروری است. سایه هایی که روی صورت شما می افتد نشانه های نامطلوبی مثل کم خوابی را برجسته می کنند. همچنین تاریکی فضا نیز بهترین ویژگی های ظاهری صورت شما را ناواضح و پنهان می کند. یا در مقابل یک پنجره ای بنشینید که نور خورشید از آن عبور می کند یا یک چراغ را مستقیماً در پشت لپ تاپ، تلفن یا تبلت خود قرار دهید. منبع نور سلفی کوچکی که بر روی دستگاه ها تعبیه شده یا چراغ سلفی ای که همزمان پایه نگهدارنده تلفن است، به طور همزمان می توانند مشکلات نورپردازی صورت شما را نیز برطرف کنند.

ارتفاع دستگاه خود را کمی افزایش دهید

اگر از یک رایانه یا یک دستگاه تلفن همراه استفاده می کنید، باید دوربین دستگاه مربوطه را حتما در سطح چشم خود تنظیم کنید. این بدان معناست که باید با هر چیز مناسبی، مثل یک دسته کتاب که در روی میز تحریر قرار می دهید یا یک سه پایه کوچک که روی میز قرار می گیرد، ارتفاع دستگاه خود را بالا بیاورید. اگر پایه تنظیم ارتفاع برای لپ تاپ، تبلت و گوشی تلفن همراه خود ندارید، اکنون وقت آن رسیده است که حتما یک مورد از این پایه ها را تهیه نمایید. یا اگر بیشتر از تلفن خود برای تماس و کنفرانس ویدئویی زوم استفاده می کنید، سه پایه ای بخرید که قابلیت ایستادن و تنظیم روی سطوح مختلف را داشته باشد.

توجه به پس زمینه

اصل یک تماس ویدئویی این است که تمرکز روی شخص شما باشد، بنابراین مکانی را برای نشستن انتخاب کنید که پس زمینه آن خالی از آشفتگی و وسایل اضافی باشد. قبل از تماس، دوربین خود را روشن کنید تا ببینید چه چیزهایی در حین تماس تصویری توسط مخاطب شما دیده می شود و تنظیماتی را انجام دهید تا قاب بندی تصویر شما خوب باشد.

در برنامه زوم، امکان تغییر پس زمینه به طور کامل وجود دارد. پس زمینه های زیادی وجود دارد که به صورت آنلاین قابل انتخاب کردن هستند. همچنین می توانید پس زمینه مورد نظر خود را نیز ایجاد کنید. در یک رایانه با استفاده از یک مرورگر به برنامه زوم وارد شوید. Room Management > Zoom Rooms را انتخاب کنید. گزینه Edit را برای اتاق، کف یا مکان خود انتخاب کنید و سپس در زبانه Room Settings، به بخش Room Setup بروید. در کنار تصویر Background برای Zoom Rooms، روی Upload New Image (بارگزاری تصویر جدید) کلیک کنید و سپس تصویر را باز نمایید.

برای نسخه زوم موجود در گوشی تلفن همراه، در طول تماس ویدئویی خود، More و سپس Virtual Background را انتخاب کنید. یکی از پس زمینه های موجود را انتخاب کنید و یا برای بارگذاری پس زمینه مورد نظر خود، روی علامت به علاوه (+) ضربه بزنید.

بهترین خودتان باشید

قطعا نمی خواهید در حین تماس تصویری همه حواستان به ظاهر و سر و وضعتان باشد، به همین دلیل لازم است بدانید که با کمی بیرون آوردن صورت از گردن، فک شما ظاهر محکم تر و صاف تری به خود می گیرد و با انجام ترفند مدل ها که کمی به دوربین نگاه می کنند، چشمانتان بزرگتر دیده خواهد می شود.

اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه در خارج از منزل آرایش ندارند (این مورد شامل مردانی نیز می شود که حتی یک محصول مراقبت از پوست هم ندارند)، یک محصول رنگی پوست مانند Glossier یا Pixi را در نظر داشته باشید. به آرامی آن را به صورت خود بزنید تا جلوه ای طبیعی به پوست شما ببخشد.

کسانی که عادت دارند با چهره آرایش شده به بیرون از منزل بروند، اما علاقه ای به آرایش کردن در هر شرایطی و در همه جا، به خصوص در درون منزل ندارند، بالم های چند منظوره (شرکت های Olio e Osse و Pixi بالم های چند منظوره خوبی تولید می کنند) برای این افراد کاملا مناسب است. این بالم ها باعث می شوند تا لب ها و گونه های شما طوری به نظر برسد که انگار آرایش کرده اید.

از فیلتر استفاده کنید

برخی از سیستم عامل های ویدئویی مانند زوم از امکان فیلتر کردن تصویر برخوردار هستند.

در زوم می توانید Touch Up My Appearance را روشن کنید تا اندکی از افکت فوکوس صاف و نرم برخوردار شوید. پس ازاینکه این گزینه را انتخاب نمودید، این ویژگی برای همه تماس های شما روشن خواهد بود. در رایانه، به قسمت Settings > Video > Video Settings بروید. Touch Up My Appearance را در قسمت زیر My Video انتخاب کنید. در اپلیکیشن تلفن همراه زوم، به قسمت Settings > Meetings > Touch Up My Appearance بروید.

در FaceTime، درحین تماس امکان انتخاب و ضربه زدن روی آیکون فیلتر برای افکت های مختلف وجود دارد.

در تماس های ویدئویی خود زودتر از سایرین حاضر شوید

در زندگی واقعی زود رسیدن سر قرار فواید زیادی دارد و همین موضوع در مورد مکالمه های ویدئویی نیز صادق است. با زودتر شرکت کردن در یک کنفرانس ویدئویی فرصتی برای بررسی ظاهر خود در جلوی دوربین خواهید داشت تا بتوانید قبل از شروع تماس، تنظیمات لازم را انجام دهید.

pcmag

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید